هفته نامه

بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۲۹ خرداد تا ۴ تیر)

اگر تا چند سال پیش قصد داشتید اطلاعاتی در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاکچین به زبان فارسی به دست بیاورید؛ شاید میتوان گفت تقریبا چنین چیزی ممکن نبود و از سرچ گوگل چیزی پیدا نمیشد. اما در این سال های اخیر؛ منابع فارسی زبان به شدت زیاد شده و تقریبا برای تمام اصطلاحات تخصصی این حوزه نیز مطالب خوبی به زبان فارسی یافت می شود. با توجه به اینکه میهن بلاکچین رسانه تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال هست؛ در طول هفته مطالب زیاد با تنوع گسترده ای منتشر می شوند. از همین رو تصمیم گرفتیم انتهای هر هفته پربازدید ترین و بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران را در قالب یک پست جمع آوری کنیم. در ادامه این مطلب مروری کوتاه خواهیم کرد بر گزیده مقالات از نگاه شما. در صورت تمایل میتوانید نسخه کامل مقاله را در لینک های انتهای همین مطلب پیدا کنید.

مقالات بر حسب بیشترین بازدید مرتب شده اند

۱. ۷ کاری که هرگز برای کسب درآمد جواب نمی‌دهند و باید از آنها دوری کرد !!

روش های کسب درآمد

بازار و جریان پول قابل پیش بینی است. از اینرو تا حدودی می‌توان متوجه شد که بر روی چه مواردی بهتر است سرمایه گذاری انجام شود. عرصه ارزهای دیجیتال نیز همانند تمام بازارهای دیگر از بخش هایی تشکیل شده است که می‌توان از آنها به کسب سود پرداخت و یا ضرر هنگفتی متحمل شد. عامل اصلی در موفق یا متضرر شدن در این بخش ها، آشنایی و داشتن دانش و تجربه کافی درباره آنها است.

اما از طرف دیگر بخش هایی نیز وجود دارد که تا جایی که می‌توان باید از آنها دوری کرد. حوزه هایی که احتمال از دست دادن سرمایه در آنها بسیار زیاد است. این بخش ها عبارتند از: ترید منفعلانه سهام، شرط بندی، بازاریابی شبکه ای بدون ارائه محصول، فراهم کردن سرویس برای اعضای خانواده، بازی با ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری در املاک بدون آموزش و راه اندازی کسب و کار آنلاینی که یکی از دوستان از آن نتیجه گرفته است. این موارد فاصله اندکی با از دست دادن سرمایه دارند. در نتیجه قبل از ورود به هر کدام از این بخش ها، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می‌کنیم.

ادامه مقاله در این لینک


۲. در بازار بورس چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟

بازار بورس ارز دیجیتال بحران اقتصادی بازار خرسی کرونا

با شیوع ویروس کرونا طی ماه های گذشته شاهد شرایط متفاوتی از بازار بورس بوده ایم. از آنجایی که در این مدت بازار ارز دیجیتال نیز رابطه مستقیمی با بازار بورس از خود نشان داده است، پیگیری و رصد بازار بورس نیز می‌تواند اطلاعات مفیدی را به ما بازگو کند. بازار بورس در طول تاریخ نشان داده است که با شیوع بیماری های مختلف تخت تاثیر قرار می‌گیرد و شاخص های آن روند نزولی پیدا می‌کنند. اما در خصوص ویروس کرونا شرایط چگونه بوده است؟

شیوع ویروس کرونا نیز همانند سایر بیماری های سال های اخیر مانند سارس و ابولا، باعث ایجاد روند نزولی در بازار بورس شده است که طی ۱۱ سال اخیر بی سابقه بوده است. اما نکته ای که متفاوت است، رشد مقطعی آن است. تحلیلگران اجماع کاملی در خصوص این شرایط و دلایل احتمالی آن ندارند، اما به نظر می‌رسد که این رشد مقطعی واکنشی به روند نزولی کنونی است و مجموع بازارهای بورس سراسر جهان در روند نزولی قرار گرفته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کنونی بورس که ناشی از شیوع کرونا است و هم چنین واکنش های گذشته است بازار به بیماری های مختلف و تحلیل های بیان شده، مطالعه مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ادامه مقاله در این لینک


۳. کوین دیجی بایت (DigiByte) ؛ سریع‌تر و امن‌تر از چیزی که فکر می‌کنید!

دیجی بایت بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین لایت کوین مقیاس پذیری امنیت تراکنش

اگر در عرصه بلاک چین و ارزهای دیجیتال حضور داشته باشید احتمالا اسم دیجی بایت را شنیده اید. بلاک‌چین متن باز که در اواخر سال ۲۰۱۳ ایجاد و در سال ۲۰۱۴ عرضه شده است. این بلاک چین مدعی است که پس از ۶ سال توسعه نوآورانه، یکی از امن ترین، سریع ترین و غیرمتمرکزترین بلاک‌چین های موجود است.

در مقاله پیش رو به جوانب مختلف این بلاک چین پرداخته ایم که مطالعه آن می‌تواند اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهد. این اطلاعات شامل برنامه های موجود، نوع دفترکل عمومی آن و پروتکل اصلی دیجی بایت است. در ادامه می‌توانید تاریخچه کاملی از این پلتفرم را مطالعه کنید و با اکوسیستم بزرگ و بخش های مختلفی که شامل می‌شود آشنا شوید. در این مقاله به طور جامع به موضوعاتی نظیر امنیت، سرعت، نحوه عملکرد و ویژگی ها و تسهیلات ارائه شده توسط دیجی بایت پرداخته ایم که با مطالعه آن به درک و شناخت کاملی از این اکوسیستم دست خواهید یافت. پس از این فرصت استفاده کنید و با یکی از مهم ترین بلاک چین های کنونی آشنا شوید.

ادامه مقاله در این لینک


۴. چرا در حالی که مردم کارشان را از دست می‌دهند، بازار بورس رشد می‌کند؟

بازار بورس کرونا بیکاری فین‌تک شاخص تاخیری ارز دیجیتال نزدک S&P500

در چند ماه گذشته شاهد شرایط ویژه ای در سراسر جهان بودیم. نرخ بیکاری در آمریکا به بیش از ۱۴ درصد رسیده است که عمده دلیل آن می‌تواند شیوع ویروس کرونا باشد. اما بازار بورس روند متفاوتی را در پیش گرفته است. اگرچه نرخ بیکاری افزایش چشمگیری داشته است که حتی می‌توان آن را در طول تاریخ کم نظیر دانست، اما بازار بورس با رشد شاخص های مختلف مواجه شده است. سوالی که در این بین پیش می‌آید این است که آیا رابطه ای بین نرخ بیکاری و رشد بازار بورس وجود دارد؟

تاریخ نشان می‌دهد که افزایش نرخ بیکاری عمدتا منجر به رشد شاخص بورس می‌شود. این یک موضوع رایج است زیرا بورس یک شاخص اقتصادی پیشگام است، در حالی که نرخ بیکاری یک شاخص تاخیری است. برای مثال، هیچکدام از کسب و کارها صرفا به دلیل شایعات کشف واکسن کرونا اقدام به استخدام نمی‌کنند اما بورس به این موضوع واکنش نشان می‌دهد و معامله کنندگان به دنبال خرید سهام خواهند بود. در این بین، با اعمال محدودیت های اجباری توسط دولت، شاهد رشد سهام کسب و کارهای آنلاین هستیم که چندان هم دور از ذهن نیست. اگر مایلید که از جوانب مختلف این موضوع و تحلیل شرایط کنونی مطلع شوید، مطالعه مقاله زیر به شما توصیه می‌شود.

ادامه مقاله در این لینک


۵. تاریخچه ارز دیجیتال در ایران ؛ ماینینگ در ایران چه مسیری طی کرده است؟

تاریخچه ماینینگ در ایران

موضوع پذیرش و شناخت مردم از ارزهای دیجیتال در ایران، همانند سایر نقاط جهان، بسیار پر پیچ و خم بوده است. با ورود مفهوم ارزهای دیجیتال به ایران، بسیاری از کسانی که طی سالیان قبل از آن، در طرح های هرمی سرمایه خود را از دست داده بودند به این پروژه نیز روی خوشی نشان ندادند. حتی تا امروز نیز می‌توان گفت که رویکرد آن چنان مثبتی به این مقوله وجود ندارد که عمده دلیل آن عدم شناخت کافی مردم و کاربران از ارزهای دیجیتال است. اما با گذشت زمان، به مرور شاهد این بودیم که ارزهای دیجیتال جایگاه خود را حداقل در بین کاربران مشتاق این حوزه پیدا کرده است.

اما همزمان با معرفی مفهوم ارز دیجیتال به شهروندان ایرانی، مفهوم دیگری از دل این حوزه بیرون آمد که مشکلات مختص به خود را داشت: ماینینگ. از مکانیزم های مختلف ماینینگ در ارزهای دیجیتال که بگذریم، به مانع بزرگی به اسم قانونگذاری می‌رسیم که هم چنان پاشنه آشیل این صنعت پر رونق و ارز آور برای ایران است. قانونگذاری های بعضاً سلیقه ای که به کابوسی برای ماینرها تبدیل شده است. در این مقاله به تاریخچه و شرایط کنونی قانونگذاری ماینینگ در کشور خودمان پرداخته ایم که قطعا مطالعه آن برای علاقه مندان بسیار جالب و مفید خواهد بود.

ادامه مقاله در این لینک


امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا انتقادی دارید که میتواند به بهبود مطالب به ما کمک کند، باعث افتخار است که آن را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه همیشه در کنار ما هستید ممنونیم. 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا