اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

اطلاعات درز شده نشان می‌دهد درآمد صرافی FTX در یک سال ۱۰۰۰٪ رشد داشته است

در سال ۲۰۲۱ بازار کریپتو رشد چشم‌گیری را تجربه کرد و شاهد ورود معامله‌گران زیادی به بازار بود. گزارش‌ها حاکی از آن است صرافی رمزارز FTX از بازار صعودی سال ۲۰۲۱ سود زیادی برده است؛ به طوری‌که درآمد آن ۱۰۰۰٪ افزایش داشته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، اطلاعات اسناد مالی فاش شده صرافی FTX نشان می‌دهد این شرکت در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) ۱.۰۲ میلیارد دلار درآمد داشته است. این درحالی است که در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) درآمد آن ۸۹ میلیون دلار بوده است. این یعنی درآمد صرافی FTX بیش از ۱۰۰۰٪ رشد داشته است.

درآمد عملیاتی این صرافی از ۱۴ میلیون دلار به ۲۷۲ میلیون دلار در همین بازه زمانی افزایش یافت. درآمد خالص نیز از ۱۷ میلیون دلار به ۳۸۸ میلیون دلار رسید.

صرافی FTX حدود ۲.۵ میلیارد دلار پول نقد در پایان سال ۲۰۲۱ داشت و حاشیه سود سالانه آن ۲۷٪ بود. بدون تبلیغات و هزینه‌های party expenses حاشیه سود می‌توانست به ۵۰٪ نزدیک‌تر باشد.

یک گروه سرمایه‌گذار همچنین پیش‌بینی کرده است که FTX در سال ۲۰۲۲ به درآمد ۱.۱ میلیارد دلاری برسد؛ زیرا این صرافی تنها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ (زمستان ۱۴۰۰) ۲۷۰ میلیون دلار درآمد داشته است. با این حال، مشخص نیست که وضعیت مالی شرکت در سه ماهه دوم زمانی که قیمت‌های بازار رمزارز سقوط کرده و بیت کوین بیش از یک سوم از رکورد خود فاصله گرفته است، چگونه پیش رفته است.

شرکت FTX به سرعت گسترش کسب و کار خود است. چندی پیش سم بنکمن-فرید (Sam Bankman-Fried)، بنیان‌گذار این صرافی، ۷.۶٪ از سهام پلتفرم رابین هود را به مالکیت خود درآورد. چندی پیش نیز میهن بلاکچین گزارش داد صرافی FTX با همکاری شرکت پارادایم معاملات اسپرد را عرضه می‌کند.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا