اخبار خارجی

بحران اقتصادی جهان باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود!

فیلیپ سالتر (Philip Salter) سرپرست عملیات های جنسیس ماینینگ معتقد است که بحران اقتصادی جهان می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین به عنوان یک دارایی امن شود.

در هفته های اخیر، عرصه بیت کوین شاهد فراز و نشیب بسیار زیادی بوده است. هش ریت شبکه بیت کوین پس از ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین، هش ریت این شبکه نیز سریعا کاهش یافت. با در نظر گرفتن هاوینگ آتی، این موضوع مشکل آفرین است.

کوین تلگراف در این خصوص، مصاحبه مفصلی با یکی از برجسته ترین افراد عرصه ماینینگ بیت کوین به اسم فیلیپ سالتر داشته است.

ماینرهای بیت کوین نیز دارای مارجین کال (حاشیه سود) هستند

سالتر درباره اینکه آیا ماینرها نقش مهمی در ریزش بازار اخیر ایفا می‌کنند یا خیر، گفت:

بازار بیت کوین فرقی با بازارهای سنتی ندارد. در این بازار باید همه چیز را بفروشید تا اقدامات و عملیات شما ادامه یابد و بدهی ها پرداخت شوند. شما به عنوان یک ماینر باید قبض هایی پرداخت کنید، هزینه برق و سایر موارد را پرداخت کنید. هزینه های شما به دلار محاسبه می‌شود، پس اگر قیمت بیت کوین در حال کاهش باشد بدان معنا است که باید بیت کوین بیشتری بفروشید تا به فعالیت خود ادامه دهید.

تا حدودی این موضوع مشابه با اثر گلوله برفی است. با کاهش قیمت، ماینرها مجبور می‌شوند که دارایی بیشتری بفروشند و با فروش بیشتر، افزایش موجودی منجر به کاهش بیشتر قیمت می‌شود. هرچند مقطعی برای ماینر وجود دارد که خاموش کردن تجهیزاتش و توقف تولید (ماینینگ) بیت کوین تا زمانی که بازار بازیابی شود منطقی تر به نظر می‌رسد.

بیت کوین، طلای جدید

یکی از تعاریف محبوب در خصوص بیت کوین این است که همواره در صدد دستیابی به جایگاه طلای جدید است. هرچند بیت کوین با پیروی از مسیر بازارهای سنتی، این تعریف را نقض کرده است. سالتر معتقد است ادامه بازیابی اخیر عمدتا بر اساس شدت بحران موجود است. وی گفت:

اگر این بحران اقتصادی برطرف شود دیگر تاثیر چشمگیری بر بیت کوین نخواهد گذاشت. هرچند اگر فروپاشی اقتصادی واقعی وجود داشته باشد، علاقه به بیت کوین از بین خواهد رفت. بیت کوین به جایگاه خود به عنوان دارایی امن در مقابل سیستم بانکی بازخواهد گشت. هرچه بدبینی به اقتصاد قدیمی و سنتی بیشتر ادامه یابد، احتمال هجوم مردم به بیت کوین بیشتر خواهد شد. با نزدیک تر شدن به هاوینگ آتی، شرایط جالب تر خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا