اخبار بیت کویناخبار عمومی

جلوگیری از پولشویی؛ بیت کوین توسط FATF در ماه آبان قانون گذاری خواهد شد

اخیرا مارشال بیلینگسلئا، معاون خزانه داری ایالات متحده و رییس نیروی عملیاتی ویژه مالی سازمان FATF در خصوص پولشویی و جرائم مربوط به آن که از زمان پیدایش ارز دیجیتال به وجود آمده اند، سخن گفت و از جانب کل نیروی ویژه نگرانی خود را در این زمینه ابراز کرد.

به منظور مبارزه با این جرایم، FATF در ماه نوامبر مجموعه ای از مواضع جهانی را اعلام خواهد کرد که شکاف های موجود در اقدامات ضدپولشویی را خواهد بست. شکاف های موجود به صرافی ها و شرکت های کریپتو محور امکان می‌دهد تا خواسته یا ناخواسته تراکنش های غیرقانونی را به طور بین المللی انجام دهند و آن را به کیف پول های ناشناس انتقال دهند.

بیلینگسلئا طی سخنانش در پاریس بیان کرد:

این نکته حائز اهمیت است که مجموعه استانداردهای جهانی ایجاد کنیم که به روش یکسان به کار گرفته شوند.

وی هم چنین خاطر نشان کرد چگونه از بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای کمک به تروریست ها استفاده می‌شود و آن را نمونه ای از نگرانی های پیش رو عنوان کرد.

طبق سخنان وی پذیرش این استانداردها، موانع مستحکم در مسیر برنامه های این افراد و‌ گروه های مشابه ایجاد می کنند و مستقیما بر اقدامات آن ها تاثیر می‌گذارد.

چنین اتفاقات مشابهی در سایر کشورها در حال بررسی است. هفته گذشته گروهی از نمایندگان مجلس بریتانیا گزارشی در خصوص ضرورت قانونمند شدن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال منتشر کردند. نیکی مورگان یکی از نمایندگان مجلس بیان کرد:

بیت کوین سایر دارایی های کریپتوی موجود در صنعت بی قانونی حضور دارند. این صنعت بی قانون، سرمایه گذاران را با خطرات متعدد مواجه می‌کند.

وی افزود:

با توجه به نوسان زیاد قیمت ها، آسیب پذیری صرافی ها در مقابل هک‌ شدن و نقش بالقوه ارز دیجیتال در پولشویی، کمیته خزانه داری به شدت معتقد است که باید قانون گذاری اجرا شود.

آیا شما هم فکر می کنید قانونمند شدن صنعت ارز دیجیتال مانع از استفاده آن در موارد پولشویی می شود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
livebitcoinnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا