اخبار بیت کوینتحلیل اقتصادی

فدرال رزرو نرخ بهره را نزدیک به صفر حفظ می کند؛ چه تاثیری بر روی بیت کوین دارد؟

مسئولان فدرال رزرو روز چهارشنبه گفتند که نرخ بهره را نزدیک به صفر درصد حفظ خواهند کرد و در صدد افزایش تورم به بالاتر از ۲ درصد هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال، این نهاد نرخ بهره را بدون تغییر و نزدیک به صفر درصد حفظ خواهد کرد و موافق با حفظ سیاست مالی تا افزایش تورم به بیش از ۲ درصد برای مدت مشخص است.

بانک مرکزی نیز دارایی‌های اوراق بهادار و اوراق بهادار با پشتوانه رهن متعلق به خزانه‌داری آمریکا را افزایش خواهد داد تا عملکرد خوب و روان بازار حفظ شود و به شکوفایی شرایط مالی کمک کند.

موارد گفته شده در این بیانیه نشان می‌دهد که مسئولان در صدد حفظ نرخ بهره نزدیک به صفر درصد تا سال ۲۰۲۳ هستند. به طور کل، مسئولان انتظار ندارند که تا سال ۲۰۲۳، تورم به ۲ درصد برسد.

رابرت کاپلن (Robert Kaplan) رییس فدرال رزرو دالاس و یکی از اعضای کمیته مورد نظر به این برنامه رای منفی داده است. وی ترجیح می‌دهد که این کمیته، سیاست‌های انعطاف‌پذیرتری اتخاذ کند.

jerome powell - تورم

نیل کاشکاری (Neal Kashkari) رییس فدرال رزرو مینیاپولیس نیز به این برنامه رای منفی داده است. وی بیان کرده است تا زمانی که تورم به ۲ درصد برسد، نرخ بهره باید ثابت بماند.

اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که مسئولان فدرال رزرو هیچگونه تغییری در نرخ بهره ایجاد نکنند، زیرا پیامدهای فاجعه‌بار اقتصادی شیوع ویروس کرونا در حال مشخص شدن است.

ماه گذشته، جروم پاول رییس کل فدرال رزرو در سخنرانی خود گفت که مسئولان در صدد این هستند تا تورم به بیشتر از ۲ درصد افزایش یابد و مدتی در این سطح باقی بماند تا شرایط وام‌گیری برای مدت بیشتری آسان بماند و به بهبود اقتصاد کمک کند.

متی گرینسپن موسس شرکت ارز دیجیتال Quantum Economics روز قبل از انتشار بیانیه فدرال رزرو گفته بود:

فدرال رزرو در نشست اخیر خود رویکرد تندتری نسبت به تورم داشته‌اند. اکنون که توجهات را به خود جلب کرده‌اند، اقدامات بعدی بسیار مهم خواهد بود.

قیمت بیت کوین پس از این بیانیه و طی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۸۰ درصد افزایش یافته و به ۱۰,۹۰۰ دلار رسیده است. قیمت این ارز دیجیتال پس از بیانیه فدرال رزرو به طور موقت به ۱۱,۰۷۱ دلار رسیده بود. شاخص S&P 500 نیز ۰.۳۵ درصد افزایش داشته است.

یخ در حال ذوب شدن

با در نظر گرفتن این موضوع که بیت کوین در دوران نرخ بهره کم چاپ پول ناشی از بحران اقتصادی جهانی سال‌های ۲۰۰۷ الی ۲۰۰۹ ایجاد شده است، به نظر می‌رسد، رکود کنونی محرک کاملی برای (افزایش قیمت) این ارز دیجیتال باشد.

نرخ بهره پس از رسیدن به ۲۱.۵ درصد در ماه مارس ۱۹۸۰ و پس از آنکه پاول وولکر رییس سابق فدرال رزرو اقدام جسورانه ای برای کاهش تورم کرد ، از دهه ۱۹۸۰ میلادی تاکنون در حال کاهش بوده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا