اخبار آلتکوین

افزایش نجومی قیمت سهام تراست سولانا گری اسکیل؛ دلیل آن چیست؟

به دنبال افزایش چشمگیر قیمت سولانا در هفته گذشته، ارزش سهام تراست این ارز دیجیتال (GSOL) در شرکت گری اسکیل به طور قابل توجهی (تا بیش از ۸۰۰٪) افزایش یافته است. اتفاقی که از تمایل سرمایه‌گذاران نهادی به خرید سولانا خبر می‌دهد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کریپتو پالیتن، ارزش سهام تراست GSOL در طول هفته گذشته بیش از ۲ برابر شده و به اوج ۲۰۲ دلاری رسیده است. در حالی که سولانا در زمان نگارش این مطلب در حوالی ۵۵ دلار معامله می‌شود، سهام GSOL با پریمیوم ۸۶۹٪ در حال معامله شدن است که رقم قابل توجهی است.

نمودار قیمت سهام تراست سولانا گری اسکیل - منبع: Grayscale
نمودار قیمت سهام تراست سولانا گری اسکیل – منبع: Grayscale

ارزش سهام تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) نیز در ماه جولای سال ۲۰۱۹ به اوج خود رسید و پریمیوم ۴۳٪ را ثبت کرد. در آن زمان رشد ارزش سهام GBTC را به افزایش تمایل سرمایه‌گذاران نهادی نسبت دادند و این عامل را می‌توان یکی از دلایل عمده رشد اخیر ارزش سهام GSOL دانست.

بررسی نقش گری اسکیل در بازار رمزارزها

گری اسکیل یکی از مهم‌ترین شرکت‌هایی است که امکان سرمایه‌گذاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف در بازار ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاران نهادی می‌توانند با استفاده از تراست‌ها یا صندوق‌های این شرکت که مبتنی بر مکانیسم‌های مالی سنتی هستند، در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری کنند. البته تفاوت اصلی تراست‌های گری اسکیل با صندوق‌های قابل معامله بورسی این است که این تراست‌ها اغلب ارزش دارایی زیربنایی خود را منعکس نمی‌کنند و معمولا با پریمیوم یا دیسکانت نسبت به قیمت بازار اسپات معامله می‌شوند.

بخوانید: تفاوت ETF بیت کوین با سهام بیت کوین شرکت گری‌اسکیل چیست؟

تنها سرمایه‌گذاران با اعتبار بالا به تراست‌های گری اسکیل دسترسی دارند و این امر باعث می‌شود بازار ثانویه از نوسانات ناشی از هجوم سرمایه‌گذاران خرد در امان باشد.

تراست بیت کوین گری اسکیل، بزرگ‌ترین صندوق این شرکت است که بیش از ۲۳ میلیارد دلار ارزش دارد. ارزش تراست GSOL نیز به ۶.۳ میلیون دلار رسیده و علیرغم ارزش بازار پایین آن، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

شرکت گری اسکیل به دنبال آن است تا تراست‌های خود را به صندوق قابل معامله بورسی یا همان ETF تبدیل کند، به همین خاطر، این تراست‌ها در حال حاضر زیر ذره‌بین آژانس‌های دولتی مختلف قرار دارند. در حالی که کمیسیون بورس در سال ۲۰۲۱ با درخواست گری اسکیل برای تبدیل تراست بیت کوین خود به ETF اسپات مخالفت کرد، اخیرا دادگاه در حکمی به این کمیسیون دستور داد مجددا این درخواست را بازنگری کند. علاوه بر این، درخواست شرکت بلک راک برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین نشان‌دهنده تغییر احتمالی در چشم‌انداز نظارتی و روش‌های سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال است.

سهام GBTC در ماه‌های اخیر عملکرد بهتری نسبت به بازار اسپات بیت کوین داشته و از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۰۰٪ افزایش یافته است، در حالی که قیمت بیت کوین تنها ۱۰٪ در این بازه رشد کرده است. جالب است بدانید علاوه‌بر تراست بیت کوین و سولانا، سهام تراست مربوط به سایر ارزهای دیجیتال از جمله مانند MANA ،LINK و Filecoin نیز در روند صعودی به سر می‌برند. پریمیوم لینک ۲۵۰٪، پریمیوم مانا ۳۰۸٪ و پریمیوم فایل با رقم بسیار بالای ۹۰۱٪ است.

علاقه سرمایه‌گذاران نهادی به سولانا

رشد قیمت سهام تراست سولانای گری اسکیل بیانگر علاقه قابل توجه سرمایه‌گذاران نهادی به این ارز دیجیتال است. هر سهام این تراست معادل ۰.۳۸ واحد توکن SOL است و قیمت ۲۰۲ دلاری کنونی آن نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران عملا ارزش واقعی این ارز دیجیتال را بسیار بالاتر از قیمت فعلی در بازار اسپات می‌بینند که با توجه به رقابت سولانا با پروژه‌هایی مثل ریپل و چین لینک بسیار قابل توجه است. علاوه بر این، نفوذ رو به رشد سولانا در اکوسیستم دیفای همزمان با چالش‌های شبکه اتریوم، توجه سرمایه‌گذاران نهادی را جلب کرده است.

عملکرد قابل توجه تراست GSOL نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نهادی به طور گسترده‌ای با دارایی‌های دیجیتال تعامل دارند و فارغ از بیت کوین، آلت کوین‌هایی مثل سولانا را هم دنبال می‌کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا