سرمایه گذاری در بیت کوین بهتر است یا در املاک و مستغلات؟

بیت کوین (Bitcoin) و ارز دیجیتال به طور کلی در سه سال گذشته به طور عظیمی رشد کرده اند و توجه و تحسین سرمایه گذاران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده اند. از طرف دیگر، املاک و مستغلات یک گزینه سرمایه گذاری خوب و سالم برای صدها سال بوده است و دهه هاست که به عنوان معیاری برای دیگر انواع سرمایه گذاری به کار رفته است.

بنابراین به منظور رسیدن به واضح‌ترین بینش‌ها در مورد بیت کوین ، لازم است که آن را با صنعت املاک و مستغلات بر حسب بازگشت سرمایه (Return of Capital)، اعتبار بلندمدت، انعطاف پذیری و عوامل دیگر مقایسه کنیم. برای درک چشم انداز مالی بیت کوین در برابر املاک و مستغلات به خواندن این مقاله ادامه دهید.

صنعت املاک و مستغلات شامل توسعه زمین خدا و پول درآوردن از آن است. اگرچه گزینه های زیادی در این زمینه مطرح است و از جمله آنها می‌توان آپارتمان‌های بلند، زمین‌های گلف، هتل‌ها، خانه‌های مسکونی و دیگر موقعیت‌های سرمایه گذاری را نام برد؛ اما در این میان یک حقیقت انکارناپذیر است و آن این است که زمین قابل بسط دادن نیست و گرم شدن هوا بخش عظیمی از زمین را تهدید می‌کند و این بخش‌ها را غیر قابل سکونت می‌کند. بنابراین در حوزه املاک و مستغلات اوضاع مانند سال‌های قبل خوب نیست.

از طرف دیگر، بیت کوین دارای موقعیت‌های نامحدودی برای آینده است. بیت کوین مخصوصا به این دلیل که محدود به هیچ مانع فیزیکی و مکانی نیست، آینده رضایت بخشی دارد. ارز دیجیتال در کل یک دفتر کل  توزیع شده است و این عامل، این ارزها را برای این عصر دیجیتال و برای آینده تبدیل به گزینه‌ای طلایی می‌کند.

بازار آینده بیت کوین

بیت کوین ارز دیجیتال دفتر کل توزیع شده بلاک چین سرمایه گذاری

دلیل عمده شکوفایی املاک و مستغلات پر کردن خلاء ضروری اساسی در زندگی هر فردی است. سرمایه گذاری در یک ملک استیجاری به این معنی است که بازار آینده شما تحت کنترل قفل و کلید است. مردم همیشه فضای شما را کرایه می‌کنند؛ زیرا نمی‌توانند بدون پناهگاه مناسب زندگی کنند.

خرید یک خانه برای خانواده، آینده ای با ثبات را تضمین می‌کند که در آن فرد لازم نیست کرایه بپردازد. توسعه زمین برای کشاورزی به این معنی است که شما یک بازار آماده برای محصولات مزرعه خود پیدا می‌کنید؛ زیرا بشر نیاز به تغذیه دارد. نتیجه کلی این است که املاک و مستغلات یک ضرورت در زندگی بوده است و همیشه هم ضرورت باقی خواهد ماند.

از طرف دیگر، بیت کوین حتی با وجود افزایش قیمت اخیرش ممکن است به این اندازه قابل اعتماد نباشد. بشر سال‌هاست بدون ارز دیجتال به زندگی خود ادامه داده و در آینده هم، چه این دفتر کل توزیع شده موجود باشد و چه موجود نباشد، به حیات خود ادامه خواهد داد. هیچ کس به طور قطع نمی‌تواند پیش بینی کند که این معامله در طول زمان باقی بماند؛ زیرا دیده‌ایم که در بازارهای دیجیتال هر چیزی به آسانی جایگزین می‌شود.

انعطاف پذیری

زمین ممکن است از لحاظ فیزیکی محدود باشد، اما پتانسیل آن محدود نیست. چیز‌های زیادی را می‌توانید انجام دهید تا به ارزش املاک و مستغلات خود بیافزایید؛ اگر یک قطعه زمین خالی بخرید و شروع به کرایه دادن آن کنید، به مرور زمان سرمایه کافی برای ساخت یک خانه خوب که قابل اجاره دادن باشد، جمع آوری کنید. و اگر درآمد استیجاری خانه کافی نباشد، می‌توانید زمین خود را برای منظور دیگری با سودآوری بیشتر مورد استفاده قرار دهید.

بیت کوین چنین نیست. آینده شما بستگی به پویایی فناوری بلاک چین دارد که روندهای بازار را در کسب و کار کریپتو تعریف می‌کند. شما کنترلی بر آنچه که برای سرمایه گذاریتان در حال و آینده پیش می‌آید ندارید. پس هرگز نمی‌توانید کاملا مطمئن باشید که سرمایه گذاری شما تا پایان روز بی ارزش یا منسوخ نخواهد شد.

برنامه ریزی برای بازنشستگی

بیت کوین ممکن است سود بیشتری از املاک و مستغلات را نصیب شما کند، اما ساده لوحانه است که برای برنامه ریزی بازنشستگی خود بر آن متکی باشید. همچنان که دیده ایم، عدم اطمینانی که در حول و حوش کریپتو مطرح است آن را برای شهروندان مسن که یک درآمد معتبر و مستمر می خواهند، غیر قابل اعتماد می‌کند.

این افراد مایل به درگیر شدن و بیش از حد فکر کردن نیستند. املاک و مستغلات مدت زمان زیادی است که یک تکیه گاه عالی برای بازنشستگی برای بسیاری از مردم بوده است. ریسک املاک و مستغلات زیاد نیست و کرایه هر چند که کم هم باشد، همیشه موجود است.

وضع مالیات

خرید خانه منافع زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به عدم پرداخت مالیات درآمد در سطح سازمانی و آزادی برای تعمیم سود وام مسکن اشاره کرد؛ همچنین اگر در یک شرکت املاک و مستغلات سهامدار باشید، شما از تخفیف مالیاتی قابل توجهی برای سود سهام خود برخوردار خواهید بود.

اما در زمینه بیت کوین ، اکثر کشورهای جهان به هر سود کوچکی، مالیات اختصاص می‌دهند و به هیچ دلیلی به شما تخفیف نمی‌دهند.

نتیجه نهایی

بیت کوین یک فرصت سرمایه گذاری عالی برای افراد جوانی است که توان ریسک‌های بزرگ را دارند؛ اما در زمینه اعتبار و رشد آینده، املاک و مستغلات هنوز در جایگاه اول قرار دارد.

 

آخرین به روز رسانی: ۹۹/۰۴/۱۰


54321
امتیاز 4.6 از 5 رای

منبع dailydodl investopedia
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر