اخبار آلتکوینایردراپ

رکوردشکنی همستر کامبت، درخواست برای ثبت رکورد گینس!

بازی همستر کمبت ادعا می‌کند با جذب ۱۵۰ میلیون کاربر در زمانی بسیار کوتاه، به سومین اپلیکیشن سریع‌الرشد تاریخ تبدیل شده و حالا به دنبال ثبت رکورد گینس برای سریع‌ترین رشد تعداد مشترکین یوتیوب است!

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در دنیای فناوری، رسیدن به مرز ۱۵۰ میلیون کاربر، دستاورد بزرگی محسوب می‌شود و تعداد معدودی از پلتفرم‌های بسیار موفق به این رقم دست می‌یابند؛ همین موضوع باعث شده تا همستر کامبت، یکی از جذاب‌ترین داستان‌های سال ۲۰۲۴ لقب بگیرد.

بازی واقعیت افزوده‌ پوکمون گو که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، برای رسیدن به ۱۵۰ میلیون کاربر به ۳۳ روز زمان نیاز داشت. این رکورد تا تابستان ۲۰۲۳ و ظهور تردز (Threads)، رقیب تلگرامی اینستاگرام، دست‌نخورده باقی ماند؛ تردز توانست تنها در ۶ روز به این رقم برسد و معیاری باورنکردنی ایجاد کند، اما حالا بازی جدید همستر کامبت ادعا می‌کند با جذب بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر، به سومین اپلیکیشن پرشتاب تاریخ تبدیل شده است.

روند صعودی جذب کاربر بازی همستر کامبت
روند جذب کاربر بازی همستر کامبت

سباستین بورگت، یکی از بنیان‌گذاران دنیای مجازی سندباکس در مصاحبه‌ای گفت که رشد چشمگیر بازی‌های تلگرامی گواهی بر سرعت بالای نوآوری است و بازی‌هایی مثل همستر کامبت هم در حال بازتعریف رویکرد بازی‌های کسب درآمد هستند:

این موضوع هیجان‌انگیز و قدرتمند است. نشان می‌دهد که با اثر شبکه‌ای وب 3، همه چیز در این صنعت با چه سرعتی پیش می‌رود. این بازی‌ها ظرف چند هفته یا ماه به مقیاس‌های باورنکردنی می‌رسند.

تعداد بازیکنان بازی همستر کامبت طی سه ماه به طور تصاعدی افزایش یافت و هدف بازی هر چه باشد، کاربرانش امیدوارند که بابت وفاداریشان، توکن‌هایی باارزش دریافت کنند.

یوتیوب و رکورد گینس

ارتباط تنگاتنگی میان مکانیزم‌های درون بازی همستر کامبت و محتوای یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی آن وجود دارد. در نتیجه، تنها صفحه یوتیوب این بازی با سرعت سرسام‌آوری در حال جذب کاربر بوده، به طوری که از کانال Mr.Beast، پربازدیدترین کانال یوتیوب جهان، هم پیشی گرفته است. طبق گزارش‌ها، حالا تیم سازنده این بازی، برای ثبت چندین رکورد گینس از جمله سریع‌ترین کانال یوتیوب در رسیدن به ۱۰ میلیون مشترک در عرض یک هفته (شش روز، ۱۳ ساعت و ۱۵ دقیقه) درخواست داده‌ است.

همستر کمبت سه هفته پس از راه اندازی بیش از ۲۲ میلیون مشترک یوتیوب به دست آورد.
همستر کمبت سه هفته پس از راه اندازی بیش از ۲۲ میلیون مشترک یوتیوب به دست آورد.

/به گفته‌ یک کارشناس یوتیوب، درآمد تبلیغاتی همستر کامبت در حال حاضر از هر ۱۰۰۰ بازدید، ۱۱ دلار است. این کانال از زمان راه‌اندازی در ۲۴ می تا ۲۶ ژوئن، موفق به کسب ۴۷۳,۷۰۹,۸۵۸ بازدید و ۵.۲ میلیون دلار درآمد شد. درآمد تبلیغاتی این کانال از ۱۰۰ دلار در روزهای اولیه به طور چشمگیری افزایش یافت و در ماه گذشته شاهد جهش‌های قابل‌توجهی بود. طبق داده‌های Social Blade، میانگین بازدید روزانه‌ این کانال در دو هفته گذشته، ۲۱ میلیون بازدید بوده که به معنی درآمد روزانه‌ ۲۳۰,۰۰۰ دلاری از تبلیغات در ۱۴ روز گذشته است.

رویکرد همستر کامبت در زمینه امکان کسب سکه‌های بیشتر برای ارتقاء صرافی درون بازی، پیامدهای جالبی برای بخش ارزهای دیجیتال و جامعه‌ کاربری خود به همراه دارد. بازیکنان می‌توانند با تماشای ویدیوهای منتخب در کانال یوتیوب همستر کامبت، سکه‌های درون بازی را به دست آورند. محتوای این کانال شامل انیمیشن‌هایی است که در بخش یادگیری و اخبار دسته‌بندی شده‌اند و به موضوعات مهم، به ویژه برای تازه‌واردان وب ۳، می‌پردازند؛ چنین رویکردی می‌تواند در جذب کاربران جدید و آموزش آن‌ها درباره‌ اصول وب ۳، تجارت ارز دیجیتال و فناوری بلاکچین بسیار مهم باشد.

ویدیوهای وایرالی که افرادی زیادی را در حال بازی همستر کامبت نشان می‌دهد، حاکی از آن است که بسیاری امیدوارند بابت زمانی که صرف کلیک کردن و ارتقا همستر خود می‌کنند، در دنیای واقعی پاداش بگیرند. البته برخی کارشناسان هم به این امیدواری واکنش نشان داده و معتقدند که با وجود پتانسیل برای کسب درآمد از این بازی، ممکن است که منجر به سودهای هنگفت اقتصادی نشود:

این بازی سرگرمی و تفریح و دسته‌بندی بسیار متفاوتی است و نه صرفاً به عنوان سوداگری، بلکه باید به‌عنوان بازاریابی و تبلیغات به آن نگاه کرد.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا