اخبار خارجی

اقتصاددان مطرح: واکنش فدرال رزرو به تورم، باعث افزایش قیمت رمزارزها می‌شود

محمد العريان (Mohamed El-Erian)، مشاور ارشد اقتصادی شرکت آلیانیز معتقد است واکنش فدرال رزرو به تورم، باعث فزایش قیمت رمزارزهایی چون بیت کوین می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین نیوز، العريان٬ در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی، در رابطه با اقتصاد آمریکا، بازارهای مالی و همچنین واکنش فدرال رزرو به تورم صحبت کرد.

العريان رییس کالج کوئینز دانشگاه کمبریج است و به عنوان مشاور ارشد اقتصادی در آلیانیز، هولدینگ مادر شرکت PIMCO، یکی از بزرگترین شرکت‌های مدیریت سرمایه‌گذاری جهان فعالیت می‌کند.

وی در این مصاحبه گفت:

فکر می‌کنم بازارها متوجه شده‌اند که ما سه مشکل داریم. اولی تورم مداوم و بالا است. دومی این است که فدرال رزرو خیلی عقب مانده و سومی این است که مسیر کاهش منظم تورم بسیار باریک است.

العريان خاطرنشان کرد شرکت‌ها اکنون با توجه به مشکلات فوق سوال‌هایی دارند. علاوه بر این، وی به پیش‌بینی بانک گلدمن ساکس در رابطه با رکود اقتصادی ۳۵ درصدی در دو سال آینده اشاره کرد و این رقم را بسیار معنادار خواند.

وی افزود:

بنابراین، سوال بزرگ این است که آیا می‌توانیم از این میزان رشد تورم که بسیار دشوارتر شده است عبور کنیم؟ مدیران بانک‌ها نگران فضای کلان هستند.

بازیابی قیمت‌ها

در این مصاحبه از العريان در رابطه با چشم‌انداز طولانی‌مدت بازار ارز دیجیتال پس از فروش گسترده چند روز اخیر سوال پرسیده شد. وی در این رابطه گفت:

من فکر می‌کنم نگرانی‌های مربوط به بازار رمزارز به این خاطر است که افت قیمت کنونی در حالی اتفاق می‌افتد که قیمت طلا افزایش یافته و تقریبا به ۲،۰۰۰ دلار رسیده است. همیشه گفته می‌شود رمزارزها برای متنوع کردن سبد سهام هستند و در زمان تورم به خوبی عمل می‌کنند. با این حال، اخیرا این دارایی‌ها نقش خود را به خوبی بازی نکرده‌اند.

وی افزود:

دلیل این است که رمزارزها، برخلاف طلا، از تزریق نقدینگی به بازار سود فراوانی برده‌اند. بنابراین، چیزی که در بازار رمزارز به دست می‌آورید کشمکش خروج نقدینگی و نقش این دارایی‌ها در متنوع‌سازی است. تاکنون این نقدینگی است که برنده شده است.

ال‌اریان در ادامه گفت:

آنچه در سراسر جهان شاهد آن هستید بازیابی دوباره قیمت‌هاست و این چیز خوبی است. این بازیابی را می‌توان در بازار سهام، اوراق قرضه و رمزارز مشاهده کرد.

وی افزود:

ما فقط در حال تطبیق با شرایطی هستیم که در آن دیگر نقدینگی فراوان و قابل پیش‌بینی نیست. بنابراین، من این را بخشی از این بازیابی قیمت‌ها می‌بینم که در تعداد بسیار کمی از دارایی‌ها شاهد آن هستیم.

تاثیر اقدامات فدرال رزرو بر بازار رمزارزها چیست؟

تاثیر اقدامات ضد تورمی فدرال رزرو آمریکا بر قیمت بیت کوین

در این مصاحبه از رییس کالج کویینز در رابطه با اینکه چه چیزی فدرال رزرو را مجبور به تغییر هدف تورمی خود می‌کند و اینکه آن هدف چه خواهد بود سوال شد.

وی در پاسخ گفت:

آنچه آنها را مجبور می‌کند تا هدفشان را تغییر دهد فهم این است که با تاخیر به هدف خود نمی‌رسند و اعتبارشان به خطر می‌افتد. آنها همچنین نگران این هستند تا با فشار بیش از حد، اقتصاد به سمت رکود طولانی‌مدت سوق داده شود. مقامات فدرال رزرو بسیار وسوسه خواهند شد و افراد زیادی آنها را تحت فشار قرار می‌دهند تا هدف را از ۲٪ به ۳٪ برسانند. این راه آسانی نخواهد بود و بسیار بحث برانگیز است.

العريان در ادامه گفت:

این نتیجه آن است که مدت زیادی منتظر بمانید تا بفهمید تورم چیست و تازه بخواهید اقدامی انجام بدهید. ما باید سیاست پولی انقباضی را سال گذشته شروع می‌کردیم. این کار را نکردیم و اکنون شاهد عواقب تاخیر فدرال رزرو هستیم.

العريان در آخر در پاسخ به تاثیر اقدامات فدرال رزرو بر بازار ارز دیجیتال و طلا گفت:

هر دو افزایش خواهند یافت.

نظر شما درخصوص اثر تورم و راه‌های مقابله با آن بر بازار ارزهای دیجیتال چیست؟ آیا با نظر این اقتصاددان موافق هستید؟

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا