اخبار خارجی

کاهش شدید قیمت توکن JEWEL پس از حمله اکسپلویت بازی «دیفای کینگ دمز»

بازی دیفای کینگ دمز (Defi Kingdoms) در روز پنجشنبه مورد حمله اکسپلویتی قرار گرفت. در پی بروز این اتفاق، قیمت توکن بومی این بازی (JEWEL) با ریزش سنگین مواجه شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو بریفینگ، بازی دیفای کینگ دمز از سری بازی‌های کسب درآمد P2E است. در این بازی مکانیسمی وجود دارد که پلیرها با قفل کردن موجودی JEWEL (توکن بومی بازی) خود می‌توانند در طول زمان به جوایزی دست پیدا کنند. در حمله اکسپلویت اخیر، مهاجمان با تندتر کردن پروسه دستیابی به جوایز، توانستند در مدت زمان کوتاهی توکن JEWEL خود را از حالت قفل خارج کنند و با انتقال موجودی خود بین چندین حساب کاربری، مبالغ زیادی را به روشی غیرقانونی از این بازی درآمدزایی کنند.

مهاجمان مقدار زیادی JEWEL به دست آمده را برای فروش روانه بازار کردند و فشار فروشی ناشی از این امر موجب ریزش قیمت این توکن شد. گفتنی است که قیمت JEWEL از زمان اوج تاریخی خود در ماه ژانویه (دی) حدود ۹۰٪ افت کرده است و اکنون در سطح ۱.۵۷ دلار قرار دارد.

همچنین تعداد کاربران فعال این بازی از تاریخ ۳۱ مارس (۱۱ فرودین) تاکنون از ۳۰,۰۰۰ کاربر به ۱۵,۰۰۰ کاربر فعال کاهش پیدا کرده است.

تیم توسعه‌دهنده این پروژه دیروز پچ (Patch) را برای رفع کردن این حمله اکسپلویتی اجرا کرد. هرچند این اقدام نیز هنوز منجر به بازیابی قیمت توکن JEWEL نشده است.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا