اخبار بیت کوین

بلاک هاوینگ ۲۰۲۴ گران‌ترین بلاک بیت کوین؛ کاربران رکورد ۲.۴ میلیون دلار پرداخت کارمزد را شکستند

بلاک ۸۴۰٬۰۰۰، چهارمین بلاک هاوینگ بیت کوین، تایید شد و در عین حال به عنوان گران‌ترین بلاکی که تاکنون در تاریخ بیت کوین استخراج شده است، ثبت شده است؛ چرا که کاربران این شبکه تلاش می‌کنند دارایی‌های کمیاب را از طریق یک پروتکل جدید به نام پروتکل رونز (Runes) مینت کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، کاربران شبکه بیت کوین ۳۷.۷ BTC به ارزش بیش از ۲.۴ میلیون دلار را خرج کرده‌اند تا از فضای محدود در چهارمین بلاک هاوینگ بیت کوین سهمی برای خود بردارند.

افزایش کارمزد تراکنش‌ها پس از هاوینگ بیت کوین
افزایش کارمزد تراکنش‌ها پس از هاوینگ بیت کوین؛ منبع: Mempool.space

رکورزنی بلاک هاوینگ ۲۰۲۴

در ساعت ۰۰:۰۹ به وقت UTC (۰۳:۳۹ بامداد به وقت تهران) در تاریخ ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت)، استخر استخراج ViABTC بلاک ۸۴۰٬۰۰۰ را تولید کرد و باعث شد پروتکل خودکاری فعال شود که طی آن پاداش ماینرها از ۶.۲۵ BTC به ۳.۱۲۵ BTC در هر بلاک کاهش می‌یابد.

براساس داده‌های مربوط به Mempool.space، کاوشگر بلاک بیت کوین، بلاک ۸۴۰٬۰۰۰ به سرعت به پرطرفدارترین بلاک دیجیتال در تاریخ بیت کوین تبدیل شد و کاربران در مجموع ۳۷.۶۷ BTC را به عنوان کارمزد شبکه پرداخت کردند.

کاربران ۲.۴ میلیون دلار هزینه برای حکاکی رونز و ساتوشی‌های کمیاب در اولین بلاک هاوینگ هزینه کردند
کاربران ۲.۴ میلیون دلار هزینه برای حکاکی رونز و ساتوشی‌های کمیاب در اولین بلاک هاوینگ هزینه کردند؛ منبع: Mempool.space

به این ترتیب، با احتساب پاداش ماینر یعنی ۳.۱۲۵ BTC، در مجموع ۴۰.۷ BTC به ارزش ۲.۶ میلیون دلار برای تولید بلاک هاوینگ ۲۰۲۴ به ماینر ViABTC پرداخت شد.

پروتکل رونز علت هجوم کاربران به شبکه بیت کوین

رکوزدزنی کارمزدهای شبکه بیت کوین بیشتر به فعالیت‌های ناشی از راه‌اندازی پروتکل جدید رونز (Runes) مربوط است که همزمان با هاوینگ بیت کوین فعال شده است.

افزایش شدید در کارمزد تراکنش‌ها
افزایش شدید در کارمزد تراکنش‌ها؛ منبع: Mempool.space

به نظر می‌رسد افزایش کارمزدهای ناشی از فعالیت در این پروتکل به تنهایی توانسته است کاهش درآمد ماینرها پس از هاوینگ را جبران کند.

براساس داده‌های جمع‌آوری شده از Mempool.space، در مجموع ۳.۸۲ میلیون دلار کارمزد، به غیر از پاداش ماینرها برای پنج بلاک پس از هاوینگ هزینه شده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا