اخبار عمومیتحلیل اقتصادی

قیمت طلا و نفت به دنبال بحران در خاورمیانه افزایش یافت

به دنبال بحران ژئوپولیتیکی در خاورمیانه، قیمت نفت و طلا افزایش پیدا کرد. به نظر می‌رسد معامله‌گران و سرمایه‌گذاران همچون بحران‌های گذشته از جمله جنگ روسیه و اوکراین، دوباره به سراغ دارایی‌های امنی مثل طلا رفته‌اند.

به نقل از کوین دسک، در حالی که بحران خاورمیانه در روزهای اخیر با ریزش بازارهای سهام و افزایش قیمت نفت همراه شد، بازار رمزارزها نوسان زیادی را تجربه نکرد و ثبات خوبی از خود نشان داد. البته در ساعات اخیر بازار به رنگ قرمز درآمده است و قیمت بیت کوین و اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته هرکدام به ترتیب ۱.۲۵ و ۱.۹۷٪ کاهش یافته است.

در همین بازه، قیمت ریپل، سولانا، کاردانو و دوج کوین نیز به ترتیب ۳.۶۶، ۴.۲۰، ۲.۰۵ و ۳.۶۴٪ ریزش داشته است.

نمای کلی از بازار رمزارزها
نمای کلی از بازار رمزارزها – منبع: Coin360

در حال حاضر، بحران خاورمیانه به سومین روز خود وارد شده و ترس از سرایت درگیری‌ها به کشورهای همسایه باعث افزایش قیمت نفت شده است. یکی از دلایل این افزایش، تاثیر احتمالی بحران اخیر بر عرضه است که می‌تواند با درگیری سایر کشورها تشدید شود.

به گفته جاش یانگ، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت بایسون اینترستس (Bison Interests)، در روزهای آتی ممکن است قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت (WTI)، ۵ دلار افزایش یابد.

بر اساس داده‌های مارکت واچ (MarketWatch)، قیمت نفت خام WTI از روز یکشنبه ۳.۲۳٪ افزایش یافته و رشد سه‌ماهه آن به ۱۷.۴۴٪ رسیده است. نفت خام برنت نیز در این بازه ۳.۵٪ افزایش قیمت داشته است.

در حال حاضر، هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت با قیمت ۸۶.۰۱ دلار و هر بشکه نفت خام برنت با قیمت ۸۷.۵۸ دلار معامله می‌شود.

قیمت طلا نیز که در چند روز گذشته ریزشی بود، در دو روز گذشته عملکرد مثبتی داشته و حدود ۲.۵٪ رشد کرده است.

بازارهای سهام آسیا نیز امروز پس از بازگشایی با ریزش همراه شدند. بحران بر معاملات آتی بازار سهام آمریکا نیز تاثیر گذاشت و شاخص داوجونز و نزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰.۷۷ و ۰.۸۶٪ ریزش را تجربه کردند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا