کریپتو کده

معرفی کامل بنیاد ققنوس ؛ این بنیاد در چه مسیری قرار دارد؟

در سال‌های اخیر، به خصوص بانک‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی‌های جدید به منظور ایجاد تغییر و تحولاتی در سیستم‌های خود هستند. در دو سال گذشته بنیاد ققنوس (Kuknos Foundation) با هدف ایجاد این تغییرات با استفاده از تکنولوژی بلاک چین در ایران بنیان گذاری شد. تعدادی از شرکت‌های وابسته به بانک‌ها (که اغلب فناوری‌های نوین را برای بانک‌های کشور توسعه می‌دهند)، با یکدیگر متحد شدند و کنسرسیومی ایجاد کردند، که منجر به تشکیل بنیاد ققنوس شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تمام مطالب گفته شده در این مقاله، طبق گفته‌ها و توضیحات شرکت ققنوس بوده و تیم میهن بلاکچین هیچ مسئولیتی در قبال صحت و سقم آن ندارد.

هدف بنیاد ققنوس ایجاد زیرساخت بلاک چینی برای توسعه کاربردهای این تکنولوژی در حوزه خدمات پولی/بانکی، بازار سرمایه و اقتصاد دیجیتالی است. تخصص این بنیاد نیز در توکنیزه و دیجیتالی کردن دارایی‌های مختلف است.

شرکت یکتا ققنوس پارس از اواخر سال ۱۳۹۷ و با هدف توسعه راهکارهای مدرن مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) بنیان گذاری شد. از جمله سهامداران اصلی بنیاد ققنوس می‌توان به شرکت‌های داده‌ورزی سداد (به نمایندگی از بانک ملی)، شرکت داده‌پردازی پارسیان (به نمایندگی از بانک پارسیان)، سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا (گروه توسن)، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ – به نمایندگی از بانک پاسارگاد)، گروه فناوران هوشمند بهسازان فردا (وابسته به بانک ملت) و تکنو تجارت (وابسته به بانک تجارت) نام برد.

از جمله فعالیت‌هایی که بنیاد ققنوس در مدت فعالیت خود داشته، می‌توان به ایجاد سکوی مبتنی بر DLT، توسعه کیف پول ققنوس، و ایجاد زیرساختی برای توکنیزه کردن دارایی‌ها اشاره کرد.

بنیاد ققنوس چیست؟‌

بنیاد ققنوس

بنیاد ققنوس دارای توکنی به نام پیمان است. این توکن فورکی از شبکه استلار (Stellar) است و پروژه ققنوس این توکن را به پیمان تغییر نام داده و به عنوان توکن اصلی شبکه خود استفاده می‌کند. حدود ۱۰۳ میلیارد توکن XLM وجود دارد و این مقدار، با توجه به تورم موجود در شبکه استلار، قابل افزایش و یا کاهش است.

دلیل استفاده بنیاد ققنوس از شبکه و توکن استلار این است که می‌توان به راحتی دارایی‌های دیجیتال را به صورت بین المللی و بسیار سریع و راحت و تقریبا بدون کارمزد منتقل کرد.

خلاصه‌ای از وایت پیپر بنیاد ققنوس

بنیاد ققنوس

در داخل وایت پیپر بنیاد ققنوس آمده است که:

ققنوس: متشکل از پیوندهای میزبانها، ناظران، ناشران، خدمات دهندگان، استارتاپ‌ها، حامیان، توسعه دهندگان و کاربران، مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده که امکان عرضه و تبادل توکن‌ها و توکن پایه پیمان را فراهم می‌آورد هم در همین معنا به کار می‌رود.

شبکه ققنوس: به اختصار شبکه، شبکه‌ای از میزبان‌هاست که با کمک فناوری دفتر کل توزیع شده نسبت به نظارت، صحت سنجی و ثبت کلیه تراکنش‌ها و عملیات کاربران خود اقدام می‌کنند. شبکه ققنوس، غیرمتمرکز و خودمختار است؛ بدین معنا که میزبان‌ها بر اساس پروتکل اجماع تعیین شده و به صورت خودکار، نسبت به پردازش تراکنش‌ها اقدام می‌نمایند.

میزبان: متصدی تأمین زیرساخت پردازش شبکه ققنوس است که علاوه بر دسترسی به دفتر کل، در تهیه بسته پیشنهادی تراکنش‌های قابل ثبت در دفتر کل و همچنین سازوکار راستی آزمایی و رأی گیری مبتنی بر اجماع ققنوس برای ثبت تراکنش‌ها مشارکت دارد. میزبانان، در قالب ساختار بنیاد ققنوس، راهبری شبکه ققنوس را به عهده دارند.

ناشر: شخص حقیقی و حقوقی تحت نظارت میزبان است که می‌تواند توکن را صادر نماید. میزبان، مشخصات ناشر و جزئیات مشخصات توکن صادره را به اطالع عموم می‌رساند.

کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی و همچنین سامانه‌های رایان‌های تحت کنترل اشخاص که برای ایجاد حساب و انجام تراکنش در ققنوس با منع قانونی روبرو نباشد.

ناظر: متولیان امور حاکمیتی، به ویژه تنظیم‌گران، مراجع نظارتی، بازرسی، حسابرسی امور مالی و مراجع انتظامی و قضائی که در چارچوب قوانین و مقررات مربوط به وظایف و اختیارات قانونیشان، امکان مشاهده تراکنش را می‌یابند و در صورت لزوم، سوابق تراکنش‌ها را در بایگانی خود نگهداری می‌کنند.

اجماع ققنوس: روش اجماع در ققنوس، مبتنی بر پروتکل SCP می‌باشد. کمینه پذیرش تراکنش در ققنوس، پنجاه و یک درصد رأی موافق میزبان‌ها می‌باشد.

مهم‌ترین چالش‌هایی که ققنوس در راه تحقق اقتصاد دیجیتالی در کشور، در پی رفع آنهاست، در گفتارهای ذیل آمده است:

نبود سکوی فناوری چابک و منعطف برای عرضه انواع توکن‌ها: مزایایی همچون شفافیت، اعتمادپذیری و پایداری اطلاعات در شبکه‌های مبتنی بر زنجیره بلوک، این امکان را به نهادهای اقتصادی می‌دهد تا بتوانند مجموعه‌ای از دارایی‌های مختلف را در قالب توکن عرضه نموده و محصوالت متنوع‌تری را برای مشتریان خود فراهم آورند. تأمین زیرساختی منعطف و چابک که بدون محدودیت برای اعضا، امکان صدور و تبادل انواع توکن بر روی آن مقدور باشد، از دیگر انتظارات متعارف از شبکه ققنوس است.

عدم نقدشوندگی دارایی‌های منجمد: دارایی‌های منجمد یا غیرمولد، به آن دسته از دارایی‌ها اطلاق می‌شود که امکان انتفاع از آنها، از قبیل نقدشوندگی برای مالکین محقق نباشد. بر اساس آمارهای بانکی، مقدار قابل توجهی از دارایی‌های نظام بانکی را دارایی‌های منجمد تشکیل می‌دهد که حجم بزرگی از این دارایی‌ها را املاک مازاد بانکی در بر می‌گیرد. در برخی کشورها، ارزش این دارایی‌ها به حدی بالاست که خریداران بالقوه این بازار کم‌شمار بوده و در نتیجه احتمال فروش آنها بسیار پایین می‌آید. در این شرایط، با توجه به این که حجم اقتصاد کشور نسبت به دارایی‌های منجمد نظام‌های مالی تا چه اندازه بزرگ است، راهکارهایی مانند تحریک سرمایه‌های خُرد مردم و یا اتصال به بازارهای جهانی برای خرید آنها می‌تواند چاره ساز باشد که این امر محقق نمی‌گردد، مگر با وجود ساز و کار و زیرساختی شفاف و کارآمد مبتنی بر دفترکل توزیع شده.

عدم حفظ ارزش سرمایه‌های خُرد: نبود ساختاری شفاف و قابل نظارت، برای گردآوری و هدایت سرمایه‌های خُرد مردم به حوزه‌های مولدی مانند مسکن و صنایع تولیدی، باعث می‌شود این سرمایه‌ها به شکل پراکنده و بی‌هدف به سوی بخش‌های غیرمولدی منحرف شود. حال آن که با وجود ساز و کار و زیرساختی شفاف و کارآمد مبتنی بر دفتر کل توزیع شده، از نوسان غیرمتعارف بازارها و مهم‌تر از آن، هدر رفت سرمایه‌های ملی جلوگیری می‌شود.

عدم شفافیت، تغییرپذیری و در دسترس نبودن: خدمات مبتنی بر معماری‌های متمرکز، همواره با سه چالش عدم شفافیت، تغییرپذیری و دسترس ناپذیری روبرو هستند. تلاش برای حفظ امنیت و یکپارچگی اطلاعات، منجر به از دست رفتن بخشی از شفافیت می‌شود؛ حفظ حریم خصوصی داده‌ها، از امکان نظارت بیرونی بر آنها می‌کاهد که این امر به فسادپذیری سیستم می‌انجامد؛ و تجمیع داده‌ها در سرورهای متمرکز جهت افزایش قدرت مدیریت خدمات و تطبیق با مقررات، منجر به ایجاد نقطه تکین شکست و در نتیجه کاهش دسترس پذیری خدمات می‌گردد.

لزوم احراز هویت مشتری: ارائه بسیاری از خدمات مالی، پیش از شناسایی و احراز هویت مشتریان غیرممکن است. همین امر موجب شده که بانک‌ها و مؤسسات مالی، پیش از ارائه هر گونه خدمت بانکی، نسبت به دریافت اطلاعات هویتی کاربران و درج آن در سامانه‌های اطلاعاتی خود اقدام نمایند. عدم ارائه خدمت شناسایی افراد توسط یک نهاد متمرکز، مانند سازمان‌های ثبت احوال، عدم یکپارچگی قوانین و مقررات کشورها، تعدد ابزارهای معتبر برای تأیید هویت افراد، نظیر شبکه‌های اجتماعی و چالش‌های حقوقی در زمینه اشتراک گذاری اطلاعات هویتی مشتریان بانک‌ها با یکدیگر، باعث شده هر بانک به صورت مستقل، با احضار مشتری به شعب و دریافت کپی فیزیکی اطلاعات هویتی وی، رأساً نسبت به تکمیل فرآیند احراز هویت مشتریان خود اقدام نماید که این امر، در کنار زمانبر و هزینه‌بر بودن، چالش افزایش احتمال افشای اطلاعات هویتی افراد و استفاده از این اطلاعات، بدون اخذ مجوز از مشتریان را به همراه دارد.

راه حل‌های پیشنهادی برای رفع چالش‌های فوق الذکر

توکن پیمان بنیاد ققنوس

راه حل پیشنهادی ققنوس برای رفع چالش‌های برشمرده در بالا، بکارگیری راهکار “استلار” شبکه جدید و مستقل، مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده، با امکان انتشار توکن‌های مختلف در شبکه می‌باشد. توکن پایه شبکه ققنوس، “پیمان” نام دارد که با پشتوانه طلا برای برچیدن این چالش‌ها پیشنهاد شده است.

در شبکه ققنوس، با هدف افزایش نقدشوندگی دارایی‌های منجمد، امکان صدور توکن‌های گواهی و دارایی برای ناشران فراهم آمده است. اهم امکانات شبکه ققنوس برای عملیاتی کردن این راهکار عبارتند از:

 • شبکه عمومی مستقل و مبتنی بر میزبان‌های احراز صلاحیت شده
 • ساختار خودانتظام جهت احراز صلاحیت میزبان‌ها
 • وجود مرکز تبادل توزیع شده در سکو جهت تسهیل معاملات و سرمایه گذاری‌های خُرد
 • امکان توکن سازی انواع دارایی در قلمرو قانونی میزبان‌ها و با نظارت ایشان
 • ارائه ساختار منعطف چندامضایی برای مدیریت حساب‌های کاربران
 • تسهیل فرآیند شناخت مشتری با مشارکت اعضا و تجاری سازی آن با مدیریت مستقیم کاربر
 • سرعت و بازدهی مناسب برای حجم بالای تراکنش‌ها
 • پشتیبانی از مدل داده و قراردادهای هوشمند تخصصی صنعت مالی
 • پشتیبانی از قابلیت برق آسایی و ایجاد کانال‌های پرداخت خارج از دفترکل
 • امکان کنترل سقف مالکیت، برای دارندگان یک توکن توسط ناشر
 • پشتیبانی از خدمت آدرس دهی آسان و خوانا

برای پاسخ به درخواست‌های جدیدی که ممکن است راهکار استلار پاسخگوی آنها نباشد، بنیاد ققنوس دو روش را دنبال کرده است:

 • توسعه هسته و زیست بوم استلار بر اساس نیازهای جدید شناسایی شده
 • بهره گیری از سایر سکوها و راه اندازی زنجیره بلوک متقاطع

توکن آکادمی ققنوس؛ آموزش همراه با تخفیف

توکن آکادمی ققنوس به‌منظور استفاده در آکادمی ققنوس ایجاد و منتشر شده است. این توکن در زمینه خرید محتوا و محصولات موجود در پایگاه آکادمی ققنوس کاربرد دارد و همانند سایر توکن‌های موجود در شبکه ققنوس از طریق کیف توکن ققنوس قابل خریداری است.

آموزش مجازی در کشورهای بسیاری ازجمله کشور عزیزمان ایران با استقبال روبه‌رو شده است؛ اما با همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری COVID-19 استفاده از این بسترها فراگیری بیشتری پیدا کرد و هم‌اکنون از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است. این موضوع نشان‌دهنده سود‌آوری و درآمد بالای این روش آموزشی است؛ اما شیوه سنتی این بستر یادگیری دارای معایب متعددی است.

معایب سامانه‌ها و شبکه‌های آموزش مجازی

در سامانه‌ها و شبکه‌های متمرکز آموزش موجود، به دلیل نبود بستری برای ایجاد اعتماد مالی بین پلتفرم‌های محتوایی و تولیدکنندگان محتوای آموزشی، در بیشتر موارد تولیدکننده محتوا، با مبلغی توافقی محتوا را به پلتفرم ارائه کرده و از سود ناشی از فروش محتوای تولیدشده سهمی ندارد. از طرفی در مدل‌هایی که تولیدکننده محتوا، درصدی از سود فروش محتوای خود در پلتفرم انتشاردهنده محتوا را درخواست می‌کند، ابزاری شفاف برای تعیین میزان فروش محتوا وجود ندارد و تولیدکننده محتوا مجبور است به داده‌های مالی ارائه‌شده توسط پلتفرم‌‌های محتوایی اعتماد نماید. مشکل این داده‌ها نبود شفافیت و عدم اعتمادپذیری است.

راه‌کار؛ پلتفرم غیرمتمرکز

ازاین‌رو، استفاده از یک پلتفرم غیرمتمرکز و باقابلیت رصد به‌صورت شفاف می‌تواند چالش تولیدکنندگان محتوا را رفع و سیستم درآمد آن‌ها را مدیریت کند که نتیجه آن تولید محتوای باکیفیت و ارائه آن به مخاطبان است. در این مدل، ارزش ریالی تولیدی توسط یک محتوای دیجیتالی تا لحظه وجود آن در یک پلتفرم ارائه‌دهنده محتوا، قابل مشاهده است.

مجموعه آکادمی ققنوس

شرکت یکتا ققنوس پارس به‌عنوان یکی از میزبانان شبکه ققنوس باهدف ایجاد بستر تولید محتوای آموزشی و اطلاع‌رسانی، آکادمی ققنوس را ایجاد کرده است. مجموعه آکادمی ققنوس در نظر دارد به پایگاهی برای محتوای چندرسانه‌ای جهت معرفی و ترویج فناوری دفترکل توزیع‌شده به‌صورت عام و شبکه ققنوس به‌صورت خاص تبدیل شود. در کنار این موضوع علت راه‌اندازی دیگر این آکادمی، رفع مشکلات ذکرشده است.

توکن آکادمی ققنوس

توکن آکادمی ققنوس توسط شرکت یکتا ققنوس پارس که ناشر و میزبان این توکن است، عرضه شده و تاریخ اعتبار آن تا ۱۵ مردادماه سال ۱۴۰۱ خواهد بود. این توکن کاربردی تخفیفی برای استفاده از محتوا و محصولات مجموعه آکادمی ققنوس شامل محتواهای تولیدشده و شرکت در سمینارها و دوره‌های آموزشی با ۳۰ درصد تخفیف دارد. در گام نخست، ۱۰ هزار عدد از این توکن باقیمت ۷ هزار تومان و به ارزش ۱۰ هزار تومان منتشر خواهد شد؛ درواقع، توکن آکادمی ققنوس با نام کیف توکن ققنوس به ارزش ۷ هزار تومان به فروش می‌رسد و کاربر پس از خرید آن می‌تواند با مراجعه به سایت آکادمی و در هنگام عملیات پرداخت از این توکن به ارزش ۱۰ هزار تومان استفاده و محتوای موردنظر خود را خریداری کند.

توکن آکادمی ققنوس قابلیت تبدیل به سایر توکن‌ها را دارد. همچنین دارندگان توکن شامل کاربران، تولیدکنندگان محتوا و پلتفرم‌های پذیرنده علاوه بر قابلیت تبدیل، می‌توانند در بازه‌های یک‌ماهه توکن‌های جمع‌آوری‌شده خود را به حساب ققنوسی شرکت یکتا ققنوس پارس بازپس دهند و معادل ریالی آن را دریافت کنند. همچنین توکن آکادمی ققنوس قابلیت ارسال به حساب‌های ققنوسی دیگر را دارد و کاربر می‌تواند با اهدای این توکن به دیگران، تجربه استفاده از محتوای آکادمی ققنوس را در اختیار سایرین قرار دهد.

با توجه به نزدیکی رویداد هکاتون و برگزاری آن در پایگاه آکادمی ققنوس، می‌توانید از توکن آکادمی ققنوس به‌عنوان گزینه‌ی پرداخت استفاده کنید و محصولات و سمینار‌ها را خریداری کنید. در کنار تخفیف ارائه شده، برای دانشجویان و برنامه نویسان نیز ۲۰ درصد تخفیف ویژه (روی قیمت تخفیف دار توکن آکادمی ققنوس) ارائه شده است؛ پس این فرصت طلایی را از دست ندهید و هرچه سریع‌تر توکن آکادمی ققنوس را تهیه کنید.

توکن پیمان

در شبکه ققنوس با توجه به ساختار و نوع کارکرد آن، نیاز به توکنی است که در تمامی عملیات از آن استفاده شود و از طرفی برای کاربران جذابیت ایجاد کند. توکن پیمان که پشتوانه آن دارایی‌های مورد تائید بنیاد ققنوس به ارزش یک سوت طلای ۲۴ عیار است، دقیقا این هدف را دنبال می‌کند.

بنیاد ققنوس به این منظور توکن پیمان را به عنوان توکن پایه در نظر گرفته است که برای پرداخت کارمزد عملیات در شبکه و همچنین بازخرید‌های غیرمستقیم از آن استفاده می‌شود. بازخرید غیرمستقیم به این معنا است که شما با تبدیل سایر توکن‌های موجود در کیف توکن ققنوس به پیمان، امکان دریافت وجه ریالی آن‌ها را دارید. این توکن در کنار تحقق موارد بالا، کاربران می‌توانند بر بستر ققنوس این توکن را منتقل کنند.

ارزش هر توکن وابسته به قیمت روز طلا است و به‌نوعی ارزش خود را حفظ می‌کند. این موضوع باعث جذاب شدن این توکن میان کاربران شبکه شده به‌ نحوی‌که بیشترین میزان خرید توکن در شبکه ققنوس از آن توکن پیمان است. همچنین قابلیت بازخرید مستقیم این توکن به کاربران اطمینان خاطر می‌دهد که در هر لحظه قادر به نقد کردن دارایی خود خواهند بود.

انتشار پیمان

انتشار اولیه توکن پیمان در زمان آغاز کار شبکه از سوی بنیاد صورت می‌گیرد. در انتشار اولیه، بنیاد، یک میلیارد توکن بدون پشتوانه را صادر و به حساب‌های توزیع بنیاد منتقل می‌کند.

متناسب با فعالیت شبکه و میزبان‌ها، طلای پشتوانه مورد نیاز تأمین و توکن پیمان از حساب‌های توزیع به حساب‌های میزبان‌ها جهت عرضه عمومی منتقل می‌گردد. تعداد نهصد میلیون (۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰) توکن بدون پشتوانه از یک میلیارد توکن صادر شده، به یک حساب بدون بازگشت (حساب با امضای غیر قابل استفاده، برای همیشه) منتقل گردید و تنها یکصد میلیون توکن پیمان بدون پشتوانه، در شبکه ققنوس، قابل عرضه خواهد بود.

توزیع پیمان

حسابهای توزیع پیمان (بجز حساب گروه مؤسس ققنوس) چندامضایی است و “همه اعضای بنیاد ققنوس” در آن امضای تعریف شده دارند. توزیع پیمان به بازار، با تأیید حداقل پنجاه و یک درصد میزبان‌ها امکان‌پذیر است.

حساب‌های توزیع، متناسب با برنامه توزیع زیر مشتمل بر چهار حساب است:

 • ۲۰ درصد از صد میلیون توکن، ویژه میزبان‌ها
 • ۱۵ درصد از صد میلیون توکن، ویژه کاربران پیشتاز
 • ۶۰ درصد از صد میلیون توکن، عرضه ماهیانه بطور شناور و متناسب با فعالیت شبکه
 • ۵ درصد از صد میلیون توکن، گروه مؤسس ققنوس

بازخرید پیمان

بازخرید پیمان، به معنای دریافت ارزش طلای پشتوانه آن از میزبان و کارمزد آن از سوی میزبان (به ترتیب مقرر در ذیل) تعیین می‌شود. پیمان بازخرید شده به “حساب بازخرید پیمان” نزد بنیاد ققنوس جهت مدیریت عرضه مجدد به بازار، ارسال می‌شود. شرایط بازخرید طلای پشتوانه پیمان به شرح زیر است:

 • پیمان‌ها در بسته‌های ده هزار تایی (۱۰.۰۰۰) قابل بازخرید هستند
 • کارمزد بازخرید پیمان حداکثر ۱ درصد است که در قالب پیمان وصول می‌شود
 • میزبان‌های منتخب بازخرید پیمان، توسط بنیاد برگزیده و از سوی دبیرخانه در تارنمای رسمی آن اعلام می‌شود
 • در صورت تأیید بنیاد، مانده حساب بازخرید پیمان، به حساب توزیع ماهیانه منتقل می‌گردد

الگوی درآمدی میزبان‌ها

منابع درآمدی میزبان‌ها عبارتند از:

 • کارمزد هر عملیات در شبکه ققنوس، پنجاه هزار پیناتس است که به میزبان‌ها بر اساس میزان رأی کسب شده از کاربران، به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود
 • کارمزد صدور توکن دارایی از ناشران، به صورت توافقی
 • کارمزد صدور پیمان، حداقل ۱۰ درصد ارزش طلای پشتوانه آن
 • کارمزد از سایر ارائه دهندگان خدمات، به صورت توافقی
 • کارمزد بازخرید پیمان، حداکثر تا ۱ درصد تعداد پیمان‌های بازخرید شده، در قالب پیمان
 • درآمد حاصل از مدیریت عرضه و تقاضای پیمان (قیمت بازار منهای قیمت صدور)
 • بابت خدمات میزبانی، سالیانه ۸ درصد ارزش طلای پشتوانه پیمان‌های توزیع شده به میزبان‌ها پرداخت می‌گردد. روش اجرایی این درآمد توسط بنیاد تعیین و ابلاغ می‌شود

توکن الماس دایادایموند؛ جواهری در شبکه ققنوس

توکن دایادایموند با پشتوانه الماس فرصت خوبی برای حفظ ارزش پول با یک سرمایه گذاری مطمئن و ورود به بازار الماس به صورت ایمن و شفاف با سرمایه‌های کوچک به شمار می‌رود که در کیف توکن ققنوس قابل خرید و نگهداری است.

از یک سو، خرید الماس با سرمایه‌های خرد امکان‌پذیر نیست و از سویی دیگر این گوهر گران‌بها در زمان فروش با افت قابل‌توجه قیمت روبرو می‌شود که همین موضوع باعث شده است، سرمایه‌گذاری در این بازار محدود باشد؛ اما به لطف توسعه فناوری و به وجود آمدن امکان توکنیزه کردن دارایی و تعریف و انتقال توکن‌ها بر بستر نرم‌افزاری امن و شفاف با نام دفترکل توزیع‌شده، راهکاری برای تقسیم کردن دارایی‌های گران‌قیمت همچون الماس به‌منظور سرمایه‌گذاری با مبالغ خرد ارائه شده است که مشکلات نگهداری و فروش فیزیکی الماس ازجمله کاهش قیمت را ندارد. این قابلیت برای نخستین بار در ایران از سوی شبکه ققنوس در ایران فراهم شده و در اختیار هم‌وطنان قرار گرفته است تا از این طریق بتوانند با وجوه خرد، به بازار دارایی‌هایی از این دست ورود کنند.

بدین منظور، شرکت تدبیر اندیشان نوین افروز با شماره ثبت ۵۱۹۴۳۵ از اتحادیه طلا و جواهر برای فعالیت مجوز دریافت کرده و به دنبال آن است تا با استفاده از ظرفیت فناوری‌های نوین مطابق با روندهای جهانی، فرصت اقتصادی خرید الماس را برای تمامی اقشار جامعه ایجاد کند تا الماس به‌عنوان دارایی ارزشمند و پایدار در سبد سرمایه‌گذاری هر فردی حتی با سرمایه اندک قرار بگیرد. به همین منظور نیز این شرکت توکن الماس را بر روی شبکه ققنوس منتشر کرده تا تمام افراد جامعه با هر سطح از توانایی مالی بتوانند از مزایای استفاده از این جواهر گران‌قیمت بهره ببرند.

با این هدف، بیست‌وپنج میلیون عدد توکن الماس دایادایموند از سوی شرکت تدبیر اندیشان نوین افروز به‌عنوان ناشر تحت نماد DAYADIAMOND با تضمین اعتبار توسط میزبان، شرکت یکتا ققنوس پارس، بر روی شبکه ققنوس منتشر شده و تا پایان اسفندماه سال ۱۴۰۳ قابل خریداری خواهد بود. الماس پایه این توکن، یک قیراط الماس با تراش گرد خوب و رنگ سفید I و پاکی VS2 است. این الماس توسط میزبان و در صندوق امانات بانکی نگهداری می‌شود و سند خرید آن در سایت ناشر توکن به آدرس  dayadiamond.com در اختیار عموم قرار گرفته است. الماس پشتوانه یک قیراطی در شبکه ققنوس به ۷۵۰ واحد تقسیم شده و هر واحد آن در قالب یک توکن دایادایموند عرضه شده است. قیمت این الماس و درنتیجه قیمت هر توکن بر اساس نرخ درج‌شده در سایت راپاپورت به‌عنوان مرجع جهانی و قابل‌اعتماد نرخ الماس و قیمت دلار طلای اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر تعیین می‌شود. درحال‌حاضر، قیمت هر عدد توکن در حدود ۲۳۰ هزار تومان است و کاربر درصورتی‌که ۷۵۰ توکن خریداری کرده باشد، می‌تواند الماس پشتوانه معرفی‌شده را پس از کسر کارمزد دریافت کند.

نقدشوندگی دارایی به‌صورت آنی از مهم‌ترین دغدغه‌های سرمایه‌گذاران است. در این راستا شبکه ققنوس قابلیت بازخرید مستقیم توکن دایادایموند را برای خریداران فراهم کرده است تا در هر لحظه بتوانند توکن‌های الماس خود را به توکن پایه سکوی ققنوس با نام پیمان تبدیل و سپس با درخواست فروش پیمان، معادل ریالی آن را دریافت کنند. همچنین شرکت یکتا ققنوس پارس به‌عنوان میزبان توکن دایادایموند با پشتوانه الماس، نقدشوندگی و اعتبار این دارایی را تضمین کرده است.

با توجه به این‌که توکن دیجیتالی دایادایموند با پشتوانه الماس بر روی شبکه ققنوس به‌عنوان بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران قرار گرفته است، معامله دایادایموند در بستری شفاف، ایمن و سریع انجام می‌شود. خرید و نگهداری توکن دایادایموند از طریق کیف توکن ققنوس امکان‌پذیر است و محدودیتی در خرید و نگهداری آن وجود ندارد. کارمزد استفاده از دایادایموند کارمزد انتشار و ابطال توکن مطابق با قوانین شبکه ققنوس از طریق پیمان پرداخت می‌شود و کارمزد بازخرید آن، ۱۰ درصد است.

توکن فیناپ؛ برای شما که علاقه‌مند به فین‌تک هستید!

بنیاد ققنوس

فیناپ که رویدادی از جنس فناوری است و در حوزه فناوری‌های مالی اقدام به برگزاری رویداد‌های سالیانه می‌کند، با استفاده از بستر شبکه ققنوس اقدام به انتشار توکن فیناپ کرده و مزایای متنوعی را برای کاربران و حامیان این رویداد ارائه کرده است.

فیناپ، ترکیبی از دو واژۀ فین‌تک و استارتاپ، نخستین رویداد آموزشی-تعاملی در حوزۀ فناوری‌های مالی (فین‌تک) بوده که تیم آن طی دو سال برگزاری این رویداد سعی در ارائه ایده‌ها و خلاقیت‌های جدید در عرضه فناوری‌های مالی کرده است.

در سیستم فروش و صدور بلیت به شکل سنتی معایبی مانند تقسیم سهم ذی‌نفعان، احراز هویت، نیاز چندباره به ثبت اطلاعات در سیستم‌های مختلف فروش و فرآیند پیچیده استرداد، تعدادی از موارد بسیاری است که نیاز به توجه و دقت نیروی انسانی داشته و همین موضوع فرآیندها را طولانی و پیچیده می‌کند. درحالی‌که زنجیره‌بلوک توانایی اصلاح فرآیندها و رفع موارد ذکرشده را دارد.

حال پلتفرم ققنوس برای اولین بار در ایران بستری را فرآهم کرده تا ناشران بتوانند توکن بلیت‌های خود را در این شبکه به فروش برسانند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

تیم فیناپ با انتشار توکن فیناپ، امکانات متنوع و گسترده‌ای را در اختیار حامیان این رویداد و همچنین شرکت‌کنندگان قرار داده است و این موضوع به تداوم برگزاری این رویدادها کمک خواهد کرد.

به دلیل ظرفیت محدود هر رویداد، اولویت ثبت‌نام را برای شرکت‌کنندگانی در نظر گرفته است که از طریق توکن اقدام به خرید بلیت رویداد نمایند. به همین دلیل، کاربرانی که این توکن را خریداری می‌کنند، با اطمینان بیشتری می‌توانند برای حضور و بهره‌مندی از رویداد فیناپ برنامه‌ریزی کنند. همچنین با استفاده از توکن فیناپ می‌توان محتواهای تولیدشده در هر رویداد را از وب‌سایت فیناپ با قیمتی پایین‌تر از قیمت تعیین‌شده برای کاربران عادی خریداری کرد.

با استفاده از توکن فیناپ می‌توان برای اسپانسری رویدادهای فیناپ نیز اقدام کرد. به این منظور بسته‌های مختلفی برای اسپانسرها در نظر گرفته شده است و همچنین در جایزه سالانه نهال فین‌تک که فیناپ برگزار می‌کند، می‌توان با استفاده از این توکن رای داد تا یک رای‌گیری شفاف بر بستر بلاک‌چین برای انتخاب شخصیت تاثیرگذار فین‌تکی سال انجام پذیرد. همچنین دارندگان توکن فیناپ به رویدادهای دورهمی مختلف فیناپ دعوت می‌شوند و برای شرکت در رویدادها به‌همراه مزایای مختلف دیگر اولویت خواهند داشت.

توکن فیناپ به زودی درون کیف توکن ققنوس عرضه و قابل خریداری خواهد بود، پس این فرصت را از دست نداده و با نصب کیف توکن ققنوس قبل از باقی شرکت‌کنندگان این رویداد شانس خرید بلیت را از آن خود کنید.

توکن خیریه مهر؛ فناوری در خدمت کار خیر

با همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری COVID-19 موسسه خیریه مهرآفرین با همکاری شرکت یکتا ققنوس پارس اقدام به انتشار توکن خیریه مهر با نماد MEHR کرده است. ارزش این توکن ۱۰ هزار تومان و برای کمک به بیش از ۲۲ هزار نفر از زنان و کودکان آسیب‌پذیر در دوران بیماری کرونا است.

همه‌گیری کرونا که از اسفندماه ۱۳۹۸ شروع شده و تا این لحظه جان بیش از ۲۲ هزار نفر از هم‌وطنان را گرفته است، سبب مشکلات اقتصادی فراوانی در کشور عزیزمان شده است. این ضربه در اقشار آسیب‌پذیر جامعه بیش از هر قشر دیگری محسوس است.

باوجود خیریه‌های متعدد و افرادی که به‌صورت مستقل فعالیت کرده و کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنند، شفافیتی درباره مبالغ جمع‌شده و نحوه مصرف آن‌ها وجود ندارد. یکی از ویژگی‌های دفترکل توزیع‌شده، شفافیت اطلاعات آن است؛ این موضوع در امر خیریه بسیار تاثیر گذار است و توانایی جلب اعتماد کاربران را دارد.

موسسه خیریه مهرآفرین باهدف کمک به زنان و کودکان آسیب‌پذیر که در دوران کرونا شرایط سختی را تحمل می‌کنند، با همکاری شرکت یکتا ققنوس پارس اقدام به انتشار توکن خیریه مهر کرده است که تمامی مبالغ جمع‌آوری‌شده از این توکن درراه امور حمایتی از این قشر مصرف می‌شود.

قیمت این توکن ۱۰ هزارتومانی برای کاربران شبکه ققنوس ۵۰ درصد بهای آن، معادل ۵ هزار تومان است و با توجه به مسئولیت اجتماعی شرکت یکتا ققنوس پارس در قبال جامعه ایران، ۵ هزار تومان مابقی توسط این شرکت تامین و مبلغ ۱۰ هزار تومان به‌صورت کامل تقدیم خیریه مهرآفرین می‌شود.

توکن خیریه مهر تا این لحظه توانسته است، بیش از ۲ هزار عدد فروش را به ثبت برساند که معادل مبلغی در حدود ۲۱ میلیون تومان است. برای خرید این توکن و حمایت از زنان و کودکان آسیب‌پذیر تا انتهای مهرماه فرصت باقی است؛ پس اگر قصد کمک به این پویش را دارید، با نصب کیف توکن ققنوس اقدام به خرید توکن خیریه مهر کنید و در این امر خیر سهیم شوید.

توکن موبایل ۱۰؛ یک شارژ برای همه

خرید شارژ برای سیم‌کارت‌های اعتباری همیشه از مواردی است که کاربران با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. توکن موبایل ۱۰ بر بستر ققنوس عرضه شده است و با خرید آن از کیف توکن ققنوس می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

خرید شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری با توجه به سهم گسترده این نوع از سیم‌کارت در شبکه تلفن همراه کشور دارای حجم تراکنش بالایی است. خرید شارژ به شکل سنتی و فعلی از معایبی مانند احتمال خرید شارژ از اپراتور اشتباه، محدودیت در زمان استفاده از آن و نبود قابلیت خردشوندگی شارژ خریداری شده رنج می‌برد.

توکن موبایل ۱۰ توکنی با قابلیت استفاده در سه اپراتور مطرح کشور یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل در برای رفع این معایب و افزودن امکانات بیشتر، منتشر و عرضه شده است. کاربران می‌توانند این توکن را درون کیف توکن ققنوس خود خریداری کرده و از آن استفاده کنند.

مزایای توکن موبایل ۱۰

توکن موبایل ۱۰ برای رفع مشکلات نحوه خرید شارژ به شکل قدیمی طراحی شده است. این توکن محدود به یک اپراتور نیست و هنگام نیاز به استفاده قابلیت شارژ هر یک از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل را در اختیار دارید. بدین ترتیب خیال کاربر از خرید اشتباه شارژ اپراتور دیگر آسوده است و نیازی به انتخاب اپراتور در لحظه خرید وجود ندارد.

این توکن قابلیت خردشوندگی دارد؛ یعنی کاربر اجباری به مصرف یکجای این ۱۰ هزار تومان نداشته و هر بار می‌تواند از ضرایب ۰.۱، ۰.۲، ۰.۵ و ۱ واحد برای خرد کردن و مصرف توکن شارژ استفاده کند. این قابلیت به‌واسطه توکنیزه بودن شارژ قابل انجام بوده و از کاربردهای توکن موبایل ۱۰ است. البته ذکر این نکته ضروری است که زمان استفاده از توکن شماره همراهی که با آن کیف توکن را ساخته‌اید، شارژ خواهد شد.

همچنین توکن موبایل ۱۰ قابلیت ارسال به سایر اعضای شبکه ققنوس را دارد و به‌سادگی با انتقال این توکن به دوستان، آن‌ها نیز با استفاده از کیف توکن ققنوسی خود قادر به شارژ خطوط خود هستند. این شیوه ارسال شارژ بسیار کاربردی است و با این کار به دوستان خود امکان استفاده از این توکن را در هرلحظه که نیاز دارند، می‌دهید.

در کنار موارد فوق، قابلیت بازخرید غیر مستقیم این توکن در مرکز تبادل غیر متمرکز (DEX)، در کیف توکن ققنوس وجود دارد. شما می‌‌توانید توکن شارژ را با سایر توکن‌ها مبادله کنید یا با تبدیل به توکن پیمان و فروش آن، توکن موبایل ۱۰ خود را نقد کنید.

این توکن را می‌توانید از طریق کیف توکن ققنوس خریداری کنید، پس هرچه سریع‌تر کیف توکن ققنوسی خود را ساخته، توکن موبایل ۱۰ را تهیه کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

کیف توکن سخت‌افزاری ققنوس؛ طراحی‌شده برای شما

بنیاد ققنوس

کیف توکن سخت‌افزاری ققنوس برای اولین بار ابزاری برای نگهداری آسان توکن‌های شبکه ققنوس و رمزارزهای معروف به‌صورت ایمن بوده که بخش نرم‌افزاری آن توسط مهندسان ایرانی توسعه داده شده است.

امنیت کیف توکن‌ها در مراتب مختلفی قرار می‌گیرد و امن‌ترین کیف توکن در این میان، کیف توکن سخت‌افزاری است. کیف توکن‌های سخت‌افزاری مختلفی در جهان وجود دارد که با قیمت‌های مختلف به کاربران عرضه می‌شوند.

ویژگی‌های کیف توکن سخت‌افزاری ققنوس

کیف توکن سخت‌افزاری ققنوس کیف توکنی بسیار امن است که قسمت نرم‌افزاری آن در کشور ایران توسعه داده شده است و توسط شرکت زنجیره‌بلوک پارس عرضه می‌شود. این کیف توکن با پورت‌های بلوتوث و میکرو‌یو‌اس‌بی کار می‌کند و از اجزاء و ماژول‌های امنیتی موردنیاز به‌منظور ذخیره‌سازی امن و آفلاین کلیدهای خصوصی و داده‌ها برخوردار است.

این کیف علاوه بر توکن‌های شبکه ققنوس، از انواع رمزارزهای معروف نیز پشتیبانی می‌کند و می‌توان کلید خصوصی این رمزارزها را در آن ذخیره کرد. ابعاد این دستگاه ۶۴ میلی‌متر در ۳۸ میلی‌متر و قطر آن ۲.۳ میلی‌متر است.

قیمت و نحوه خرید کیف توکن سخت‌افزاری ققنوس

کیف توکن سخت‌افزاری ققنوس برای پیش‌خرید این دستگاه به ارزش ۷۰ دلار عرضه شده است. برای خرید کیف توکن سخت‌افزاری در حالت معمول باید یک توکن به ارزش ۵۰ دلار و ۲۰‌ دلار نقد (در هنگام خرید) پرداخت کنید؛ اما در مدت عرضه اولیه می‌توانید توکن ۵۰ دلاری را با مبلغی معادل ۳۰ دلار خریداری کنید و به‌این‌ترتیب از ۲۰ دلار تخفیف عرضه اولیه استفاده کنید.

این کیف برای کاربران طراحی شده است تا آسودگی خاطر و امنیت در تبادل و دادوستد توکن‌های شبکه ققنوس و سایر دارایی‌های رمزنگاری‌شده را به آن‌ها اهدا کند. هدف از عرضه کیف توکن سخت‌افزاری ققنوس، افزایش اعتماد کاربران برای ورود به فضای دارایی‌های مبتنی بر توکن است.

منتظر عرضه توکنِ کیف سخت‌افزاری در کیف توکن ققنوس باشید.

توکن املاک در برنامه ققنوس

مدیرعامل شرکت ققنوس با اشاره به برنامه‌ریزی و اقدامات جدی ققنوس در حوزه توکن املاک خاطرنشان کرد: معاملات مسکن با ابزارهای موجود در بازار بورس بسیار سخت و یکپارچه و سهامی کردن آن بسیار دشوار است و همین موضوع نیز باعث شده تا در نمونه‌های موفق جهانی شاهد آن باشیم که مسکن به‌صورت توکن به فروش می‌رسد. بر همین اساس نیز انتشار توکن املاک و فروش املاک مازاد شبکه بانکی از ابتدا در دستور کار ققنوس بوده است و در نظر داریم آن را با توکنیزه‌کردن اجرایی کنیم.

او افزود: در حوزه توکن ملک، توکنیزه کردن یک ملک خصوصی را در دست اجرا داریم تا نشان دهیم که سیستم عرضه توکن ملک مشکلی ندارد و ازنظر ما ملک با طلا و الماس و غیره هیچ تفاوتی ندارد و صرفاً یک دارایی است که به تعدادی توکن تقسیم و عرضه می‌شود. از سویی دیگر ما دو میزبان شبکه ققنوس، بانک ملت با پروژه منفعت و بانک آینده در یک پروژه املاک را داریم که اقداماتی را در دستور کار دارند. همچنین در قالب پروژه بورس املاک در حال مذاکره هستیم که امیدواریم بتوانیم تاثیرات و فرصت‌های فناوری را به حاکمیت نشان دهیم.

ققنوس ابزاری است که در تمام‌روزها و ساعت‌های شبانه‌روز با استفاده از آن می‌توانید در هر زمان که اراده کنید، یک تصمیم درباره دارایی خود بگیرید. ما می‌توانیم سکه، طلا و الماس را به‌صورت فیزیکی در خانه داشته باشیم و آن را هدیه بدهیم یا اینکه معادل آن دارایی را به‌صورت دیجیتالی داشته باشیم و هر موقع قصد داشته باشیم آن را ارسال کنیم. سکه طلا همیشه در دسترس نیست و در گاوصندوق یا محل امنی نگهداری می‌شود؛ اما توکن سکه بر روی تلفن همراه موجودیت پیدا می‌کند و در هرلحظه قابلیت انتقال و فروش را دارد.

مدیرعامل شرکت ققنوس در خصوص توکن‌های دارای پشتوانه گفت: دارایی دارای پشتوانه یک دارایی مطمئن و بدون شبهه است و افراد مقید به مذهب بیشتر به دنبال چنین ابزارهایی هستند که این ابزار در ققنوس برای آن‌ها فراهم شده است.

او در پایان ققنوس را ابزاری برای توسعه فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران عنوان کرد و اظهار داشت: استفاده از شبکه ققنوس، کمکی برای توسعه فناوری‌های جدید در کشور و روی آوردن به DLT یک مسئولیت اجتماعی و تنها راه برون‌رفت حاکمیت ما از شرایط فعلی و تحریم در زمینه تجارت و پرداخت بین‌الملل است.

سه ویژگی مهمی که بنیاد ققنوس با استفاده از بلاک چین آنها را ارائه می‌دهد

مهم‌ترین ویژگی این کسب و کار جدید (بلاک چین)، اعتماد است. اعتماد در نتیجه وجود اطلاعات متقارن به وجود می‌آید؛ این که همه اعضای داخل شبکه، دسترسی یکسانی به اطلاعات داشته باشند و اطلاعات در اختیار همه باشد. در کنار آن، اگر تصمیمی گرفته می‌شود، اکثریت اعضا بتوانند در این تصمیم گیری مشارکت کنند و به اجماع برسند. با وجود این دو ویژگی، به تدریج اعتماد ایجاد می‌شود.

اعتماد زمینه ساز فضاهای جدیدی است که در فناوری‌های نوین کاملا مشهود هستند. همانطور که در کسب و کارهای سنتی می‌بینیم، یک تخلف، یک سرویس نامطلوب یا یک ارزش منفی به سادگی فراموش می‌شود. یعنی یک شخص خدمات نامطلوب می‌گرت و از آن ناراضی بود؛ اما فردا دوباره همان سرویس را می‌گرفت. اما در فضای بلاک چین، حتی یک نظر منفی، می‌تواند بر کل سرویس گیرنده‌های شبکه تاثیر بگذارد. این که همه اعضای شبکه بر روی کیفیت سرویس نظارت می‌کنند، باعث ایجاد سرویس دهی بهتر می‌شود. پس با وجود نظرات و بازخوردهای فراوان، ما می‌توانیم در انتخاب منبع سرویس بهتر عمل کنیم.

پس پایه‌های جدی فضای کسب و کارهای جدید، می‌توانند بر سه اصل استوار باشند:

 • شفافیت
 • مشارکت در تصمیم گیری 
 • وجود نظرات مثبت و منفی فراوان

بنیاد ققنوس از زیرساخت فناوری بلاک چین، برای ارائه این سه ویژگی به کسب و کارها استفاده می‌کند. بزرگ‌ترین وظیفه بنیاد ققنوس در سال‌ها آینده این است که بتواند کسب و کارهای بیشتری را از فضای سنتی به این فضای بلاک چینی منتقل کند.

کیف توکن ققنوس چیه؟

یه نرم‌افزار با کلی قابلیت جالبه که شما رو به شبکه ققنوس وصل می‌کنه تا بتونین به‌راحتی از امکانات این شبکه استفاده کنین. با کیف توکن ققنوس می‌تونین هر وقت و هر جا که خواستین با درگاه بانکی، توکن بخرین و بفروشین و به‌راحتی دارایی‌های دیجیتالی خودتون رو مدیریت کنین.

چه جوری می‌تونم توکنی که خریدم رو بفروشم؟

اگر به هر دلیلی توکن‌تون رو نخواستین یا به پولتون نیاز داشتین، می‌تونین اون رو به میزبان‌های شبکه ققنوس بفروشین یا تو صرافی غیرمتمرکز ققنوس (DEX) با کاربرهای دیگه و با هر توکن دیگه‌ای معامله کنین.

امنه؟

بله شبکه و کیف توکن ققنوس از رمزنگاری استفاده می‌کنن. مثل اینترنت‌بانک که رمز عبور داره، کیف توکن یه رمز به شما می‌ده که کسی غیر از خودتون ازش باخبر نیست. کیف توکن روش امن نگهداری از این رمز رو هم به شما می‌ده.

درآمد ققنوس از کجاست؟

هر وقت شما با کیف توکن ققنوس عملیاتی مثل خریدوفروش یا ثبت سفارش در صرافی انجام می‌دین، کارمزد پرداخت می‌کنین. این کارمزد به‌صورت توکن پیمان از شما دریافت می‌شه. کارمزد هر تراکنش در شبکه ققنوس معادل ۰.۰۰۵ پیمان هست.

تامین مالی جمعی در پلتفرم ققنوس

راهکار تامین مالی جمعی (Crowd Funding)، شیوه‌ای نوین به‌منظور جذب سرمایه در پروژه‌های کوچک و بزرگ به شمار می‌رود که در آن تعداد زیادی از کاربران با پرداخت مبلغ مشخصی می‌توانند ضمن سرمایه‌گذاری در یک پروژه، در پیشرفت و توسعه آن سهیم باشند.

پلتفرم ققنوس، به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران توانسته، شیوه تامین مالی جمعی را مبتنی بر توکن ایجاد و عرضه کند؛ بدین ترتیب کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ می‌توانند از طریق شبکه ققنوس و انتشار توکن نسبت به تامین مالی اقدام کنند.

پروژه تامین مالی جمعی یکی از موضوعات جدی است که بنیاد ققنوس به دنبال آن است. میزبانان برای این کار باید از فرابورس مجوز تامین مالی جمعی را دریافت کنند.

مردم ما یاد گرفته‌اند که قیمت اجناس و دارایی‌های مختلف، مدام افزایش می‌یابد. تورم هم به همین علت است؛ چون از خرید و فروش اجناس مختلف، بیشتر از سود بانکی، سود دریافت می‌کنند. پیش فروش املاک، پیش فروش اتومبیل و خیلی از موارد سرمایه‌ای دیگر را اگر مردم امسال بخرند و سال بعد بفروشند، بیشتر از سپرده گذاری در بانک سود می‌کنند.

پاسخگویی و پشتیبانی تلفنی و غیرتلفنی، یکی از ویژگی‌های میزبانان در شبکه بنیاد ققنوس است.

تمام مطالب گفته شده در این مقاله، طبق گفته‌ها و توضیحات شرکت ققنوس بوده و تیم میهن بلاکچین هیچ مسئولیتی در قبال صحت و سقم آن ندارد.

منبع
Kuknos

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا