اخبار اتریوماخبار بلاکچین

حذف متامسک از گوگل کروم؛ خبری بد برای کاربران اتریوم!

گوگل بدون هیچ توضیحی، متامسک MetaMask را از فروشگاه افزونه های کروم حذف کرد. این مرورگر اپلیکیشن های غیرمتمرکز بدون هیچ گونه خبر قبلی از فروشگاه مارکت پلیس کروم و اندروید حذف شد. دلیل این کار توضیح داده نشده است و حتی مشخص نشده که آیا احتمال برگشت آن وجود دارد یا خیر. متامسک 25 جولای در توییتر خود اعلام کرد:

متامسک از فروشگاه اینترنتی کروم حذف شده است. ما دلیل آن را نمی دانیم و به محض کسب اطلاعات بیشتر شما را در جریان خواهیم گذاشت. تمام مرورگرهای دیگر بدون تغییری متامسک را اجرا می‌کنند.

خبر بد برای کاربران اتریوم

متامسک نقش بسیار مهمی در معرفی و آشنایی کاربران با اتریوم ایفا می‌کند. متامسک رابط کاربری مخصوصی بین مرورگرهای اینترنتی و شبکه های غیرمتمرکز ارائه می‌دهد. کاربران با استفاده از متامسک خود بدون نیاز به اجرای گره بلاک چین می‌توانند به اپلیکیشن های توزیع شده اتریوم دسترسی پیدا کنند.

تا زمانی که اتریوم و سایر چارچوب های غیرمتمرکز به طور گسترده مورد پذیرش و استفاده عموم قرار گیرد، چنین رابط های کاربری مهم ترین بخش کار با اتریوم باقی خواهند ماند.

حذف ناگهانی و بدون توضیح این مرورگر توسط فروشگاه کروم شرایط را برای کاربرانی که این افزونه را برای دسترسی به اپلیکیشن های توزیع نشده اتریوم نصب نکرده اند، دشوار خواهد کرد و‌ ممکن است بر ادامه کار اتریوم و استفاده از آن تاثیر منفی بگذارد.

تا این لحظه، سایر مرورگرها نظیر موزیلا فایرفاکس، اپرا و بریو می توانند متامسک را اجرا کنند و تحت تاثیر این اقدام گوگل قرار نگرفته اند.

متامسک در توییتر با احتیاط خاصی بیان کرد که در خصوص حل سریع شرایط به وجود آمده خوشبین است و به کاربرانی که متامسک را نصب کرده اند اعلام کرد این سرویس هم چنان بدون مشکل کار می‌کند.

متامسک به شرایط پیش آمده و یا اینکه برای همیشه از فروشگاه کروم حذف خواهد شد اشاره ای نکرد، اما امیدوار است که بتواند به گوگل دسترسی یابد و این مشکل را سریعا حل کند. در این بین، کاربران متامسک برای بیان نارضایتی خود از شرایط پیش آمده در توییتر مطالبی نوشته اند. بعضی از کاربران گفته اند که مشکل به وجود آمده تنها مشکل کوچکی است که به دلیل عملکرد تشخیص کلمات نامناسب ایجاد شده است. بعضی از کاربران نیز در مقابل گوگل رفتار پرخاشگرانه تری داشته و گفته اند که شرایط کنونی، فرصت بسیار خوبی برای جدایی از کروم و حرکت به سمت مرورگرهای دیگر نظیر بریو (Brave) می‌باشد.

درمیان تمام این صحبت ها، متامسک و Augur متذکر شده اند که فرصت طلبان و‌ کلاهبرداران در چنین شرایطی دنبال سوء استفاده می‌باشند و برنامه های فیشینگ جعلی را بر روی فروشگاه اندروید قرار می‌دهند.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا