تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت گراف (GRT) و آرویو (AR)؛ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

با وجود اینکه بازار همچنان با نوسانی بلند مدت دست‌وپنجه نرم می‌کند، اما ظاهرا در حال حاضر سطوح پایین، خریداران را جذب کرده و تلاش‌های متعددی برای شکستن مقاومت‌ها صورت می‌گیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، خرس‌ها در حال از دست دادن انگیزه خود برای دفاع هستند و احساسات در حال تغییر از فروش در سقف به خرید در کف است. همچنین با هر بار تست، مقاومت مورد نظر ضعیف‌تر شده و احتمال شکست افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت گراف (GRT)

قیمت گراف در ۱۵ می (۲۶ اردیبهشت) به بالای میانگین‌های متحرک رسید و یک رالی بازگشتی را شروع کرد.

نمودار روزانه قیمت گراف - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت گراف – منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۹ دلار، موج آبی رنگ) شیب صعودی گرفته و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز وارد ناحیه مثبت شده است که نشان‌دهنده تلاش گاوها برای بازگشت است. خریداران تلاش خواهند کرد قیمت را به مقاومت بالاسری در ۰.۳۵ دلار برسانند. انتظار می‌رود در این سطح، خرس‌ها مقاومت شدیدی داشته باشند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یک حمایت بسیار مهم است و اگر رو به پایین شکسته شود، نشان‌دهنده ادامه فروش خرس‌ها در رالی‌های بازگشتی خواهد بود. در چنین حالتی قیمت گراف می‌تواند تا ۰.۲۶ دلار و سپس ۰.۲۳ دلار کاهش پیدا کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت گراف - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت گراف – منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت گراف برای مدتی است که در ۰.۲۲ دلار و ۰.۳۱ دلار نوسان دارد. گاوها قیمت را به بالای این محدوده رساندند، اما نتوانستند آن را حفظ کنند. اگر قیمت به پایین بازگردد و در زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دروه‌ای حفظ شود، نشان‌دهنده شکست ناموفق مقاومت ۰.۳۱ دلاری خواهد بود. در چنین حالت می‌توان کاهشی تا ۰.۲۶ دلار را انتظار داشت.

اما اگر قیمت به بالا بازگردد و دوباره مقاومت ۰.۳۱ دلاری ششکسته شود، هدف بعدی ۰.۳۵ دلار و ۰.۴۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت آرویو (AR)

در چند روز گذشته آرویو در یک روند صعودی بوده است. گاوها در ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت)، قیمت آرویو را به بالای مقاومت بالاسری در ۴۷.۵۱ دلار رساندند، اما نتوانستند قیمت را در سطوح بالا حفظ کنند.

نمودار روزانه قیمت آرویو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت آرویو – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۰ دلار، موج آبی رنگ) برسانند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت. اگر قیمت از این سطح با قدرت به بالا بازگردد، نشان‌دهنده خرید گاوها در کف خواهد بود. در چنین حالتی، احتمال شکست مقاومت مهم ۵۰ دلاری نیز افزایش پیدا می‌کند. سپس گاوها تلاش خواهند کرد قیمت را به ۶۸ دلار برسانند.

اما اگر قیمت آرویو با شیب تندی به پایین بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را نیز بشکند، نشان‌دهنده خروج سریع گاوها خواهد بود. پس از آن، اصلاح قیمتی می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۵ دلار، موج قرمز رنگ) ادامه پیدا کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت آرویو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت آرویو – منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته آرویو، تشکیل یک الگوی کنج صعودی را نشان می‌دهد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، نزدیک‌ترین حمایت است که باید به آن توجه داشت. اگر این حمایت شکسته شود، قیمت می‌تواند تا خط حمایت این کنج پایین بیاید. یک شکست و بسته شدن کندل قیمت زیر این کنج می‌تواند روندی نزولی به طرف ۳۸ دلار و سپس ۳۶ دلار را آغاز کند.

اما اگر قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ و خط مقاومت کنج شکسته شود، نشان‌دهنده کنترل گاوها خواهد بود. در چنین سناریویی، قیمت آرویو می‌تواند تا ۶۸ دلار افزایش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا