اخبار آلتکوین

صرافی FTX پرداخت بدهی خود را آغاز کرد؛ اما با قیمت‌های سال ۲۰۲۱!

صرافی FTX پرداخت مطالبات مشتریان خود را آغاز کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد رمزارزهای خود را با قیمت‌هایی بسیار پایین‌تر از قیمت فعلیشان به دلار تبدیل کنند.

به گزارش میهن بلاکچین، صرافی FTX بازپرداخت مطالبات بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا را آغاز کرده است. طلبکاران FTX تا 15 مه (۲۶ اردیبهشت) فرصت دارند مطالبات خود را ثبت کنند. فرآیند توزیع دارایی‌های FTX هم احتمالا در اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ انجام می‌شود.

بازپرداخت صرافی FTX
بازپرداخت صرافی FTX – منبع: توییت وو بلاکچین

با این حال طبق حکم دادگاه، FTX قیمت این رمزارزها را بر اساس قیمت آن‌ها در سال ۲۰۲۱ در نظر گفته است. به عبارت دیگر، FTX قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم را به ترتیب ۱۶٬۸۷۱ دلار و ۱٬۲۵۸ دلار در نظر گرفته و قیمت سولانا و قیمت BNB را هم به ترتیب ۱۶.۲۴ دلار و ۲۸۶ دلار در نظر گرفته است.

این در حالی است که قیمت بیت کوین و اتریوم در حال حاضر در محدوده ۶۱٬۸۰۰ دلار و ۳٬۴۰۰ دلار قرار دارد. علاوه بر این قیمت سولانا و BNB هم به ترتیب به محدوده ۱۲۸ دلار و ۴۰۰ دلار رسیده است. این تفاوت قیمت‌ها انتقادات زیادی را در پی داشته و بسیاری از کاربران سابق FTX را عصبانی کرده است.

طلبکاران FTX از دادگاه خواسته بودند تا بازپرداخت آن‌ها با رمزارزها انجام شود اما قاضی جان دورسی (John Dorsey) اعلام کرد که قانون آمریکا در این مورد بسیار روشن است و بازپرداخت‌ها باید بر اساس قیمت دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۱ و هنگام ورشکستگی FTX انجام شود.

صرافی FTX علاوه بر این به کاربران خود هشدار داد که فروش دارایی‌های آن تنها توسط شرکت Galaxy Asset Management انجام می‌شود. البته این اطلاعیه بیشتر برای سرمایه‌گذاران نهادی بود که تمایل دارند در خرید دارایی‌های FTX مشارکت کنند.

هشدار صرافی FTX
هشدار صرافی FTX – منبع: FTX

علاوه بر این اگر قرار باشد دارایی‌های دیجیتال قفل‌شده کاربران FTX به فروش برسد، شرایط و ضوابط حاکم بر باز کردن دارایی‌ها همچنان پابرجا خواهد بود. این صرافی در ماه‌های اخیر تمام تلاشش را کرده تا بازپرداخت طلبکارانش را شروع کند و با بازیابی بالغ بر ۷ میلیارد دلار سرمایه قصد دارد از آن‌ها برای بازپرداخت مشتریان استفاده کند.

منبع
کوین تلگرافکوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا