اخبار بیت کوین

آیا پیتر شیف طرفدار بیت کوین شده است؟ قیمت‌گذاری اوردینالزهای طلا با BTC!

پیتر شیف (Peter Schiff)، منتقد همیشگی بیت کوین، اوردینالزهای مبتنی بر طلای خود را در مارکت پلیس Magic Eden فهرست کرده و در کمال تعجب آن‌ها را با بیت کوین قیمت‌گذاری کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین، هر چند ممکن است خنده‌دار به نظر برسد، اما پیتر شیف، منتقد مشهور بیت‌کوین از فالوئرهای خود خواسته تا اوردینالزهای با پشتوانه طلای او را با بیت کوین بخرند!

آیا پیتر شیف در مورد بیت کوین تغییر موضع داده است؟

روز چهارشنبه، پیتر شیف فالوئرهای خود را تشویق کرد تا اوردینالزهای او به نام «Golden Triumph» را با بیت کوین خریداری کنند.

این اوردینالزها مجموعه‌ای از NFTهای هنری در شبکه بیت‌کوین هستند که او سال گذشته ارائه کرد. وی سعی کرد اوردینالزها را مهم‌تر از بیت‌کوین معرفی کند و به این موضوع اشاره کرد که در مقایسه با عرضه ۲۱ میلیونی بیت‌کوین، تنها ۵۰ قطعه از این کلکسیون‌های دیجیتالی موجود است.

یکی از کارهایی که می‌توانید با بیت‌کوین گران‌قیمت‌تان انجام دهید، خرید یکی از شش اوردینالز Golden Triumph است که در حال حاضر برای فروش ارائه شده‌اند. اگر فکر می‌کنید ۲۱ میلیون بیت کوین کمیاب است، تنها ۵۰ آیتم از این nftها وجود دارد. هولدرها آماده باشند، قیمت این مجموعه به ماه خواهد رفت.

توییت پیتر شیف
منبع: X

NFTهای شیف در حال حاضر کف قیمتی در حدود ۰.۲۵۴۵ BTC دارند. در زمان نگارش این مقاله، حجم معاملات این اوردینالزها در حدود ۱.۲۸۷ بیت کوین بوده است.

پست او واکنش اعضای جامعه کریپتو در پلتفرم X را برانگیخت و آدام بک (Adam Back)، مدیر عامل Blockstream نیز به این موضوع واکنش نشان داد.

بک تلاش کرد تا با اشاره به اینکه بیت کوین به طور کلی چگونه از طلا پیشی خواهد گرفت، منظور خود را به او بفهماند وی همچنین اشاره کرد که چگونه ورودی ETF بیت کوین از ETFهای طلا در هفته‌های اخیر بیشتر شده است.

شایان ذکر است، قیمت بیت کوین از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۹ بیش از ۶۱۳٬۰۰۰٪ افزایش یافته است و انتظار می‌رود در ماه‌های آینده افزایش بیشتری داشته باشد.

از سوی دیگر، قیمت طلا از سال ۲۰۰۹ تنها حدود ۲۰۰٪ افزایش یافته و امروز به بالاترین قیمت تاریخی خود در ۲٬۱۶۴ دلار رسیده است.

پیتر شیف و نقد بیت کوین

پیتر شیف به طور مداوم بیت کوین را مورد انتقاد قرار داده و به دارایی‌های دیجیتال پیشرو انواع برچسب‌ها را می‌زند.
در پی راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین، او با تاکید بر ماهیت سوداگرانه BTC، صراحتا این ارز دیجیتال را یک دارایی دیجیتال شکست خورده توصیف کرد. وی همچنین ادعا کرد که تایید SEC برای چندین ETF بیت کوین برای اثبات مشروعیت این دارایی کافی نیست.

در روزهای اولیه پس از تایید ETFها، شیف پیش بینی کرد که بیت کوین دوران سختی خواهد داشت. تصادفا تقریبا در همان زمان، قیمت بیت کوین ریزش نسبتا شدیدی را تجربه کرد. از آنجایی که ارزش بازار آن مدام در حال کاهش بود، پیتر شیف اشاره کرد که اولین کسانی که در ETFهای بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند، احتمالا با پشیمانی مواجه خواهند شد.

با این حال، قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی افزایش یافت و به سطوح جدیدی رسید که برای مدت طولانی مشاهده نشده بود و حتی اخیرا بالاترین سقف تاریخی (ATH) خود را دوباره آزمایش کرده است. شیف به عنوان کسی که دوست دارد در مورد ارزهای دیجیتال صاحب نظر باشد، در این مورد گفت که افزایش قیمت بیت کوین چیزی جز «یک پامپ کلاسیک دیگر» نیست.

اما با درخواست اخیر او در مورد اوردینالزهای طلا، می‌توان احتمال داد که او تغییر موضعی نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته است. روزهای آتی احساسات شیف در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال را به صورت واقعی آشکار خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا