مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ سیستم‌های گواه اثبات سهام خصوصی شده (DPoS) چطور کار می‌کنند؟

در مقاله های هر هفته با آنتونی، ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر می‌کنیم تا دانش و آگاهی افراد را در مورد بیت کوین و حوزه ارزهای دیجیتال بالا ببریم. در این قسمت آنتونی به سوال یکی از کاربران درباره نحوه عملکرد سیستم‌های گواه اثبات سهام خصوصی شده یا همان DPoS پاسخ می‌دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

 

کاربران عادی و افراد حرفه‌ای زیادی که در حوزه ارزهای دیجیتال به فعالیت می‌پردازند، با آنتونی در ارتباط هستند و سوالات مهمی را با او مطرح می‌کنند. او که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد شناخته شده حوزه ارزهای دیجیتال است، با دقت به این سوالات پاسخ می‌دهد و اطلاعات مفیدی در اختیار کابران سرتاسر جهان قرار می‌دهد.

از نظر آنتونی، سیستم‌های گواه اثبات سهام خصوصی شده هنوز در مرحله آزمایش هستند ولی این مسئله اصلا به معنای بد بودن این گونه سیستم‌ها نیست. او معتقد است موفقیت یا شکست یک پروژه، تعیین‌کننده آموزنده و مفید بودن پروژه نیست. بلکه حتی در صورت شکست این پروژه‌ها، می‌توان دلایل شکست گواه اثبات سهام خصوصی شده را مورد بررسی قرار داد و از آنها در راستای پیش‌برد پروژه‌های آینده استفاده کرد.

مردم برای استفاده از گواه اثبات سهام، رای خود را به دیگران محول می‌کنند و بعد، توجهی نمی‌کنند که این نماینده‌ها از طرف آنها چطور عمل می‌کنند.

این دقیقا همان مشکلی است که مردم آمریکا موقع انتخاب نماینده کنگره دارند؛ یعنی بعد از انتخاب، واقعا توجه نمی‌کنند که آن شخص چطور در کنگره رای می‌دهد. این مسئله‌ای است که در مورد دموکراسی وجود دارد؛ یعنی بی تفاوتی نسبت به رای.

این روزها پروژه‌های بلاکچینی بسیاری در حال استفاده از سیستم‌های گواه اثبات سهام هستند و این مسئله نشان‌دهنده پویایی و پیشرفتی است که هر روز در این حوزه قابل مشاهده است. گذر از سیستم گواه اثبات کار به سمت گواه اثبات سهام و گواه اثبات سهام خصوصی شده ، نشان می‌دهد در سیستم‌های بلاکچینی همواره از بین بردن ایرادها و باگ‌های موجود و همچنین ارائه راه‌حل‌های جدید تلاش می‌شود.

منبع
میهن بلاکچینwikipedia

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا