اخبار خارجی

بنیان‌گذار صرافی هوبی: ۶۰٪ از سهام این شرکت برای فروش عرضه می‌شود

صرافی هوبی یکی از بزرگترین صرافی‌های حوزه کریپتو، قصد دارد ۶۰٪ سهام خود را بفروشد. جاستین سان، موسس ترون و سم بنکمن فراید، بنیان‌گذار صرافی FTX، دو نفر از مشهورترین افراد حوزه رمز ارز هستند که برای خرید سهام صرافی هوبی در حال مذاکره با این صرافی هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، لئون لی (Leon Li)، بنیانگذار صرافی کریپتو Huobi، در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران برای فروش سهام اصلی (controlling stake) این شرکت است. زمانی که یک سهام‌دار مالک بیش از ۵۰٪ از سهام شرکت با حق رای باشد، سهام‌دار اصلی خواهد بود؛ به این معنی که به طور مستقیم در تصمیم‌گیری‌های مهم و اداره شرکت مداخله خواهد داشت.

بر اساس گزارشی که روز جمعه توسط بلومبرگ منتشر شد، ارزش این معامله هوبی می‌تواند به ۳ میلیارد دلار برسد. بنابر گزارش‌ها، لی به دنبال فروش تقریبا ۶۰٪ از سهام این شرکت است. در این گزارش آمده است که ممکن است در این ماه یک معامله منعقد شود.

به گزارش بلومبرگ، سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried) بنیان‌گذار صرافی FTX و جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، با هوبی درباره به دست آوردن این سهام مذاکره کرده‌اند.

سخنگوی هوبی به بلومبرگ گفته است که لی درباره فروش احتمالی با چندین موسسه صحبت کرده است:

بنیان‌گذار هوبی امیدوار است که سهامداران جدید قدرتمندتر و زیرک‌تر باشند و برای برند Huobi ارزش قائل شوند و سرمایه و انرژی بیشتری برای رشد هوبی سرمایه‌گذاری کنند.

جالب اینجاست که سان در توییتی هرگونه دخالت در این موضوع را رد کرد و گفت که هیچ مذاکره‌ای با لی درباره فروش سهام نداشته است. بلومبرگ به نقل از منابع آشنا از تمایل جاستین سان برای خرید سهام هوبی گزارش داده بود.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا