مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ امنیت کیف پول‌های سخت‌افزاری چقدر است؟

در بخش هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. آنتونی نویسنده برتر، سخنران، متخصص بیت کوین و مدرس تکنولوژی بلاکچین است. او در ویدئوهایش به پیچیده‌ترین و سخت‌ترین سوالات کاربران با زبانی ساده و خودمانی جواب می‌دهد. این هفته یکی از کاربران از او پرسیده که آیا می‌توانیم به کیف پول سخت‌افزاری برای ایجاد عبارت بازیابی (Seed Phrase) اعتماد کنیم؟ آیا امنیت کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر و ترزور آن‌قدر است که استفاده از آن‌ها را به افراد تازه‌کار توصیه کنیم؟ پاسخ او را می‌توانید در ویدئوی زیر ببینید:

امنیت کیف پول‌های سخت‌افزاری

Seed یا عبارت بازیابی از کلمات رندوم، مختلف و معمولاً بی‌ربط ساخته می‌شود که کلید شما برای دسترسی به کریپتوها و دارایی‌های دیجیتالتان است. بنابراین در وهله اول ساخت سید به روشی امن و سپس نگهداری آن در جایی مطمئن، خیال شما را از بابت امنیت دارایی‌هایتان راحت می‌کند.

آیا کیف پول‌های سخت‌افزاری برای ساخت عبارت بازیابی قابل اعتماد هستند؟ خطرات و ریسک‌های اعتماد به این دستگاه‌ها چیست؟ آیا می‌توانید به نحوی از آن‌ها استفاده کنید که در عین تامین امنیت، مسائل را بیش از حد برای خودتان پیچیده نکنید؟ آنتونی در پاسخ به این سوالات توضیح می‌دهد که اگر بخواهید بیش از حد وسواس به خرج بدهید، کلاهتان پس معرکه است؛ چون باید به چیزهایی مثل احتمال ربوده‌شدن کیف پول سخت‌افزاری توسط اشخاص ثالث و کارگذاشته شدن قطعاتی که ممکن است عبارات بازیابی شما را هک کنند، فکر کنید!

از سوی دیگر آنتونوپولوس معتقد است که نباید به‌طور صددرصدی هم به امنیت کیف پول‌های سخت‌افزاری اعتماد کنید؛ بلکه مقداری شکاک‌ بودن به شما در انتخاب کیف پول ارز دیجیتال امن‌تر کمک می‌کند. به گفته آنتونی مهم نیست که از کدام کیف پول استفاده می‌کنید. شما در موارد بسیاری مجبور هستید که تا حدی به این کیف پول‌ها اعتماد کنید؛ چون در غیر این صورت باید بروید سراغ کاغذ و قلم و تاس، یا از ترکیبی از نرم‌افزارهایی که کاربری عمومی دارند برای ساخت عبارت بازیابی مطمئن استفاده کنید!

حالا که مجبورید به این کیف پول‌ها برای ایجاد سید بازیابی اعتماد کنید، چطور باید ریسک‌ها را کاهش دهید؟ آنتونی توصیه می‌کند که بهتر است به نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی که به‌طور مداوم توسط متخصصان امنیتی رصد و بررسی می‌شوند، اعتماد کنید. آنتونوپولوس کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری را هنوز هم بهترین راه برای ذخیره‌سازی رمزارزها به صورت آفلاین می‌داند. از سوی دیگر استفاده از ابزارهای آنلاین برای ساخت عبارت بازیابی توسط خودتان، خطر اینکه اطلاعات حیاتی شما در دیتابیس آن نرم‌افزار ذخیره شود را افزایش می‌دهد. بنابراین باید حدی از تعادل را در نگرانی درباره امنیت و اطمینان به کیف پول‌ها رعایت کنید. در صورتی که خیلی نگران هستید، می‌توانید به توصیه آنتونی مبنی بر ساخت عبارت یادآور با تاس و بازی با کارت به صورت آفلاین عمل کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا