اخبار بیت کوین

مقایسه روند اصلاح قیمت بیت کوین در بازارهای صعودی اخیر؛ آیا اصلاح دیگری در پیش داریم؟

در حال حاضر قیمت بیت کوین از اوج ۷۳٬۷۳۷ دلاری چهار ماه پیش خود ۲۳.۴٪ فاصله گرفته است. در حالی که ریزش‌های قیمتی در طول بازارهای صعودی بخش عادی از چرخه‌های بیت کوین هستند، اصلاح اخیر بیت کوین باعث شد تا روند عدم اصلاح بیش از ۲۵٪ قیمت که بیش از ۴۰۰ روز برقرار بود به پایان برسد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، همزمان با اصلاح اخیر بیت کوین، ابهاماتی در رابطه با تداوم روند صعودی یا پایان بازار گاوی بیت کوین به وجود آمد. با این وجود، همچنان تحلیلگران معتقدند این اصلاحات هیچ تاثیری بر روند بلندمدت بیت کوین نمی‌گذارند.

از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۴: روند اصلاح بیت کوین در بازارهای صعودی

به گفته جل (Jelle)، تحلیلگر معروف بازار، اصلاحات قیمتی در طول روندهای صعودی، اتفاقاتی عادی هستند. وی در ماه مارس در توییتی در این رابطه نوشت:

اصلاحات بخش مهمی از بازار صعودی بیت کوین هستند. با این حال، با گذشت از هرچرخه، شدت این ریزش‌ها کمتر می‌شود. به نظر می‌رسد در چرخه فعلی ریزش‌های ۲۰ تا ۲۵٪ فرصت‌های شیرینی برای خرید در کف هستند. وظیفه شما این است که آماده باشید و به موقع از این فرصت‌ها استفاده کنید.

روند اصلاح بیت کوین در بازارهای صعودی - منبع: Jelle
روند اصلاح بیت کوین در بازارهای صعودی – منبع: Jelle

بر اساس نموداری که این تحلیلگر در آن زمان به اشتراک گذاشته است، میانگین اصلاح قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷، ۳۲٪ بوده و در سال ۲۰۲۱ به ۲۴٪ کاهش یافته است. بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ نیز سه مورد کاهش ۲۲٪ وجود داشته است.

ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین در تاریخ ۵ جولای به کف ۵۳٬۵۵۰ دلاری باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال نسبت به اوج تاریخی ماه مارس ۲۷.۳٪ فاصله بگیرد. با این حال، رشد دوباره بیت کوین تا پایان روز جمعه این فاصله را به ۲۳.۴٪ کاهش داد.

چارلز ادواردز (Charles Edwards)، بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری کاپریول، این ریزش باعث شد تا طولانی‌ترین دوران بیت کوین بدون اصلاح بیش از ۲۵٪ به پایان برسد.

وی در توییتی در این رابطه نوشت:

طولانی‌ترین روند برنده بیت کوین به پایان رسید. ما ۴۲۷ روز بدون ریزش ۲۵٪ قیمت را سپری کردیم و رکورد ۶۳ روزه سال ۲۰۱۲ را شکستیم. روند فوق‌العاده‌ای بود اما بیت کوین به اصلاح قیمت نیاز داشت.

تعداد روزهای بدون اصلاح بیش از ۲۵٪ قیمت بیت کوین - منبع: Charles Edwards
تعداد روزهای بدون اصلاح بیش از ۲۵٪ قیمت بیت کوین – منبع: Charles Edwards

روند صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ تقریبا ۷ اصلاح قابل توجه قیمت را تجربه کرد. در سال ۲۰۲۱ نیز این تعداد به ۵ اصلاح کاهش یافت. در چرخه فعلی نیز تقریبا بیت کوین همان روند را در حال طی کردن است.

سیگنال صعودی RSI بیت کوین

همزمان با پیش‌بینی‌های مختلف در رابطه با روند آتی بیت کوین، در حال حاضر شاهد واگرایی صعودی شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم ۱ روزه هستیم که می‌تواند به رشد قیمت منجر شود.

تحلیلگری به نام ولف (Wolf) روز گذشته در توییتی در این رابطه نوشت:

من ابتدا فکر می‌کردم قیمت بیت کوین به ۵۲٬۰۰۰ دلار می‌رسد اما به نظر می‌رسد خریداران از من پیشی گرفته باشند. یک واگرایی صعودی قابل توجه در RSI تایم فریم ۱ روزه وجود دارد و الگوی وج در حال گسترش نیز به پتانسیل صعودی آن می‌افزاید.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: Wolf/X
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: Wolf/X

اسکات ملکر (Scott Melker)، تحلیلگر مطرح بازار که به گرگ آل استریت شهرت دارد نیز به وضعیت فعلی RSI بیت کوین اشاره کرد و گفت:

این دقیقا همان چیزی است که دنبال آن هستیم. اگر امروز کندل روزانه به شکل قاطعانه‌ای بسته شود، احتمالا روند اصلاحی به پایان خود خواهد رسید. علاوه بر این اگر RSI افزایش یابد، وضعیت عالی خواهد شد. در حال حاضر RSI در محدوده اشباع فروش است.

در زمان نگارش این خبر، RSI روزانه بیت کوین در ۳۲.۷ قرار دارد که بیشترین وضعیت اشباع فروش از آگوست سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا