اخبار خارجی

مدیر شرکت گوگنهایم: قیمت بیت‌کوین به ۱۵۰۰۰ دلار می‌رسد

اسکات ماینرد (Scott Minerd)، مدیر صندوق مدیریت سرمایه گوگنهایم اعتقاد دارد که میزان ریزش قیمت بیت‌کوین را می‌داند. او هشدار داد که قیمت این رمزارز ممکن است تا ۱۵۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اسکات ماینرد مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری گوگنهایم است که به عنوان بخش مدیریت سرمایه و سرمایه‌گذاری هولدینگ گوگنهایم پارتنرز (Guggenheim Partners) فعالیت می‌کند. این شرکت مدیریت دارایی ۲۷۰ بیلیون دلاری، پورتفویی متشکل از سهام، درآمد ثابت و استراتژی‌های جایگزین دارد.

سقوط قیمت بیت‌کوین به زعم اسکات ماینرد

او در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC در روز جمعه در خصوص پیش‌بینی‌اش از وضعیت بازار بیت‌کوین چنین گفت:

وقتی به داده‌های تکنیکال نگاه کنیم، حد نهایی سقوط قیمت حدود ۱۰۰۰۰ دلار خواهد بود. اما می‌دانید این قیمت کمی غیر واقعی است بنابراین من پیش بینی می‌کنم ۱۵۰۰۰ دلار.

این پیش‌بینی پیرو نظری دیگر از او بود که سه‌شنبه گذشته بر روی حساب توییترش منتشر کرد: «چشم‌انتظار سقوط بیشتری در بازر کریپتو باشید حالا که بیت‌کوین حمایتش را شکسته است. حمایت بعدی محتمل حوالی ۲۰۰۰۰ دلار است.»

او در ادامه مصاحبه‌اش با CNBC، رالی صعودی قیمت بیت‌کوین را متاثر از «نقدینگی بانک مرکزی» خواند و هشدار داد با کاهش آن نقدینگی، قیمت بیت‌کوین نیز کاهش خواهد یافت.

قیمت بیت‌کوین هفته گذشته به زیر ۳۰۰۰۰ دلار رسید و اکنون حوالی ۳۲۵۰۰ دلار است.

ماینرد اشاره کرد که او به سرعت در قیمت ۲۰۰۰۰ دلار دوباره وارد بازار نخواهد شد و این ارز دیجیتال باید چند سالی در رنج بماند تا دوباره قیمتش افزایش یابد.

من اعتقاد دارم مردم اکنون نباید برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین احساس فشار کنند.

ماینرد طی چند ماه گذشته چندین پیش‌بینی درباره آینده خرسی بازار در افق کوتاه مدت داشته است. او ماه گذشته در مورد فروش گسترده هشدار داده بود و در اردیبهشت از اصلاح شدید بیت‌کوین گفته بود.

علی‌رغم پیش‌بینی خرسی ماینرد برای بیت‌کوین در کوتاه مدت، او برای آینده قیمتی این رمزارز خوش‌بین است و اعتقاد دارد قیمت آن ممکن است به ۶۰۰,۰۰۰ دلار نیز برسد.

ما بررسی‌های بنیادی زیادی انجام می‌دهیم. اگر وضعیت عرضه بیت‌کوین در جهان را با عرضه طلا مقایسه کنید… و اگر بیت‌کوین قرار باشد به چنان اعدادی برسد، صحبت از بیت‌کوین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلاری در میان خواهد بود.

منبع
Bitcoin.com

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا