اخبار بیت کوین

چند ساعت تا بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین؛ آیا روند صعودی فعلی ادامه خواهد یافت؟

در حالی که چند ساعت تا بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین باقی مانده است، این ارز دیجیتال در ساعات گذشته بیش از ۲٪ افزایش یافت و به اوج ۶۹٬۷۱۱ دلاری رسید. تحلیلگران معتقدند رشد قیمت بیت کوین پیش از بسته شدن کندل هفتگی می‌تواند به معنای تداوم روند صعودی در روزهای آتی باشد.

به گزارش میهن بلاکچین، معامله‌گران و تحلیلگران امیدوارند روند فعلی بیت کوین پس از کلوز هفتگی و در هفته آینده نیز ادامه داشته باشد. در همین حال، به نظر می‌رسد بار دیگر جریان ورودی سرمایه به ETFهای بیت کوین در حال افزایش یافتن است، اتفاقی که می‌تواند به رشد بیشتر قیمت بیت کوین منجر شود.

دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades)، معامله‌گر مطرح دنیای کریپتو در توییتی در این رابطه نوشت:

تعطیلات آخر هفته معمولی را سپری نمی‌کنیم چراکه قیمت به جای اینکه در یک سطح راکد بماند، در تمام طول روز افزایش یافته است. ما این نوع پرایس اکشن را چندین بار در زمان صعود اولیه تا ۷۰٬۰۰۰ دلار شاهد بودیم. در این سناریوها معمولا، پس از آغاز به کار دوباره بازار معاملات آتی، قیمت به سرعت اصلاح می‌شود اما روند کلی صعودی باقی می‌ماند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته - منبع: Daan Crypto Trades/X
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: Daan Crypto Trades/X

مایکل فن دی پوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر مطرح و بنیانگذار شرکت معاملاتی ام‌ان تریدینگ (MNTrading) نیز در توییتی مدعی شد عبور بیت کوین از ۶۹٬۰۰۰ دلار اهمیت بسیار زیادی برای تداوم روند صعودی دارد، اتفاقی که ساعاتی پیش رخ داد.

در بخشی از تحلیل فن دی پوپ آمده است:

اگر این محدوده به سمت بالا شکسته شود، احتمالا شاهد تداوم روند صعودی تا رکوردی جدید پیش از هاوینگ خواهیم بود.

علیرغم این پیش‌بینی، نموداری که فن دی پوپ به اشتراک گذاشته به یک واگرایی نزولی اشاره دارد که احتمال پس زده شدن قیمت بیت کوین در حوالی ۷۲٬۰۰۰ دلار را افزایش می‌دهد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته - منبع: Michaël van de Poppe/X
نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: Michaël van de Poppe/X

رکت کپیتال (Rekt Capital)، دیگر تحلیلگر محبوب بازار نیز معتقد است بیت کوین پتانسیل این را دارد که کندل هفتگی خود را با رنگ سبز به پایان برساند. وی در این رابطه نوشته است:

در حال حاضر بیت کوین در موقعیت خوبی برای یک کلوز هفتگی صعودی قرار گرفته است. آیا تا زمان بسته شدن کندل قیمت بالای ۶۹٬۰۰۰ دلار باقی می‌ماند؟

از ETFهای بیت کوین چه خبر؟

همزمان با صعود دوباره بیت کوین و نزدیک شدن به اوج ماه آپریل، خوش‌بینی زیادی برای بازگشت سرمایه‌گذاران سازمانی و افزایش ورودی سرمایه به ETFهای اسپات بوجود آمده است.

در هفته گذشته، دوباره جریان ورودی سرمایه به ETFهای اسپات بیت کوین افزایش یافت. همزمان، اخباری منتشر شده که نشان می‌دهد بالاخره فروش میلیاردها دلار سهام صندوق GBTC توسط شرکت ورشکسته جنسیس (Genesis)‌ به پایان رسیده است.

همزمان، شرکت بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان اعلام کرد برخی از بانک‌های بزرگ آمریکایی از جمله گلدمن ساکس (Goldman Sachs) را به عنوان «شرکای مجاز» خود برای ETF اسپات بیت کوین اضافه کرده است.

به نظر می‌رسد این اتفاقات در مجموع باعث رشد دوباره بیت کوین و بازگشت سرمایه‌گذاران سازمانی به بازار شده باشد. بر اساس آخرین داده‌های شرکت فارساید (Farside)، روز جمعه صندوق‌های ETF بیت کوین در آمریکا در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ورودی داشته‌اند و میزان ورودی در طول هفته گذشته به حدود ۵۷۰ میلیون دلار رسیده است.

نمودار ورودی و خروجی سرمایه از ETFهای بیت کوین - منبع: Farside
نمودار ورودی و خروجی سرمایه از ETFهای بیت کوین – منبع: Farside

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا