اخبار خارجی

شبکه آزمایشی اتریوم با مشکلاتی مواجه شد؛ آیا باید منتظر تاخیر در عرضه اتریوم ۲ باشیم؟

شبکه آزمایشی اتریوم اسپادینا (Spadina) که آخرین مرحله آزمایشی جنسیس اتریوم ۲.۰ بود، پس از عرضه در روز جاری با مشکلاتی مواجه شد.

دنی رایان (Danny Ryan) توسعه‌دهنده ارشد شبکه‌های آزمایشی گفت بنابراین، اتریوم ۲.۰ حداقل به یک مرحله آزمایشی دیگر نیاز خواهد داشت.

اسپادینا یک شبکه آزمایشی کوتاه‌مدت برای آزمایش ایجاد بلاک جنسیس یا همان بلاک اولیه در اتریوم ۲.۰ است. اتریوم، دومین شبکه بزرگ بلاک چین، در حال انتقال از اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام است و به موجب آن، از نظر تئوری می‌توانیم شاهد بلاک چینی با ازدحام و کارمزد گس کمتر باشیم.

اسپادینا با شبکه آزمایشی کنونی مدالا که نسخه آزمایشی اجرای شبکه گواه اثبات سهام است فرق می‌کند. در مقابل، اسپادینا بیانگر شروع این شبکه است. آزمایش شروع این شبکه بسیار مهم است، زیرا قبل از آنکه زنجیره گواه اثبات سهام آماده فعالیت و اجرا شود، حداقل ۱۶,۳۸۴ نود تاییدکننده باید شبکه را اجرا کنند و مجموعا بیش از نیم میلیون اتر واریز کرده باشند. این شبکه آزمایشی بسیار مفید بوده و نیاز به بهبود در بخش‌های زیادی را مشخص کرده است.

اولین بخشی که نیاز به بهبود داشته، مشارکت کم است. همانطور که Prysm Labs خاطرنشان کرده است، مشارکت کم همراه با سردرگمی و واریزهای نامعتبر باعث شده است که آخرین مرحله آزمایشی جنسیس به خوبی پیش نرود.

اگرچه ماهیت شبکه‌های آزمایشی بدین گونه است که نسبت به بلاک چین‌های اصلی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا به جز توسعه‌دهندگان، کاربرد آنچنانی برای کاربران ندارد، اما رایان گفته است:

خطاهای کوچک در فرایند عرضه این کلاینت باعث تشدید مساله کم بودن مشارکت شده است. بنابراین بلاک چین به طور صحیح شروع به کار نکرده است.

در این خصوص، Prysm گفته است که مشکل حادی به وجود نیامده است. مسأله پایان پذیری فرایندها یک باگ مهم یا خطای اجماع نبوده است، بلکه مسأله‌ای در خصوص تنظیم پارامترها بوده است که می‌توان در نسخه بعدی برطرف کرد.

قیمت اتر - اتریوم

پس از عرضه نسخه بعدی، شرکت‌کنندگان باید مجددا به آزمایش شبکه آزمایشی بپردازند. بنابراین، رایان و سایر افراد مسئول آزمایش اتریوم ۲.۰، عرضه یک مرحله آزمایشی دیگر به اسم زینکن (Zinken) را برای اواخر هفته آتی برنامه‌ریزی کرده‌اند.

رایان گفته است برای آنکه این شبکه آزمایشی موفق شود، شرکت‌کنندگان باید فعالیت پررنگی داشته باشند. وی گفت:

از آنجایی که این شبکه آزمایشی، آخرین مرحله تمرینی است، از شما می‌خواهیم که جنسیس را جدی بگیرید. فقط مقداری واریز کنید که در نظر دارید با آن فعالیت کنید و در صورت امکان، طی ۲۴ ساعت قبل از ایجاد بلاک جنسیس حضور داشته باشید و در صورت لزوم، خود خود را به‌روزرسانی کنید.

 

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا