اخبار آلتکویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

هیلاری کلینتون: رمزارزها تهدیدی برای دلار آمریکا هستند

هیلاری کلینتون معتقد است دارایی‌های دیجیتالی، بخشی از چالش‌های جهان امروز هستند و می‌توانند به کل کشورها آسیب برسانند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، هیلاری کلینتون، سیاستمدار آمریکایی و نامزد دموکرات سابق ریاست جمهوری آمریکا نسبت به تاثیر منفی بیت کوین و آلتکوین‌ها بر اقتصاد جهان هشدار داد.

رمز ارزها خطرناک هستند

به نظر می‌رسد هیلاری کلینتون، همسر بیل کلینتون، رییس‌جمهور سابق آمریکا علاقه‌ای به دارایی‌های دیجیتال و نقش آنها در شبکه مالی جهانی ندارد. در میزگرد اخیر انجمن اقتصاد نوین بلومبرگ در سنگاپور، بانوی اول آمریکا در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ چالش‌های جدیدی که جهان با آنها روبه‌رو است را نام برد. به گفته وی، اطلاعات نادرست، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال چالش‌هایی هستند که جهان امروزه با آنها دست‌وپنجه نرم می‌کند.

به گفته کلینتون، دارایی‌های دیجیتال به دلیل ماهیت «جالب و تا حدودی عجیب‌وغریب» خود توجه عموم مردم را به خود جلب کرده‌اند. با این حال، وی معتقد است رمزارزها تهدیدی برای دلار آمریکا هستند و پذیرش آنها می‌تواند کل کشورها را بی‌ثبات کند.

وی در این رابطه گفت:

یکی دیگر از حوزه‌هایی که امیدوارم دولت‌ها به آن توجه بیشتری داشته باشند، ظهور رمزارزها است؛ چرا که چیزی که به نظر تلاشی بسیار جالب و تا حدودی عجیب غریب برای استخراج کوین‌های جدید به‌منظور مبادله با آنها است، پتانسیل تضعیف ارزها [فیات]، تضعیف نقش دلار به عنوان ارز رزرو و بی‌ثبات کردن کشورها را دارد. شاید از کشورهای کوچک شروع شود اما بسیار بزرگ‌تر می‌شود.

هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ نامزد دموکرات‌ها بود. عملکرد وی در انتخابات بسیار خوب بود و حمایت بسیاری از ایالت‌ها را پشت خود داشت به طوری که برخی کارشناسان پیروزی وی را قطعی قلمداد می‌کردند. با این حال، با نزدیک شدن به انتخابات، هیجانات پیرامون وی فروکش کرد و در نهایت دونالد ترامپ، نماینده حزب جمهوری‌خواه به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد.

ترامپ هم طرفدار رمزارزها نیست

ترامپ نیز نظری تقریبا مشابه با هیلاری کلینتون دارد. در ماه ژوئن سال جاری، وی بیت کوین را «کلاهبرداری» خواند چراکه از نحوه رقابت آن با دلار آمریکا خرسند نبود. رییس‌جمهور پیشین آمریکا معتقد است ارز ملی این کشور باید برتری خود را حفظ نماید. وی در آن زمان اظهار داشت:

بیت کوین ظاهرا یک کلاهبرداری است. من آن را دوست ندارم چون ارز دیگری است که با دلار رقابت می‌کند …  من می‌خواهم دلار ارز جهانی باشد. این چیزی است که همیشه گفته‌ام.

اما اظهارنظر ترامپ در رابطه با رمزارزها به اینجا ختم نشد و چند ماه بعد، موضع خصمانه خود در برابر دارایی‌های دیجیتال را دوچندان کرد و اظهار داشت که سرمایه‌گذاری در این دارایی‌ها، به طور بالقوه‌ای یک فاجعه در انتظار وقوع است. علاوه بر این وی بار دیگر خاطرنشان کرد که بیت کوین می‌تواند به دلار آمریکا آسیب برساند و از دولتمردان خواست تا آن را قانون‌گذاری کنند:

من معتقدم آنها باید آن را بسیار سخت‌گیرانه قانون‌گذاری کنند. این ارز اهمیت دلار را می‌گیرد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا