اخبار آلتکویناخبار عمومی

گروه G7: شرط پذیرش رمز ارز فیسبوک قانون‌گذاری صحیح است

گروه اقتصادی G7 متشکل از هفت اقتصاد بزرگ جهان، در آخرین نشست خود در مورد راه‌اندازی و عرضه رمز ارز لیبرا ، ارز رمزنگاری شده فیسبوک اظهار نظر کردند. آنها قانون‌گذاری صحیح و دقیق را از جمله شرایط پذیرش آن برشمردند.

به گزارش رویترز این گروه که رهبران اقتصادهای بزرگ دنیا در آن حضور دارند در مورد  رمز ارز لیبرا فیسبوک اظهاری داشتند که تا زمانی که قانون‌گذاری صحیح و دقیقی در مورد این ارز دیجیتال صورت نگیرد، اجازه راه‌اندازی و صدور آن را نخواهند داد.

لیبرا و فیسبوک در دست قانون‌گذاران

در این گزارش، پیش نویس بیانیه‌ای که برای جلسه وزیران دارایی و رئیس بانک‌های مرکزی کشورهای ایالات متحده، کانادا، ژاپن، آلمان، فرانسه، ایتالیا و انگلیس آماده شده بود، مورد بررسی قرار گرفت. در این بیانیه آمده است که اگرچه پرداخت‌های مالی از طریق ارزهای دیجیتال مزایای زیادی دارند، اما پیش‌بینی‌های امنیتی برای نظارت بر حریم خصوصی کاربران و همچنین حفظ امنیت سایبری در این شبکه به طور دقیق در نظر گرفته شود. در این بیانیه هشدار داده شده است که بدون نظارت دقیق، استیبل کوین هایی همچون رمز ارز لیبرا شبکه فیسبوک ، در فعالیت‌های غیرقانونی استفاده خواهد شد. همچنین در بیانیه G7 آمده است:

هیچ پروژه استیبل کوین جهانی مانند لیبرا ، پیش از انجام بررسی‌های دقیق و تدوین قوانین مشخص و دقیق و رعایت استاندارهای قابل اجرا، نباید شروع به کار کند.

این بیانیه چندین ماه پس از آن منتشر شد که شورای ثبات مالی، که مقررات مربوط به گروه‌های کشورها عضو G20 را هماهنگ می‌کند، لیستی از دستورالعمل‌های بالا دستی را برای قانون‌گذاران حوزه مالی در سراسر جهان در مورد استیبل کوین ها منتشر کرده بود. حالا گروه G7 پس از گروه G20 مسئله استیبل کوین ها را جدی تر از قبل دنبال کرده و به دنبال تنظیم مقررات مدون و دقیق در زمینه ارزهای دیجیتال با ارزش ثابت هستند. در این زمینه رمز ارز لیبرا فیسبوک یکی از اولین پروژه‌هایی است که مورد توجه قانون‌گذاران قرار گرفته است.

منبع
theblockcrypto

میثم مقیسه

من زندگی رو به شکل یک فرصت برای تجربه کردن فهمیدم. دونستن اینکه یک سیستم و مجموعه دقیقا چطور کار می‌کنه برام تجربه رضایت‌بخشیه؛ به ریاضی علاقه دارم و به صورت ناخودآگاه همه چیز رو با عدد بهتر می‌فهمم؛ به گردش اطلاعات اعتقاد دارم، یاد گرفتن و اشتراکش با بقیه آدم‌ها برام بهانه‌ای برای ارتباط با آدم‌هاست؛ مفهوم غیرمتمرکز بودن برام خیلی جذابه. همه این موارد رو در صنعت بلاکچین و حوزه رمزارزها پیدا کردم. تو سن ۲۵ سالگی رشته تحصیلی دانشگاهیم رو کنار گذاشتم و وارد این حوزه شدم و هنوز درگیر این حوزه هستم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا