اخبار بیت کوین

دولت آلمان هنوز ۲.۲ میلیارد دلار بیت کوین دارد؛ آیا ادامه فروش عاقلانه است؟

فروش بیت کوین‌های دولت آلمان و بازپرداخت‌های صرافی Mt. Gox ضربه سختی به بازار کریپتو وارد کرده است و ممکن است این داستان ادامه‌دار باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بر اساس داده‌های آرکهام اینتلجنس (Arkham Intellegence)، بزرگترین اقتصاد منطقه یورو همچنان دارای ۳۵٬۸۲۶ بیت کوین به ارزش ۲.۰۴ میلیارد دلار است. این فشار فروش احتمالی معادل ۹٪ از حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت کوین (۲۵.۳ میلیارد دلار) است. آلمان از اواسط ژوئن ذخیره بیت کوین‌های خود را کاهش داده است.

ادامه فروش بیت کوین‌های آلمان

در اوایل سال جاری، اداره پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA) ۴۹٬۸۵۷ بیت کوین را از اپراتورهای Movie2k.to، یک ترکر خصوصی که آخرین بار در سال ۲۰۱۳ فعال بود، توقیف کرد. از اواسط ژوئن، دولت این کشور بیش از ۱۰٬۰۰۰ بیت‌کوین را به فروش رسانده و فشار نزولی بر بازار وارد کرده است.

موجودی بیت کوین دولت آلمان - منبع: گلسنود
موجودی بیت کوین‌های دولت آلمان – منبع: گلسنود

انتقال ۴٬۰۰۰ بیت کوین در تنها یک روز

آخرین داده‌های آرکهام نشان می‌دهد آدرس‌های متعلق به دولت آلمان ۲۵۰ بیت‌کوین را به صرافی بیت‌استمپ (Bitstamp) و ۲۵۰ بیت‌کوین را به کوین‌بیس منتقل کردند. ارزش بیت کوین‌های منتقل شده در مجموع نزدیک به ۲۸ میلیون دلار با قیمت فعلی است.

۵۰۰ بیت کوین دیگر نیز به یک آدرس ناشناخته منتقل شد که احتمالا متعلق به یک صرافی متمرکز دیگر یا سرویس خدماتی OTC باشد.

پس از این انتقال، دولت آلمان مجددا بیش از ۳٬۰۰۰ بیت کوین را جابه‌جا کرده است. مجموع ورودی و خروجی بیت کوین دولت آلمان در ۲۴ ساعت گذشته، اکنون به ۴٬۰۰۰ بیت کوین رسیده است. بیش از نیمی از این حجم، به آدرس‌های ناشناس ارسال شده است.

روند فروش بیت کوین توسط دولت آلمان با وجود اینکه نمایندگان پارلمان مانند جوآنا کوتار (Joana Cotar) قانون‌گذار آلمانی و فعال بیت کوین، از آنها خواست از انجام این کار خودداری کنند، ادامه دارد.

کوتار از دولت درخواست کرد که از «فروش عجولانه بیت کوین دولتی» خودداری و به جای آن از بیت کوین به عنوان یک «ارز ذخیره استراتژیک» برای محافظت از خود در برابر خطرات سیستم سنتی استفاده کند.

تراکنش‌های دولت آلمان - منبع: آرکهام اینتلجنس
تراکنش‌های دولت آلمان – منبع: آرکهام اینتلجنس

دولت آلمان در حال حاضر ۳۵٬۸۲۶ بیت کوین به ارزش تقریبی ۲.۰۴ میلیارد دلار را در آدرس‌های خود نگهداری می‌کند.

ترس و وحشت حاصل از فروش بیت کوین‌های کشور آلمان، فشار فروش از طرف سرمایه‌گذاران را نیز افزایش داده است. به خصوص که هنوز حدود ۳۶٬۰۰۰ بیت کوین یا ۷۵٪ از کل موجودی مصادره شده برای فروش باقی مانده است.

طبق داده‌های میهن بلاکچین، قیمت بیت‌کوین در چهار هفته نزدیک به ۱۷٪ کاهش یافته و به ۵۷٬۱۹۰ دلار رسیده است. تنها در هفت روز گذشته، بیت کوین نزدیک به ۱۱٪ کاهش یافته است.

هفته گذشته، جاستین سان (Justin Sun)، بنیان‌گذار ترون، در صفحه X خود، پیشنهاد خرید بیت کوین از دولت آلمان خارج از بازار (Off-Market) را برای کاهش تاثیر منفی بر قیمت اسپات ارائه کرد.

به گفته تعدادی از تحلیلگران، فروش بیت کوین آلمان یک اشتباه استراتژیک است که این کشور را از نظر ژئوپولیتیکی در وضعیت نامناسبی قرار می‌دهد.

بلاک‌ویر اینتلجنس (Blockware Intellegence)، در خبرنامه خود بیان کرد:

دولت آلمان بیش از ۳۹۰ میلیون دلار بیت کوین را در اقدامی احمقانه طی چند هفته گذشته به صرافی‌ها منتقل کرده است تا به ارز فیات تبدیل کند. از منظر ژئوپولیتیک، فروش بیت کوین و تبدیل آن به فیات، با توجه به اینکه می‌توان پول را روی هوا چاپ کرد، یک اشتباه استراتژیک برای هر کشور و ملتی است.

در این خبرنامه آمده است:

با توجه به انرژی عظیمی که برای استخراج بیت کوین نیاز است و حتی سقف عرضه آن به ۲۱٬۰۰۰٬۰۰۰ میلیون سکه محدود است، به دست آوردن آن دشوارتر شده است.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا