اخبار خارجی

در خطر بودن حساب کاربران صرافی بیتمکس (BitMEX) بعد از هک شدن بایننس!

صرافی بیتمکس (BitMEX) که در هنک کنگ واقع شده است؛ طی پستی به کاربران خبر داد که در مدت اخیر شاهد ایجاد اختلال در امنیت این صرافی بودند و تلاش هایی برای ورود غیرمجاز به حساب کاربران شده است. این صرافی تاکید کرد حتما تمام کاربرانی که از این صرافی استفاده میکنند، با تغییر رمز ورود خود و استفاده از رمزهای دوم مانند 2FA حتما حساب خود را ایمن تر از قبل کنند.

با توجه به بیانیه که در بلاگ بیتمکس (BitMEX) منتشر شده:

ما شاهد تلاش های غیر مجاز برای دسترسی به حساب های کاربران در این مدت بودیم و تعداد آنها به تازگی زیاد تر شده است. ما لازم میدانیم که باز هم به همه کاربران تاکید کنیم حتما از حساب خودتان و بیتمکس محافظت کنید. این کار از طریق تغییر پسوورد، استفاده از رمز پیچیده و فعال کردن 2FA به راحتی امکان پذیر است.

مجرمان باهوش تر از قدیم شده اند!

به گفته بیتمکس (BitMEX)، علاوه بر مشاهده تلاش های پی در پی برای ورود غیرمجاز به حساب ها، به نظر می رسد هکر ها نسبت به قبل باهوش تر شده اند:

با گذر زمان ما شاهد پیچیده تر شدن مداوم اقدام هکر ها شدیم. تاکتیک ها و ترفندهایی که آنها استفاده می کنند روز به روز پیشرفت میکند. برای مثال وقتی هکر به حسابی دسترسی پیدا می کند؛ به جای اینکه مستقیما پول را برداشت کند، شروع به ترید کردن با حساب دیگری میکند که آن هم در کنترل خودش است. بعد از کمی خرید و فروش بین حساب ها؛ کم کم پول را از حساب ها خارج میکند تا هیچ شک و شبهه ای ایجاد نشود.

به نظر می رسد یکی دیگر از تاکتیک های مورد علاقه هکر ها؛ زمانی است که کاربر ایمیل لاگین شدن به حساب بیتمکس خود را غیر فعال میکند. به همین دلیل بیتمکس به شدت تاکید دارد که حتما ایمیل ورود و خروج حساب را فعال نگه داشته و اطلاعات کافی راجع به 2FA داشته باشید. بیتمکس اعتقاد دارد رعایت تمام این نکات ایمنی میتواند ریسک را به حداقل کاهش دهد و حتی اگر هکر بتواند به حساب ها دسترسی پیدا کند؛ تعداد این حساب ها زیاد نخواهد بود.

تمام کمپانی های بزرگ در معرض هک شدن قرار دارند

در ماه می همین سال ۲۰۱۹ شاهد این بودیم که ۷۰۰۰ بیت کوین توسط یک هکر از بایننس هک و خارج شد. بعد از بررسی های لازم توسط بایننس مشخص شد هکر از طریق دسترسی به رمز ورود کاربران توانسته به حساب آنها نفوذ کند.

علاوه بر این یکی از کارگزاری های فعال در حوزه کریپتو با نام Coinmama نیز در ماه فوریه امسال اعلام کرد بیش از ۴۵۰ هزار آدرس ایمیل و پسوورد کاربران این کارگزاری در معرض خطر هستند و ممکن است هکر ها به آن دسترسی پیدا کرده باشند. این کارگزاری یکی از بزرگترین فعالان این حوزه با ۱.۵ میلیون کاربر است.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه حوزه های مالی در دنیای مدرن روز به روز به سمت دیجیتالی شدن حرکت میکنند و بازار ارز های دیجیتال کاملا در بستر اینترنت و وب فعال هستند؛ حتما هنگام استفاده از هر نوع صرافی و انجام اقدامات مالی، تمام نکات ایمنی را رعایت کنید و تا جای ممکن کار را برای هکرها و مجرمان اینترنتی سخت و محدود کنید.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا