اخبار آلتکویناخبار عمومی

رییس فدرال رزرو: رمز ارزها همانند طلا ابزاری برای احتکار هستند

جروم پاول رییس فدرال رزرو با خطاب قرار دادن کمیته سرویس‌های مالی مجلس آمریکا بیان کرد که رمزارزهای بدون پشتوانه موجود، ابزارها و واسطه‌هایی برای احتکار هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از U.Today، جروم پاول بیان کرده است که رمزارزهای موجود در واقع ابزارهایی برای احتکار هستند. این رمزارزها در پرداخت‌ها استفاده نمی‌شوند، ذخیره ارزش محسوب نمی‌شوند و همانند طلا برای احتکار استفاده می‌شوند. کاربرد آنها بدین صورت است.

جروم پاول در ادامه خاطرنشان کرد فدرال رزرو تصمیمی در خصوص صدور رمزارز بانک مرکزی (CBDC) اتخاذ نکرده است. هرچند، بانک مرکزی در صدد شناخت کامل این موضوع است تا اشراف کاملی بر مسائل فنی و سیاست‌گذاری داشته باشد و هم‌چنین عجله‌ای برای صدور دلار دیجیتال ندارد.

رییس Federal Reserve در این خصوص گفت:

این موضوع، مساله‌ای است که زمان و تخصص زیادی بر روی آن معطوف خواهیم کرد تا به درستی آن را انجام دهیم.

پاول صراحتا بیان کرد که رمزارزها نباید در قابلیت مجریان قانون در خصوص رصد و پیگیری پرداخت‌ها، اختلالی ایجاد کنند. وی گفت این موضوع را برنمی‌تابیم.

رییس فدرال رزرو به مقایسه رمزارزها با سایر فناوری‌ها نظیر راه‌آهن، تلفن و اینترنت پرداخت و بر اهمیت توسعه چارچوب قانونی تاکید کرد که می‌تواند از کاربردهای مخرب و غیرقانونی نظیر تامین بودجه تروریسم جلوگیری کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا