رمزارز در ایران

اولین رویداد هکاتون ققنوس به پایان رسید؛ ۶۰,۰۰۰ توکن پیمان جایزه برندگان

اولین رویداد هکاتون ققنوس با هدف توسعه شبکه ققنوس و خدمات مبتنی بر آن، حمایت از تجاری‌سازی کسب و کارهای کوچک و متوسط و توانمندسازی نخبگان فعال در فناوری‌های بلاکچین و دفتر کل توزیع شده، در روز پنج‌شنبه ۱۱ دی ماه به پایان رسید. در این رویداد ۳۰ تیم شرکت کننده حضور داشتند، که ۱۶ تیم به مرحله داوری رسیدند و در نهایت ۳ تیم برنده اعلام شدند.

شرکت یکتا ققنوس پارس به عنوان یکی از میزبانان شبکه ققنوس، اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفتر کل توزیع شده (DLT) در ایران در زمینه توکنیزه کردن دارایی‌های ارزشمندی از جمله الماس و ملک فعالیت دارد؛ محصولات این شرکت کیف توکن ققنوس، پلتفرم هوشمند سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال هستند که برای اولین بار در اختیار ایرانیان قرار گرفته‌اند. شرکت یکتا ققنوس پارس، رویداد هکاتون را برای توسعه شبکه ققنوس برگزار کرد و در نهایت ۳۰ تیم در ۱۵ چالش شرکت کردند و ۱۶ تیم به مرحله داوری رسیدند.

در روز پنج‌شنبه ۱۱ دی ماه، مرحله داوری هکاتون ققنوس برگزار شد و تیم‌های نهایی به ارائه و دفاع از محصولات خود پرداختند. در نهایت نیز در بخش داوری نهایی، محمدجواد صمدی راد (قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ققنوس)، محمد طهرانی (مدیر مرکز توسعه کسب و کار شرکت ققنوس و عضو هیئت علمی دانشگاه خاتم)، فرهاد فائز (مدیر عامل شرکت داده ورزی سداد)، ابراهیم دانشی‌فر (عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام رضا مشهد) و حمید علی‌محمدی (مدیرعامل شرکت تکنوتجارت) برگزیدگان را اعلام کردند.


 معرفی کامل بنیاد ققنوس ؛ این بنیاد در چه مسیری قرار دارد؟


۱۶ تیم در مرحله داوری هکاتون ققنوس

۱۶ تیم در مرحله داوری هکاتون ققنوس

رقابت در رویداد توسعه محصول هکاتون ققنوس بر اساس ایده‌پردازی، سود نهایی طرح و قابلیت اجرای آن بین ۱۶ تیم برگزار شد؛ ایده‌هایی از بستر حمایت محیط زیست تا اعطاء وام و خرید تجهیزات پزشکی توسط بیمارستان‌ها، از جذابیت‌های حضور این ۱۶ تیم بود.

۱۶ تیم‌ در مرحله نهایی حضور داشتند. تیم اول تا سوم به ترتیب ۳۰ هزار، ‌۲۰ هزار و ۱۰ هزار توکن پیمان را به عنوان جایزه هکاتون ققنوس به دست آوردند.

آغاز اقدامات بزرگ با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین

آغاز اقدامات بزرگ با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین

ولی الله فاطمی دبیر بنیاد ققنوس، در اختتامیه رویداد ققنوس گفت:

امروز از زیباترین روزهای زندگی من است. من فعالیت‌های مبتنی بر هکاتون را بسیار دوست دارم؛ چون ایده‌های خلاقانه و نوآورانه تیم‌‎های کوچک و استارتآپی، می‌تواند با حمایت مجموعه‌های بزرگ‌تر، به ایده‌های اجرایی و مقیاس پذیر برای عرضه تبدیل شود.

مدیرعامل بنیاد ققنوس خاطر نشان کرد:

ایده‌های غیرممکن با ایده و راهکارهای جذاب تیم‌ها در رویداد هکاتون، با استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند همکاران در شرکت ققنوس، می‌تواند به نقطه اجرایی برسد و سرآغاز اقدامات و کارهای بزرگ با استفاده فناوری بلاک‌چین برای تیم‌های نسل بعد در سطح ملی باشد.

۶۰ هزار توکن پیمان جایزه برندگان این رویداد

پیلتونت؛ ایجاد ضمانت با رمز ارزها برای وام‌دهی به افراد

تیم پیلتونت توانست مقام نخست هکاتون را به دست آورد و ۳۰ هزار توکن پیمان جایزه نصیب این تیم شد، محصولی به منظور ارائه خدمات وام را برای داوران هکاتون ارائه کرد؛ این استارتاپ با ایجاد زیرساخت‌هایی در اپلیکیشن خود، تلاش کرده تا با ایجاد ضمانت با ارزهای رمزنگاری شده، به افراد وام دهد. از دست دادن سرمایه اولیه برای دارندگان رمز ارزها خیلی مطلوب نیست؛ اما بر اساس ایده این گروه، می‌توان ارزهای دیجیتال را به عنوان ضمانت در کیف پول پیلتونت قرار داد.

محصول تیم بیمیچین توانست مقام دوم را به دست آورد و ۲۰ هزرا توکن پیمان جایزه گرفت، در راستای توسعه خدمات صنعت بیمه است. این محصول امکانی فراهم کرده تا بیمه خودرو از کمترین زمان ممکن (یک ساعت) تا یک سال ممکن شود.

سومین تیم برنده جایزه هکاتون ققنوس، استارتاپ سیب (sib) بود که ۱۰ هزار پیمان را به عنوان جایزه به دست آورد. این استارتاپ با استفاده از بازار فضای ابری و سرمایه‌گذاری در این فضا، آن را بستری برای درآمدزایی خواهد کرد.

هدف بنیاد ققنوس ایجاد زیرساخت بلاک چینی برای توسعه کاربردهای این تکنولوژی در حوزه خدمات پولی/بانکی، بازار سرمایه و اقتصاد دیجیتالی است. بنیاد ققنوس دارای توکنی به نام پیمان است. این توکن فورکی از شبکه استلار (Stellar) است و پروژه ققنوس این توکن را به پیمان تغییر نام داده و به عنوان توکن اصلی شبکه خود استفاده می‌کند. توکن پیمان در صرافی نوبیتکس نیز قابل معامله است.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا