اخبار بیت کوین

کمیاب شدن بیت کوین؛ هودل نیمی از این کوین طی ۲ سال گذشته!

۴۲ درصد بیت کوین ها حداقل دو سال است که انتقال نیافته اند. این موضوع، بالاترین میزان هودل کردن را از ژوئن ۲۰۱۷ نشان می‌دهد.

آیا بیت کوین در حال آماده شدن برای روند صعودی پارابولیک است؟

موج های هودل، دوره های انباشت شدید بیت کوین هستند که با خروجی های خرج نشده تراکنش (UTXO) بیت کوین می‌توان بر آنها نظارت داشت. هنگامی که پاداش بلاک به ماینر داده می‌شود، UTXO به وجود می‌آید. هنگامی که بیت کوین خرج شود، UTXO به ورودی دریافت بیت کوین توسط کاربر تبدیل می‌شود و باقی مانده است به صورت UTXO متفاوت به خرج کننده برگشت داده می‌شود.

تمام تراکنش های بیت کوین شامل ورودی (بیت کوین خرج شده) و UTXO ها (بیت کوین های خرج نشده) هستند. UTXO ارسال کننده به ورودی دریافت کننده تبدیل می‌شود و این ورودی به UTXO دریافت کننده تبدیل می‌شود تا طبق نظر خود آن را خرج کند.

تحلیل UTXO به تحلیلگران امکان می‌دهد تا با تحلیل این موضوع که از زمان استفاده UTXO برای انجام تراکنش چه مدت می‌گذرد، اندازه گیری کنند که چه مقدار بیت کوین توسط سرمایه گذاران هودل شده است. هرچه این زمان بیشتر باشد، بیشتر به معنای ذخیره آفلاین و پس انداز بلندمدت است.

کوین متریکس (Coinmetrics) اخیرا گزارشی از ارزشگذاری ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. در این گزارش، کوین متریکس از تحلیل سن UTXO به عنوان معیار ارزشگذاری استفاده کردند. محققان در این گزارش دریافتند که تا تاریخ ۱ مارس، ۴۲ درصد UTXO های بیت کوین حداقل ۲ سال است که انتقال نیافته اند.

این بیشترین مقدار از ماه ژوئن ۲۰۱۷ است که قبل از روند صعودی بیت کوین به رکورد بالاترین قیمت خود در ماه دسامبر ۲۰۱۷ می‌باشد. این موضوع می‌تواند بدان معنا باشد که بیت کوین در حال آماده شدن برای یک روند بسیار بزرگ به سمت رکورد قیمت پس از هاوینگ ماه می است.

موج های هودل بر اساس سن آنها

موج های هودل بر اساس معیاری به اسم روزهای سن بیت کوین (BAD) تعیین می‌شوند. اساسا اگر UTXO بیت کوین برای ۳۰ روز خرج نشود، این UTXO دارای ۳۰ روز سن بیت کوین است و اگر در روز سی ام خرج شود، ۳۰ روز سن بیت کوین آن از بین می‌رود.

۳ موج هودل مهم بیت کوین وجود دارد که قدیمی ترین آنها، UTXO های بیت کوین است که حداقل به مدت ۵ سال انتقال نیافته اند. این UTXO ها، بیت کوین افراد اولیه ای است که به استخراج بیت کوین پرداخته اند.

این UTXO ها هم چنین شامل کوین های از دست رفته یا همان کوین هایی است که پذیرندگان اولیه دسترسی به کلیدهای خصوصی خود را از دست داده اند. این اتفاق در روزهای اولیه بیت کوین اتفاقی عادی بود. چینالیسیس یکی از شرکت های تحلیل بلاک چین تخمین زده که ۴ میلیون بیت کوین برای همیشه از دست رفته است.

موج دوم هودل، UTXO هایی است که بین ۳ الی ۵ سال سن دارند و متعلق به موج پذیرندگان جدیدی است که پس از روند صعودی اول بیت کوین به ۱۲۰۰ دلار وارد بازار بیت کوین شدند و هم چنین افرادی که در روند صعودی سال ۲۰۱۷ و با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار وارد این عرصه شدند.

موج سوم هودل شامل UTXO هایی است که بین ۱۸ الی ۲۴ ماه سن دارند. این کوین ها متعلق به سرمایه گذارانی است که طی روند صعودی سال ۲۰۱۷ وارد این عرصه نشده بودند اما در زمستان کریپتو به خرید بیت کوین پرداختند و از کف قیمت بازار برای انباشت بیت کوین بهره بردند.

با افزایش تعداد هودل کنندگان، کمیاب بودن بیت کوین تشدید می‌شود. این موضوع منجر به افزایش قیمت به ویژه با در نظر گرفتن هاوینگ پیش رو می‌شود. این موارد می‌توانند منجر به انفجار قیمت بیت کوین در ماه های آتی شوند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا