مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ سیستم‌های RBF و CPFP در بیت کوین چیست؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی درباره روش‌های جایگزینی با کارمزد (RBF) و پرداخت فرزند به جای والدین (CPFP) صحبت می‌کند.

آنتونی که یکی از مسلط‌ترین افراد شناخته شده در حوزه ارزهای دیجیتال است، سالها با انتشار ویدیوهایی دانش خود را با دیگران به اشتراک گذاشته است. در این ویدیو یکی از مخاطبین در مورد تراکنش‌های بیت کوین که هنوز تایید نشده‌اند سوال می‌پرسد. 

موضوع تراکنش‌های تایید نشده بیت کوین موضوع بسیار مهمی است؛ آنتونی بارها در ویدیوهای قبلی خود در مورد این موضوع صحبت کرده است و بارها روش‌های جایگزینی با کارمزد (RBF) و پرداخت فرزند به جای والدین (CPFP) را برای حل این موضوع پیشنهاد داده است.

ممکن است برای مدتی تراکنشی که ارسال کرده‌اید در ممپول باقی بماند. دلیل آن چیست؟ آنتونی می‌گوید کارمزد تراکنشها یکی از فاکتورهای اساسی برای ماینرها در پردازش تراکنش‌های ممپول است. حال ممکن است تراکنش شما کارمزد کمی داشته باشد. یکی از راه‌های برطرف کردن این مشکل آن است که با ارسال تراکنش دیگری با کارمزد بالاتر، تراکنش قبلی را از میان برداریم. این روش جایگزینی با کارمزد نام دارد و تنها فرستنده تراکنش می‌تواند از این روش استفاده کند.

اما در روش پرداخت فرزند به جای والدین، هم فرستنده و هم گیرنده می‌توانند به نحوی کارمزد تراکنش را افزایش دهند. در این روش، گیرنده می‌تواند با ارسال تراکنشی از خروجی تراکنش قبلی و ارائه کارمزد بالاتر، میانگین کارمزد تراکنش‌ها تغییر دهد. در نتیجه ماینرها برای تایید این تراکنش فرزند باید تراکنش والدین را نیز تایید کنند. 

آنتونی توضیح می‌دهد که در شبکه لایتنینگ با پروپوزال جدیدی به نام پرداخت Anchor، اشخاص دیگر هم می‌توانند تراکنش‌های دیگران را تایید کنند. 

بنابراین روش جایگزینی با کارمزد (RBF) تنها توسط فرستنده تراکنش انجام می‌گیرد. اما روش  پرداخت فرزند به جای والدین (CPFP) می‌تواند هم توسط فرستنده و هم گیرنده انجام شود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا