مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ آیا وجود تورم در اقتصاد ضروری است؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی به سوال یکی از کاربران در مورد نقش تورم در اقتصاد و ضرورت وجود آن پاسخ می‌دهد. آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، به این سوال پاسخ می‌دهد که آیا اقتصاد می‌تواند با یک ارز با تورم منفی ادامه پیدا کند؟

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

تاکنون تمام باورهای اقتصاددانان در تمام مراکز دانشگاهی این بوده است که وجود تورم برای بقای اقتصاد ضروری است. در اینجا کاربری از آنتونی سوال می‌پرسد که اگر تورم منفی باشد آیا مردم انگیزه کافی برای خرج کردن پول‌هایشان را خواهند داشت؟

در اینجا باید دقت داشته باشیم که اقتصاد کشورها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در اقتصاد کشورهای توسعه یافته غربی، ابزارهای مالی وجود دارند که در سایر کشورها بخصوص کشورهای شرقی این امکانات وجود ندارد. بنابراین با یک مثال ساده مانند کارت‌های اعتباری می‌توان این موضوع را نشان داد که مقایسه اقتصاد تمام کشورها با یکدیگر عملا صحیح نیست.

همچنین در کشورهای توسعه یافته غالبا نرخ پس‌انداز مردم بسیار پایین است اما در سایر کشورها مردم ترجیح می‌دهند درآمد خود را پس‌انداز کنند.

آنتونی معتقد است که هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت تا بیت کوین به تنهایی بتواند پایه و اساس اقتصاد دنیا قرار بگیرد. او بر این باور است که هزاران ارز در دنیا وجود خواهد داشت، برخی از آنها بدون ارزش خواهند بود و برخی دیگر مانند بیت کوین به دارایی‌هایی قوی تبدیل خواهند شد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا