اخبار خارجی

تحقیق فیدلیتی: استقبال دو برابری سرمایه گذاران سازمانی از بیت کوین و اتر

بلومبرگ با اشاره به نتایج نظرسنجی انجام شده توسط شرکت Fidelity Investment، در تاریخ ۹ ژوئن گزارش داد که تقریبا یک سوم سرمایه گذاران سازمانی، ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین و اتر در اختیار دارند.

حضور اسامی معروف

با نوسان پر سروصدای اقتصاد جهانی، تعداد زیادی از سرمایه گذاران (سرمایه گذاران سازمانی و خرده سرمایه گذاران) به دنبال دارایی های جایگزینی برای محافظت از سرمایه گذاری خود هستند. با تزریق تریلیون ها دلار توسط فدرال رزرو به اقتصاد آمریکا، اعتماد سرمایه گذاران به ارزهای سنتی در حال از بین رفتن است.

سرمایه گذاران در تلاش برای محافظت از سرمایه خود در مقابل ضعیف شدن ارز سنتی و مقابله با تورم بسیار زیاد، به سمت دارایی های ایمن نظیر فلزات گرانبهایی همچون طلا و نقره متمایل می‌شوند. هرچند، بعضی از سرمایه گذاران نیز سرمایه خود را در دارایی های نوظهور ارزهای دیجیتال قرار می‌دهند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شرکت Fidelity Investment، نزدیک به ۳۶ درصد از ۷۷۴ پاسخ دهنده در آمریکا و اروپا تایید کرده اند که ارزهای دیجیتال یا اوراق مشتقه در اختیار دارند.

در آمریکا، ۲۷ درصد سازمان ها نظیر صندوق بازنشستگی، شرکت های خانوادگی، مشاوران سرمایه گذاری و صندوق های پوشش ریسک سنتی و دیجیتال بیان کرده اند که ارز دیجیتال در اختیار دارند. این مقدار، افزایش شدیدی را از سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که نظرسنجی انجام شده در آن سال شامل ۴۴۱ سازمان در آمریکا بود و فقط ۲۲ درصد این سازمان ها، ارز دیجیتال در اختیار داشتند.

شرایط در اروپا هم متفاوت نیست. در اروپا نزدیک به ۴۵ درصد پاسخ دهندگان بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

محبوب بودن بیت کوین و اتر در بین سازمان ها

بیش از یک چهارم شرکت کنندگان در این نظرسنجی بیت کوین در اختیار داشتند. هم چنین تقریبا ۱۱ درصد آنها دارای اتر بودند. برخلاف نوسان قیمت بسیاری از دارایی های سنتی که اساسا به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است، بیت کوین از ابتدای سال تاکنون با ۳۶ درصد افزایش قیمت همراه بوده است.

تام جسوپ (Tom Jessop) رییس شرکت Fidelity Digital Assets در مصاحبه با بلومبرگ خاطرنشان کرد:

شاید بتوان گفت که حمایت بیشتری از جانب اروپا وجود دارد.

وی افزود:

در حالی که در بسیاری از کشورها، نرخ بهره منفی است، شرایط در اروپا خوب است. شاید بیت کوین جذاب تر به نظر برسد زیرا دارایی های دیگر سودی به همراه ندارند.

جسوپ در ادامه گفت که نتایج این نظرسنجی، روند سودآورتر و پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی قابل سرمایه گذاری جدیدی را تایید می‌کند. هرچند در این نظرسنجی مشخص شده است که نوسان قیمت، دغدغه اصلی سرمایه گذارانی است که هنوز این دارایی را نپذیرفته اند.

در خبر مشابه دیگر، BTCManager در اوایل سال جاری گذاری داد که نزدیک به ۳۶ درصد کسب و کارهای کوچک واقع در آمریکا، پرداخت های ارز دیجیتال را پذیرفته اند.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا