اطلاعیه صرافی

کمیسیون بورس آمریکا علیه پلتفرم رابین هود اخطار ولز صادر کرد

به دنبال سریال سرکوب پلتفرم‌های ارز دیجیتال در آمریکا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور (SEC) علیه شرکت رابین هود (Robinhood) اخطاریه ولز (Wells notice) صادر کرد. به دنبال انتشار این خبر، سهام شرکت رابین هود در بازار بورس آمریکا با ۲.۵٪ ریزش همراه شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اخطاریه ولز یک اخطار رسمی است که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای یک شرکت یا فرد صادر می‌شود و به آنها اطلاع می‌دهد که قصد دارد به صورت قانونی علیه آنها اقدام کند.

کمیسیون بورس در ماه گذشته به صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ و شرکت کانسنسیس (Consensys) هم اخطار داده بود.

اخطار کمیسیون بورس آمریکا به رابین هود

بر اساس پرونده‌ای که SEC در تاریخ ۴ می (۱۵ اردیبهشت) به دادگاه ارسال کرده است، این کمیسیون ارزهای دیجیتالی است که رابین هود به لیست معاملات خود اضافه کرده و خدمات حضانت آنها را ارائه کرده است را در مدت اخیر بررسی کرده و به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار «تصمیم اولیه» اقدام اجرایی علیه این پلتفرم معاملاتی را اتخاذ کرده است.

دن گالاگر (Dan Gallagher)، مدیر ارشد حقوقی شرکت رابین هود در واکنش به این اخطاریه خاطرنشان کرد اقدام کمیسیون بورس در حالی صورت می‌گیرد که رابین هود در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را برای انطباق با قوانین انجام داده است.

گالاگر در پستی وبلاگی نوشته است:

پس از سال‌ها تلاش با حسن نیت برای همکاری با SEC به منظور شفاف‌سازی قوانین، ما از اینکه این کمیسیون تصمیم گرفته یک اخطار ولز علیه ما صادر کند ناامید شده‌ایم.

مدیر ارشد حقوقی رابین هود ضمن بیان اینکه این پلتفرم هیچ‌کدام از ارزهای دیجیتالی که لیست کرده را به عنوان اوراق بهادار نمی‌بیند گفت:

ما قویا معتقدیم ارزهای دیجیتال لیست شده در پلتفرم ما اوراق بهادار نیستند و مشتاقانه منتظر تعامل با کمیسیون بورس هستیم تا روشن شود هرپرونده حقوقی علیه رابین هود، از دید حقایق و قانونی ضعیف است.

چشم‌انداز نظارتی ارزهای دیجیتال شبیه به قوانین بازار سهام در سال ۱۹۳۲ است

شرکت رابین هود در سال‌های اخیر سعی کرده تا مطابق با نظر کمیسیون بورس رفتار و از نقض قوانین اوراق بهادار جلوگیری کند. به عنوان مثال، این پلتفرم توکن‌هایی که SEC مدعی است اوراق بهادار هستند را به لیست معاملات خود اضافه نکرده و خدمات وام‌دهی یا استیکینگ که بحث اصلی اقدامات قانونی کمیسیون بورس در شکایات خود علیه سایر پلتفرم‌های ارز دیجیتال بوده را به مشتریان خود ارائه نکرده است.

علیرغم این تلاش‌ها، مدیر ارشد حقوقی رابین هود معتقد است شفاف نبودن قوانین فدرال وضعیت نابرابری را ایجاد می‌کند و ضمن دشوار کردن مطابقت با قوانین، مانع پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود.

گالاگر که پیش از این در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ به عنوان کمیسری در کمیسیون بورس آمریکا فعالیت کرده است می‌گوید:

متاسفانه رابین هود و سایر فعالان بازار کریپتو در آمریکا با قوانینی مواجه‌اند که همه آنها ثابت نیستند و در سطح فدرال هیچ شفافیتی قانونی نیز وجود ندارد. از بسیاری از جهات، چشم‌انداز نظارتی ارزهای دیجیتال مثل بازار سهام در سال ۱۹۳۲ است.

هیچ کدام از کمیسیون‌های بورس و اوراق بهادار آمریکا یا معاملات آتی کالا هنوز دستورالعمل‌های روشنی برای اینکه چه ارز دیجیتالی اوراق بهادار یا کالا محسوب می‌شوند صادر نکرده‌اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا