اخبار بیت کوین

🔴 فوری: پیروزی گری اسکیل در پرونده علیه SEC؛ اولین ETF اسپات بیت کوین با حکم دادگاه تشکیل می‌شود؟

دادگاه استیناف فدرال به SEC دستور داد تا رد پیشنهاد صادرکننده تراست، مبنی بر تبدیل تراست بیت کوین گری اسکیل به صندوق قابل معامله در بورس را «تخلیه» کند.

به نقل از کوین دسک، با حکم دادگاه فدرال مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) باید رد تلاش‌های گری اسکیل برای تبدیل تراست بیت کوین گری اسکیل به ETF را بازبینی کند، «ممکن است» ایالات متحده در شرف دریافت مجوز اولین ETF اسپات بیت کوین باشد.

گری اسکیل، مدیر بزرگترین صندوق ارزهای دیجیتال در جهان، برای اولین بار برای تبدیل صندوق GBTC خود به صندوق قابل معامله در بورس در اکتبر ۲۰۲۱ درخواست داد. SEC این درخواست را رد کرد و در تصمیم خود اعلام کرد که تقاضای گری اسکیل به درخواست‌ها و دغدغه‌های SEC از جمله نگرانی در مورد روش‌های پیشگیری از دستکاری بازار پاسخ نداده است.

گری اسکیل تنها یک ساعت پس از رد درخواست خود علیه SEC درخواست تجدیدنظر داد و از دادگاه استیناف ایالات متحده خواست تا پاسخ SEC را بررسی کند. گری اسکیل یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه ارز دیجیتال (DCG) است که همچنین شرکت مادر خبرگزاری کوین دسک است.

آیا اولین ETF اسپات بیت کوین تشکیل می‌شود؟

کوین دسک که نزدیک‌ترین خبرگزاری به گری اسکیل است با قطعیت اظهار نکرده که این موضوع به معنای تشکیل اولین ETF اسپات بیت کوین در آمریکا است. با این حال والتر بلومبرگ تحلیل‌گر مطرح اقتصاد کلان در توییت‌های اخیر خود این حکم دادگاه را به معنای باز شدن مسیر برای اولین ETF اسپات بیت کوین تلقی کرده است:

منبع: توییتر
منبع: توییتر

با این حال قیمت بیت کوین واکنشی بسیار مثبت به این خبر نشان داده است و قیمت BTC طی کمتر از یک ساعت تا زمان انتشار خبر از حدود ۲۶٬۰۰۰ دلار به ۲۷٬۷۰۰ دلار رسیده است:

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

باید منتظر ماند تا تبعات دقیق این حکم مهم مشخص شود و آشکار شود که آیا اولین ETF اسپات بیت کوین در آمریکا پس از چند سال ماندن پشت درهای بسته، سرانجام با حکم دادگاه موفق به اخذ مجوز می‌شود؟

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا