اخبار عمومی

راه‌اندازی صرافی جدید Backpack توسط تیم سابق FTX در دبی

کن سان (Can Sun)، مشاور کل سابق صرافی FTX که یکی از شاهدان اصلی پرونده سم بنکمن فرید (SBF) هم بود؛ قصد دارد صرافی جدیدی به اسم بک‌پک (Backpack) را راه‌اندازی کند.

به نقل از دبلاک، کوین تلگراف و به گزارش وال استریت ژورنال، نسخه بتای صرافی بک‌پک در اواخر ماه قبل راه‌اندازی شده و درصدد است در ازای جذب ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه، ۱۰٪ از سهام این صرافی را به سرمایه‌گذاران بفروشد.

بک‌پک یک شرکت کیف پول دیجیتال وب ۳ است که راه‌اندازی و مدیریت آن توسط فردی به اسم آرمانی فرنته (Armani Ferrante)، مهندس سابق آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، انجام شده است. او در اواخر ماه قبل راه‌اندازی صرافی خود را اعلام کرد، اما مشارکت کن سان به صورت عمومی فاش نشد.

علاوه بر این، کلر ژانگ (Claire Zhan)، همسر فرانته و معاون حقوقی سابق سان، در هیات اجرایی شرکت ترک لبز (Trek Labs) حضور دارد. ترک لبز یک استارت‌آپ مستقر در دبی است که مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در این منطقه را در اواخر اکتبر دریافت کرد. این استارت‌آپ خدمات خود را تحت عنوان صرافی بک پک (ترک لبز) ارائه خواهد کرد. این صرافی مجوز سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی دبی (VARA) را هم دریافت کرده است.

آرمانی فرانته به عنوان مدیرعامل هلدینگ Trek در جزایر ویرجین بریتانیا فعالیت می‌کند. فرانته همچنین Backpack را اداره می‌کند؛ یک کیف پول ارز دیجیتال که در صرافی بک پک (Backpack Exchange) به صورت یکپارچه عمل می‌کند.

گزارش‌های وال استریت ژورنال نشان می‌دهد ترک لبز برخی از کارمندان حقوقی FTX را هم استخدام کرده است.

همان‌طور که پیش از این گزارش دادیم، سان بر اساس یک توافق‌نامه بدون پیگرد قانونی با دادگاه آمریکا علیه سم بنکمن شهادت داد و اعلام کرد هرگز از کلاهبرداری‌های مدیران FTX خبر نداشته است. وی اظهار داشت یک روز بعد از اینکه از مشکلات موجود در ترازنامه FTX با خبر شده، استعفا داده است.

سقوط صرافی FTX روی فرانته هم تاثیر گذاشت. تنها چند هفته قبل از ورشکستگی FTX، او بیش از ۲۰ میلیون دلار سرمایه را در یک سری جدید جذب سرمایه به رهبری «FTX Ventures» جمع‌آوری کرده بود؛ اما با سقوط این پلتفرم بخش اعظم آن را از دست داد.

اکنون، سان و فرانته اعلام کرده‌اند قصد دارند از شکست FTX درس گرفته و از این تجربیات برای محافظت از سرمایه مشتری استفاده کنند. فناوری بک پک راه‌حلی را ارائه می‌کند که از روش‌های محاسباتی چند طرفه (MPC) برای اطمینان از ایمن ماندن دارایی‌ها استفاده می‌کند. MPC معمولا شامل چندین طرف است که یک تراکنش را قبل از انتقال وجه تایید می‌کنند.

در حال حاضر، Exchange Backpack در مرحله آزمایشی است و احتمالا در اواخر این ماه به صورت گسترده‌تری راه‌اندازی خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا