اخبار عمومی

فارکستر از پرداخت درون برنامه‌ای با استیبل کوین USDC رونمایی کرد

دن رومرو (Dan Romero)، یکی از بنیانگذاران فارکستر (Farcaster)، از ویژگی جدید پرداخت درون برنامه‌ای (In-app) با استفاده از استیبل کوین USDC رونمایی کرد. اکنون این اپلیکیشن تلفن همراه می‌تواند یک مشکل گیج‌کننده را هنگام ارسال ارز دیجیتال به افراد حل کند: پیدا کردن آدرس کیف پول آنها.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، دن رومرو، یکی از بنیانگذاران فارکستر، پروتکل محبوب شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز، روز جمعه از این ویژگی رونمایی کرد. این ابزار جدید که برای وارپ کست (Warpcast)، کلاینت فارکستر ساخته شده است، از استیبل کوین USDC برای پرداخت از پروفایل کاربر یا پلتفرم پیام رسان برنامه استفاده می‌کند.

این ویژگی یکی از مشکلات دائمی پرداخت پول به افراد را به صورت ارز دیجیتال را حل می کند، یعنی جستجوی آدرس کیف پول اشخاص. از آنجایی که هویت‌های فارکستر برای انسان قابل خواندن هستند، این گزینه درون برنامه‌ای این فرآیند را آسان‌تر می‌کند.

رومرو در پیانی گفت:

هدف ما این است که پرداخت به افراد با کریپتو را در برنامه‌ای که هر روز در تلفن خود استفاده می‌کنید، آسان کنیم. نیازی نیست آدرسی را جستجو کنید یا به یاد بیاورید که چگونه ENS کسی را بنویسید.

رومرو همچنین تایید کرد که در هنگام راه‌اندازی، این اپلیکیشن فقط از USDC در شبکه Base Ethereum ساخته شده توسط کوین بیس استفاده می‌کند که کارمزدها و زمان تایید را کاهش می‌دهد. با این حال، رمرو گفت از آنجایی که فارکستر یک پروتکل باز است، به اپلیکیشن‌های دیگر در اکوسیستم اجازه می‌دهیم تا ارزها و شبکه دیگر را تامین کنند.

فارکستر که در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، به طور پیوسته در دنیای کریپتو مورد توجه قرار گرفته است. راه‌اندازی «Frames» در اوایل سال ۲۰۲۱۴ که به افراد امکان می‌داد برنامه‌هایی مانند بازی‌های وب ۳ یا NFTهای تعاملی را مستقیما در فیدهای خبری مردم راه‌اندازی کنند تا مجبور نباشند برنامه را ترک کنند، باعث پذیرش بیشتر فارکستر شد.

در ماه می، فارکستر یک دور سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری را به رهبری شرکت پارادایم (Paradigm) با مشارکت شرکت‌های VC بزرگ مانند a16z، Haun Ventures، USV، Variant و Standard Crypto جذب کرد.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا