اخبار عمومی

گری گنسلر: طبق تفسیر دادگاه عالی، بسیاری از ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند

گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در تازه‌ترین مصاحبه خود پس از صدور اخطاریه ولز علیه پلتفرم رابین هود، مدعی شد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به خصوص از زمان آغاز صدور اخطاریه‌های ولز علیه شرکت‌های مختلف کریپتویی، اطلاعات ضروری را در رابطه با ارزهای دیجیتال و این صنعت دریافت نمی‌کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، گنسلر امروز صبح در برنامه اسکواک باکس (Squawk Box) CNBC شرکت کرد و از او در رابطه با اقدام اخیر کمیسیون بورس و صدور اخطاریه ولز برای شرکت رابین هود سوال پرسیده شد.

همانطور که روز گذشته گزارش دادیم، کمیسیون بورس آمریکا مدعی شده در کسب و کار پلتفرم رابین هود، نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار صورت گرفته و به همین خاطر علیه این شرکت یک اخطاریه ولز صادر کرده است.

در واکنش به سوال مجری، گنسلر خاطرنشان کرد نمی‌تواند در رابطه با هیچ شرکت خاصی صحبت کند. با این حال، وی افزود:

بسیاری از توکن‌های ارز دیجیتال بنا بر تفسیر دادگاه عالی آمریکا اوراق بهادار محسوب می‌شوند. بنابراین ما از این قانون پیروی می‌کنیم. شما سرمایه‌گذاران اطلاعات مورد نیازی که باید از آن دارایی‌ها داشته باشید را دریافت نمی‌کنید.

رابین هود تنها پلتفرمی نیست که در رادار کمیسیون بورس قرار گرفته است. این کمیسیون در ماه گذشته علیه صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ و شرکت کانسنسیس (Consensys)، توسعه‌دهنده کیف پول متامسک نیز اخطار ولز صادر کرده بود.

تکلیف اتریوم چه می‌شود؟

بحث در رابطه با اوراق بهادار بودن اتریوم از زمان شکایت کمیسیون بورس از شرکت ریپل آغاز شد و هیچ‌گاه به نتیجه نرسید. علاوه بر این، اسنادی که پس از شکایت شرکت کانسنسیس از کمیسیون بورس منتشر شده نشان می‌دهد این آژانس حداقل از یک سال پیش تا الان به دنبال اثبات اوراق بهادار بودن اتریوم بوده است.

در این مصاحبه، گنسلر به طور مستقیم به سوال مجری مبنی بر اوراق بهادار یا کالا بودن اتریوم پاسخی نداد. با این حال وی خاطرنشان کرد:

سوال اساسی که در ذهن من است این است که چگونه اطمینان حاصل کنیم که از سرمایه‌گذاران آمریکایی محافظت می‌شود؟ این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم. در حال حاضر سرمایه‌گذاران اطلاعات ضروری را دریافت نمی‌کنند و واسطه‌ها در این بازار نسبتا متمرکز در تضاد هستند و کارهایی انجام می‌دهند که ما هرگز اجازه نمی‌دهیم در بازار بورس نیویورک صورت بگیرد.

در حالی که کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا به صراحت اتریوم را «کالا» خطاب کرده، کمیسیون بورس هنوز تکلیف این ارز دیجیتال را مشخص نکرده است. همزمان شرکت‌های مختلفی از جمله بلک راک به دنبال راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم هستند اما خوش‌بینی کلی نسبت به تایید این درخواست‌ها کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا