اخبار خارجی

فیسبوک موضع خود را در خصوص ممنوعیت تبلیغات ارز دیجیتال تغییر داد!

فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا پس از آنکه اعلام کرد ارز دیجیتال خود با نام فیسبوک کوین را عرضه خواهد کرد سرو صداهایی به پا کرد. همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه فیسبوک به دنبال شرکت های سرمایه گذاری پر ریسک بر روی سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری بر روی پروژه خود است منتشر شده است.

طبق بیانیه رسمی فیسبوک، این شرکت ممنوعیت تبلیغات ارز دیجیتال و بلاک چین را بر روی پلتفرم خود آزاد کرد و از این به بعد اجازه تبلیغات آنها را می دهد. در این بیانیه آمده است:

از تاریخ ۵ ژوئن یا ۱۵ خرداد، ما به روز رسانی محصولات مالی ممنوع و سیاست های خدماتی را شروع خواهیم کرد تا دیگر قراردادهای تبلیغاتی یا CFD ها امکان فعالیت نداشته باشند. CFD ها محصولات مالی پیچیده ای هستند که اغلب به دلیل پیچیدگی خود، با رفتارهای گمراه کننده همراه می‌باشند.

فیسبوک تبلیغات ارزهای دیجیتال، بلاکچین و ICO ها را در ماه ژانویه ۲۰۱۸ ممنوع کرد. این ممنوعیت به آن دلیل بود که نگرانی هایی در خصوص اینکه کاربران ممکن است به سرمایه گذاری های تقلبی و جعلی و یا استارت آپ های ارز دیجیتال جعلی و دروغین جذب شوند وجود داشت و این ممنوعیت قصد جلوگیری از این اتفاق را داشت.

با این حال در این بیانیه تغییر دیدگاه فیسبوک در مورد اجازه تبلیغات ارز دیجیتال بیان نشده است. اما گمانه زنی های زیادی وجود دارد که این تغییر به دلیل عرضه دارایی دیجیتال خود فیسبوک است و باعث شده آنها موضع خود را در مورد ممنوعیت تبلیغات بلاکچین و ارز دیجیتال تغییر دهند.

با این حال طبق این بیانیه همچنان ممنوعیت تبلیغ برای ICO ها و باینری آپشن وجود دارد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا