متوسط ترید و تحلیل تکنیکالسرمایه گذاری

چگونه ارز دیجیتال مورد نظر خود را در کف قیمت خرید کنیم؟

یکی از استراتژی‌های پایه در سرمایه گذاری، خرید در کف قیمت است؛ البته این بدین معنی نیست که در زمانی که قیمت در حال ریزش است خرید کنیم، بلکه به این معنی است که وقتی قیمت در کف ثابت ماند، اقدام به خرید کنیم. این روش به نظر ساده می‌رسد؛ اما برای انجام آن باید فاکتورهای بسیار زیادی را بررسی کرد. این استراتژی مناسب کسانی است که به خرید رمز ارزها می‌پردازند و یا تریدر گاوی (صعودی) هستند. افرادی که معامله‌گر خرسی (نزولی) هستند، می‌توانند معکوس این روش را استفاده کنند؛ در قله پوزیشن فروش باز کنند و در کف قیمت معامله را ببندند و سود خود را دریافت کنند. در این مقاله به معرفی کامل استراتژی خرید در کف قیمت، نکات مهم، محدودیت‌ها و مدیریت ریسک در این روش می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

خرید در کف قیمت چیست؟

خرید در کف قیمت

این استراتژی برای استفاده در بازار گاوی (صعودی) یا بدون روند به کار می‌رود. کسی که در کف قیمت خرید می کند، یک یا چند مورد از کارهای زیر را انجام می دهد:

  • خرید پله‌ای در روند نزولی: این کار باعث ایجاد میانگین خرید می‌شود و زمانی که قیمت پایین‌تر است، شخص می‌تواند بیشتر خرید کند.
  • انتظار تا ثابت شدن قیمت: این کار می‌تواند در زمانی که نشانه‌های معکوس شدن قیمت مشاهده شد نیز انجام شود.
  • قرار دادن سفارش خرید محدود در قیمت‌های پایین‌تر: گذاشتن سفارش خرید در محدوده‌های حمایتی، دیوارهای خرید و سطوح روانی، بسیار خوب است؛ زیرا احتمال واکنش قیمت به این سطوح زیاد است.

نکته: نمودار زیر را نگاه کنید. در این نمودار سطوح حمایتی مشخص شده‌اند. همانطور که می‌بینید، قیمت به این سطوح واکنش نشان داده است؛ پس خرید در این مناطق بسیار منطقی است. همچنین باید در نظر داشت که برای کنترل کردن ریسک نیز باید حد ضرر (Stop-Loss) را به درستی مشخص کرد.

محدوده های خرید در روند نزولی

فلش‌های سبز رنگ نشان دهنده سطوح حمایتی هستند که برای خرید بسیار خوب بودند. تریدر یا می‌تواند در کف خرید کند و سریعا آن را با مقداری سود بفروشد، برای بلندمدت خریداری کند و یا به صورت پله‌ای اقدام به خرید کند. در تمام این موارد، مفهوم یکسان است؛ خرید در قیمت پایین و زمانی که قیمت در حال اصلاح یا محکم کردن سطح خود است.

خرید در کف قیمت باعث می‌شود که در دام فومو (خرید در قله) و یا فروش در کف قیمت نیافتیم.

استراتژی کوتاه مدت خرید در کف، شامل خرید در زمانی است که قیمت پایین‌تر از آخرین قله است. برای استفاده از این استراتژی باید نمودارها را یاد بگیریم، به حرکات کوتاه مدت و بلندمدت بازار در تایم فریم‌های مختلف توجه کنیم، سطوح حمایتی قبلی را پیدا کنیم، به صورت پله‌ای خرید کنیم و حد ضرر را مشخص کنیم.

در ارزهای دیجیتال، ما شاه