اخبار بیت کویناخبار عمومی

جست و جو عبارت «Bitcoin Price» در گوگل به کمترین حد خود در ۳ سال گذشته رسید!

جستجوی عبارت Bitcoin Price در گوگل به پایین ترین حد خود رسیده است. داده های گوگل ترندز نشان می‌دهد که جست و جو این عبارت از سال ۲۰۱۵ تا امروز، به کمترین حد خود نزدیک شده است.

تاثیر رکود بازار بر جست و جوهای گوگل

گوگل ترندز خود را به عنوان یک برنامه کاربردی عمومی اینترنتی معرفی می‌کند که به کاربران اطلاعات تعداد جست و جوهای یک عبارت خاص را نسبت به کل جست و جوهای انجام شده توسط کاربران اینترنت می‌دهد. با استفاده از این سرویس، می‌توان از تعداد جست و جوهای انجام شده، سطح علاقه به معاملات بیت کوین را متوجه شد.

داده های موجود نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۳ تا اوایل سال ۲۰۱۷ تعداد جست و جوهای این عبارت ثابت بوده و گاهی اوقات افزایش می‌یافت. از ماه می ۲۰۱۷ و در پی افزایش قیمت بیت کوین و شکستن رکورد قیمت و رسیدن آن به ۲۰۰۰۰ دلار در پایان سال ۲۰۱۷، روند جست و جوی عبارت Bitcoin Price نیز تغییر کرد.

قیمت بیت کوین در گوگل ترندز

دوره اوج جست و جوی عبارت Bitcoin Price بین دسامبر ۲۰۱۷ و ژانویه ۲۰۱۸ بود که بیت کوین رکورد قیمت خود را شکست و توجه سرمایه گذاران مشتاق را به خود جلب کرد. بالاترین میزان جست و جوی این عبارت طی تاریخ ۲۴ تا ۳۰ دسامبر ۲۰۱۷ بود.

دوماه بعد در فوریه سال ۲۰۱۸ با کاهش بیش از نیمی از قیمت بیت کوین، تعداد جست و جوهای این عبارت نیز با کاهش ۵۰ درصدی مواجه شد. تعداد جست و جوها به روند ثابت و نزولی خود ادامه داد و در تاریخ ۱۰ تا ۱۶ ژوئن با افزایش کوتاه مدت قیمت بیت کوین، این روند نیز مقداری تغییر یافت.

در حال حاضر تعداد جست و جوهای جهانی عبارت Bitcoin Price به میزان ۷ درصد بیشترین تعداد جست و جوها می‌باشد و این تعداد کمترین میزان از ماه جولای ۲۰۱۷ است و هم چنان در حال کاهش می‌باشد. اگر قیمت بیت کوین افزایش نیابد، به نظر می‌رسد که تعداد جست و جوی این عبارت به سطح سال ۲۰۱۵ برسد که یشترین تعداد جست و جوها بوده است.

در حال حاضر به نظر نمی‌رسد که بازار سیر صعودی پیدا کند زیرا قیمت بیت کوین حدود ۶۵۰۰ دلار باقی مانده است و بازار ارز دیجیتال نیز نشانه ای از حرکت رو به رشد نشان نمی‌دهد.

اصطلاحات Hodl و Rekt

داده های گوگل ترندز هم چنین نشان می‌دهد که تعداد جست و جوی Hodl نیز که یک اصطلاح شوخی برای سرمایه گذاری در این حوزه می‌باشد به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

مقایسه مفاهیم Hodl و Rekt

اصطلاح Hodl برای مقاومت در برابر فروش به هنگام ضرر و امید به افزایش قیمت به کار برده می‌شود و بیشترین تعداد جست و جوی آن در دسامبر سال ۲۰۱۷ بود.

تعداد جست و جوهای این کلمه از فوریه ۲۰۱۸ به طور چشمگیری کاهش یافت تا در ماه جولای جای خود را به Rekt داد. این کلمه یک اصطلاح غیررسمی بازار کریپتو می‌باشد که بیانگر ضررهای بزرگ معاملاتی است.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا