تحلیل بازار

بازار به رنگ سبز در آمد؛ توکن‌های برتر امروز کدام‌ها هستند؟

قیمت ارزهای دیجیتال امروز موجی بسیار خوش‌بینانه را در سراسر این بازار به راه انداخته است. بیت کوین مومنتوم صعودی قابل توجهی به دست آورد و از مرز ۷۱٬۰۰۰ هزار دلار گذشت. آلت‌کوین‌های اتریوم (ETH)، سولانا (SOL)، XRP و سایرین این حرکت صعودی را دنبال کردند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، علیرغم نوسانات جزئی، ارزش کل بازار کریپتو انعطاف پذیری نشان داده است و امروز با ۳.۱۲ افزایش به ۲.۶۴ تریلیون دلار رسیده است. حجم کل بازار کریپتو نیز با رشد ۱۳.۹۵٪ به ۹۰.۵۴ میلیارد دلار رسید.

ارزهای دیجیتال برتر امروز

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با افزایش ۲.۹۶٪ قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته حرکت قابل توجهی انجام داده است. در حال حاضر بیت کوین ۷۰٬۹۴۱ دلار ارزش گذاری شده و کف و سقف روزانه آن به ترتیب ۶۸٬۵۶۴ دلار و ۷۱٬۲۴۷ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین مارکت کپ

طبق داده‌های فارساید (Farside)، این رشد چشمگیر در پی ورودی ۶۰۰ میلیون دلاری ETF بیت کوین در ۴ ژوئن رخ داد. با این حال، بیت کوین نتوانست در این شکست، قیمت بالاتر از ۷۱٬۰۰۰ دلار را حفظ کند و با وجود تأیید اخیر ETF بیت کوین در تایلند، گمانه‌زنی‌هایی در بین سرمایه‌گذاران به وجود آورد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم، جهش قیمت ۰.۹۷٪ را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرد و به ۳٬۷۹۰ دلار رسید. کف و سقف قیمت آن در ۲۴ ساعت به ترتیب ۳٬۷۴۳ دلار و ۳٬۸۳۹ دلار است.

نمودار قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین مارکت کپ

در حال حاضر ارزش بازار اتریوم ۴۵۴ میلیارد دلار است.

قیمت BNB

قیمت بی ان بی، چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار بیش از ۱۲٪ در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافت و به رکورد ۷۰۵ دلار رسید. BNB توکن بومی اکوسیستم BNB Chain است و سقف قبلی این کوین در می ۲۰۲۱ مشاهده شد.

نمودار قیمت بی ان بی در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت بی ان بی در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین مارکت کپ

از نظر حجم، حدود ۳.۳ میلیارد دلار BNB در ۲۴ ساعت گذشته معامله شد. ارزش بازار این توکن در حال حاضر ۱۱۰.۳۳ میلیارد دلار است. رالی BNB با افزایش علاقه به Binance Launchpool جرقه خورد. در این پلتفرم کاربران ملزم هستند BNB خود را استیک کنند تا بتوانند در محصولات لیست شده جدید این صرافی مشارکت داشته باشند.

ماه گذشته، بایننس لانچپول پشتیبانی خود را از نات کوین (Notcoin) اعلام کرد و این صرافی مدعی شد اولین پلتفرمی است که این توکن را لیست کرد. نات‌کوین که می‌توان آن را در یک بازی وب۳ در تلگرام به‌دست آورد، از زمان راه‌اندازی خود به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار ارزش بازار را از آن خود کرده است.

قیمت سولانا

در همین حال، قیمت سولانا با رشد ۵.۱۸٪ در ۲۴ ساعت گذشته، به ۱۷۳.۷۵ دلار رسید. کف و سقف قیمتی این توکن در ۲۴ ساعت به ترتیب ۱۶۴.۵۲ دلار و ۱۷۴.۴۸ دلار ثبت شد.

نمودار قیمت سولانا در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت سولانا در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین مارکت کپ

قیمت XRP

ریپل، یکی دیگر از ارزهای دیجیتال، که مورد توجه سرمایه گذاران بود، طی روز گذشته شاهد افزایش ۱.۲۲٪ بود و در ۰.۵۲۵۸ دلار باقی ماند. کف و سقف ۲۴ ساعته قیمت ریپل به ترتیب ۰.۵۱۸۵ دلار و ۰.۵۳ دلار است. همچنین شایان ذکر است که ۰.۵۳ دلار به عنوان یک سطح مقاومت مهم برای XRP عمل می‌کند.

نمودار قیمت ریپل در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت ریپل در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین مارکت کپ

قیمت یونی سواپ

روز سه‌شنبه، بازار ارزهای دیجیتال افزایش قابل‌توجهی را تجربه کرد که منجر به عملکرد بهتر آلت‌کوین‌ها از بازار گسترده‌تر شد. توکن حاکمیتی یونی سواپ (UNI) شاهد افزایش قابل توجه بیش از ۲۰٪ در طول روز گذشته بود.

نمودار قیمت یونی سواپ در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت یونی سواپ در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین مارکت کپ

قیمت استارک نت

توکن استارک نت (STRK) نیز رشد بیش از ۱۳٪ را تجربه کرد. این رشد استارک نت به دنبال اطلاعیه StarkWare در مورد چشم انداز خود برای افزایش مقیاس پذیری شبکه بیت کوین با استفاده از فناوری استارک نت اتفاق افتاد. با این حال، قیمت این توکن ممکن است در هفته‌های آتی تحت فشار قرار گیرد، زیرا تقریباً ۸۵ میلیون دلار STRK قرار است آزاد شود و در نتیجه عرضه آن افزایش یابد.

نمودار قیمت استارک نت در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت استارک نت در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین مارکت کپ

قیمت دوج کوین و شیبا و فلوکی

دوج کوین و شیبا اینو در دسته میم کوین‌ها، سودهای ۳٪-۸٪ ثبت کردند. قیمت دوج با رشد ۳.۲٪ به ۰.۱۶۲۶ دلار و شیبا با ۷.۹۱٪ افزایش به ۰.۰۰۰۰۲۵۶۹ دلار رسید. پپه نیز با رشد جزئی ۱.۸۴٪ به ۰.۰۰۰۰۱۴۵۳ دلار رسید. اما روزگار خوش میم کوین‌ها به اینجا ختم نمی‌شود و فلوکی نیز با ۲۶٪ رشد به ۰.۰۰۰۳۳ دلار رسید.

رشد درآمد شرکت‌های ماینینگ

بازار ارزهای دیجیتال روز گذشته با حرکت مثبتی روبرو شد، به طوری که هفده مورد از بیست مؤلفه CoinDesk 20 Index در ۲۴ ساعت گذشته به رنگ سبز درآمدند که نشان‌دهنده روند مثبت کلی در قیمت‌های کریپتوها است.

شاخص ۲۰ کوین دسک – منبع: کوین دسک

چندین ماینر بیت کوین لیست شده در ایالات متحده سودهای قابل توجهی را به دست آوردند و کور ساینتیفیک (CORZ) پس از قرارداد با شرکت رایانش ابری کور ویو (CoreWeave)، ۴۰٪ افزایش یافت. این معامله که شامل میزبانی خدمات هوش مصنوعی (AI) است، نشان دهنده روند احتمالی خرید و تنوع در میان شرکت‌های ماینینگ ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، دیجیتال ماراتون (MARA) ۵٪ رشد کرد، در حالی که تراولف (WULF)، بیت دیر (BTDR) و هایو دیجیتال (HIVE) به ترتیب ۲۲٪، ۱۲٪ و ۸٪ رشد کردند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا