اخبار بلاکچین

آیا استفاده از کارت گرافیک سیستم های بازی برای استخراج سودآور است؟

هنگامی که تعداد چیپ های استخراج کریپتو کاهش می یابد، شرکت ها اغلب در جستجوی روش های جایگزین برای کسب درآمد هستند. ریزر (Razer)  غول صنعت بازی می خواهد از کارت گرافیک بازیکنان برای ماینینگ استفاده کرده و در ازا به آنها پول پرداخت کند.

این سیستم جدید پاداش دهی ریزر SoftMiner یا به تعبیری ماینر نرم نامیده می شود و کاربران را قادر می سازد تا از طریق GPU خود درفرایند ماینینگ مشارکت کنند. لازم به ذکر است که ماینرها نمی توانند آنچه را که از طریق GPU خود ماین کرده اند نگهداری کنند بلکه  از طریق تخفیفات و یا پیشنهادات این شرکت به عنوان پاداش بهره مند می شوند. این شرکت در حساب توییتر خود بیان کرد:

آیا یک دستگاه بازی بلا استفاده در خانه دارید؟ این یک روش جدید برای کسب امتیاز نقره ای ریزر (Razer) است: سافت ماینر ریزر را روی کامپیوتر خود نصب کنید و شروع به دریافت نقره کنید، از این طریق شما یک گام به گرفتن پاداش در ازای انجام ندادن کاری نزدیک می شوید.

اجرای این نرم افزار بخش قابل توجهی از قدرت GPU شما را استفاده می کند. در همین راستا  وب سایت رسمی این شرکت توضیح می دهد:

ما با تکنولوژی ماینینگ کریپتو کار می کنیم تا GPU کامپیوتر شما را مدیریت کنیم. در عوض، ما به شما نقره پاداش می دهیم که به شما اجازه می دهد تا به مجموعه پاداش های کمپانی ریزر دسترسی داشته باشید.

به عبارت دیگر این شرکت کریپتوی ماین شده را نزد خود نگه می دارد و در عوض توکن های دیگری را به عنوان پاداش به آنها اهدا می کند. هنوز مشخص نیست که کدام یک از ارزهای دیجیتال قرار است به این شکل ماین شود، اما باید ارز دیجیتالی باشد که قدرت کارتهای گرافیکی برای ماینینگ آن کافی باشد.

با توجه به اینکه کاربران می توانند به راحتی نرم افزار ماینینگ را نصب کرده و کوین ماین شده را برای خود نگهدارند بنابراین به نظر نمی رسد که این طرح مزیتی برای کاربران داشته باشد. ریزر همچنین اذعان کرد که سرعت ماینینگ بستگی به نوع کارت گرافیکی و همچنین زمان بیکاری آن دارد. “اگر شما یک راه اندازی مناسب داشته باشید، می توانید حدود 500 ریزر نقره ای در یک روز کسب کنید.”

لازم به ذکر است که در رابطه با ارزش این توکن یا ژتون که ریزر به کاربران خود می دهد اطلاعاتی منتشر نشده است.

برخی اعداد را پردازش کرده و روزانه 0.44 و یا 0.0009 دلار به ازای هر توکن پول دریافت می کنند. مساله دیگر این است که ژتون ماین شده بعد از یک سال منقضی می شود، پس باید قبل از آن تبدیل به پول شود که متقابلا مانع جمع آوری کل مقدار آن می شود.

میتوان گفت با توجه به هزینه برق و استهلاک سخت افزار، این امر به هیچ وجه سود زیادی نخواهد داشت. به نظر می رسد که برنده این قرارداد کمپانی ریزر است زیرا می تواند با هزینه بسیار اندک کوین های فراوانی ذخیره کرده و آنها را در زمان مطلوب بازار به فروش برساند.

 

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا