اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

آیا روند صعودی قیمت اتریوم از سر گرفته می‌شود؟ تحلیلگر معروف پاسخ می‌دهد

مایکل فن ده پپه (Michaël van de Poppe) نام یکی از تحلیلگران مطرح دنیای رمزارزها است. او در جدیدترین تحلیل خود اظهار داشت که ریزش اخیر قیمت اتریوم در واقع پولبک به سطح مقاومتی شکسته شده بوده است و احتمالا شاهد ادامه روند صعودی ETH خواهیم بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی
این مطلب صرفا ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان، توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، فن ده پپه در توییتی به نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه اشاره کرده است. او در تحلیل آخر قیمت های فعلی را به منزله نزدیک شدن به پایان اصلاح قیمتی ETH دانسته است. این در حالی است که در فاصله کمتر از ۲۰ روز تا رویداد مرج اتریوم قرار داریم.

البته این تحلیلگر سطح حمایتی ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۰ دلار را برای اتریوم حیاتی دانسته است که در صورت از دست رفتن آن، تحلیل او بی‌اعتبار می‌شود و باید منتظر سقوط قیمت اتر تا ۱۰۰۰ دلار باشیم. در طرف دیگر در صورت حمایت شدن از این سطح می‌توان ریزش قیمتی اخیر را تنها پولبک به این سطح (که در گذشته مقاومت محسوب می‌شد و شکسته شد) دانست.

نمودار قیمت اتریوم تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت اتریوم تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

این تحلیلگر در نمودار بالا با رسم سطوح فیبوناچی در روند شکل‌گرفته بین قیمت‌های ۸۸۳ دلار تا ۲۰۳۶ دلار اتریوم به این نتیجه رسیده است که می‌توان منتظر قیمت ۲۷۷۶ دلاری اتریوم باشیم.

فن ده پپه در ادامه به تحلیل نمودار جفت ارز ETH/BTC (ارزش اتریوم نسبت به بیت کوین) پرداخته است. او سطح حمایتی ۰.۰۷۱ تا ۰.۰۷۲۵ BTC را ناحیه حمایتی خوانده است که در این ریزش‌های اخیر بازار حفظ شده است و در صورت از دست نرفتن می‌توان ریزش اخیر قیمت اتر را تنها یک اصلاح قیمتی در روند صعودی دانست. این تحلیلگر هدف ۰.۱ BTC را برای اتریوم متصور دانست که معادل این است که قیمت اتریوم به ۱۰٪ قیمت بیت کوین برسد.

نمودار ETH/BTC تایم فریم ۳  روزه منبع: تریدینگ ویو
نمودار ETH/BTC تایم فریم ۳ روزه منبع: تریدینگ ویو

این تحلیلگر در ادامه برای تعیین وضعیت روند بازار به نمودار ارزش کل بازار رمزارزها (مارکت کپ) در تایم فریم هفتگی پرداخته است. مطابق این نمودار، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای مارکت کپ همواره نقش حمایتی را برای بازار ایفا کرده است. این شاخص اکنون در حال بالا آمدن است و ریزش مجدد ارزش کل بازار به زیر ۱ تریلیون دلار این امکان را فراهم کرده است تا این حمایت مجددا تست شود.

نکته جالب قضیه این است که بر خلاف بیت کوین و اتریوم که حمایت میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود را از دست دادند؛ مارکت کپ بازار همچنان این حمایت (خط قرمز) را حفظ کرده است. ون ده پپه معتقد است در صورت حمایت مجدد از این ناحیه شاهد شکل‌گیری پرایس اکشن دره بالاتر (Higher low) در این نمودار هستیم که می‌تواند روند صعودی بازار را تایید کند. او محدوده ۱.۱۹ تریلیون دلار را مقاوت اصلی این نمودار دانست.

نمودار مارکت کپ بازار رمزارزها تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو
نمودار مارکت کپ بازار رمزارزها تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو

در حال حاضر قیمت اتریوم برابر ۱۴۹۱ دلار است و قیمت اتریوم در صرافی‌های ایرانی حدود ۴۵ میلیون تومان است.

  • سطوح حمایتی و مقاومتی قیمت اتریوم در کجا قرار دارد؟

مطابق تحلیل فن ده پپه، محدوده ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۰ دلار حمایت مهم اتر محسوب می‌شود و ناحیه ۲۰۰۰ دلار و ۲۷۷۶ دلار مقاومت‌های قیمت ETH هستند.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا