اخبار خارجی

کمیته خدمات امور مالی آمریکا به مزایا و معایب و قانونگذاری رمزارزها می‌پردازد

گروهی از متخصصان و اعضای کنگره آمریکا روز چهارشنبه درباره مزایا و معایب رمز ارزها به گفتگو پرداختند. کمیته خدمات امور مالی آمریکا روز چهارشنبه ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۹ تیر ۱۴۰۰) جلسه‌ای با حضور قانونگذاران و گروهی از متخصصان برگزار کرد تا درباره قانونگذاری رمزارزها در آمریکا به گفتگو بپردازند.

کمیته فرعی نظارت و بازرسی، از متخصصان و شاهدان دعوت به عمل آورد تا در مقابل کنگره در خصوص تهدیدات و فرصت‌های فناوری بلاک چین شهادت دهند.

برد شرمن (Brad Sherman) یکی از اعضای عالی‌رتبه کمیته خدمات امور مالی آمریکا با ایده سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها به منظور پس‌انداز برای دوران بازنشستگی موافق نبوده و گفته است:

رمزارزها بسیار پرنوسان هستند. بنابراین اگر فردی یک میلیون دلار به دست آورد و در سن ۴۵ سالگی بازنشسته شود و ۹ نفر نیز ۱۰۰,۰۰۰ دلار از دست بدهند، آن میلیونر را به برنامه تلویزیونی دعوت می‌کنند و از شگفت‌انگیز بودن این عرصه می‌گوید.

قانونگذاری رمزارزها

وی هم‌چنین گفت که در بخت آزمایی نسبت به بلاک چین، شانس بیشتری برای موفقیت وجود دارد. وی گفت:

رمزارزها چیزی هستند که می‌توانید روی آنها ریسک کنید اما من ترجیح می‌دهم مردم بر روی بازار بورس سرمایه‌گذاری کنند تا از شرکت‌های ساخت‌وساز آمریکایی حمایت شود یا در بخت آزمایی شرکت کنند.

از طرف دیگر، تام اِمِر (Tom Emmer) یکی دیگر از اعضای ارشد کمیته بیان کرده است که مداخله‌های قانونگذاری مانع از بهره بردن شهروندان آمریکایی از عرصه رمزارزها شده است. وی گفت:

طی چند سال گذشته شانس این را داشتم تا با بسیاری از افراد برجسته عرصه بلاک چین و رمزارزها ملاقات کنم. یکی از مشکلات رایج مطرح‌شده در صحبت‌های ما این بود که این افراد به شدت مشتاق توسعه ایده‌های مرتبط با رمزارز و بلاک چین در آمریکا هستند. اما این کار را نمی‌کنند؛ زیرا شرایط مشخص قانونی در خصوص رمزارزها وجود ندارد.

به نظر می‌رسد بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ درس بزرگی به قانونگذاران داده است، به طوری که این موضوع در بیانیه‌های شاهدان و اعضای کنگره به چشم می‌خورد. بحران شدید اقتصادی سال ۲۰۰۸ در خصوص وام‌های مرتبط با املاک بر سایر بخش‌های اقتصادی تاثیرگذار بوده است.

پس از این بحران، طیف وسیعی از خلاقان و سرمایه‌گذاران و ابزارهای مالی جدید از بین رفتند و کل اقتصاد آمریکا وارد رکود شد.

در سال‌های اخیر شاهد گسترش سریع فناوری‌های جدید به منظور حمایت و توسعه قابلیت‌ها، کاربردها، صرافی‌ها و حفظ رمزارزها بودیم. بعضی از قانونگذاران از این موضوع می‌ترسند که شاید شرایط سال ۲۰۰۸ تکرار شود.

اقدامات انجام شده برای قانونگذاری فناوری بلاک چین و رمزارزها و کاهش خطرات مرتبط با معامله آنها، موضوعات پیچیده‌ای هستند که قانونگذاران با آن مواجه هستند.

تمام قانونگذاران با رمزارزها مخالف نیستند و حتی بعضی از آنها این فناوری جدید را تایید می‌کنند. سناتور سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) بیان کرده که امیدوار است تا بیت کوین را به عنوان بخشی از پورتفولیوی سرمایه‌گذاری بازنشستگی به منظور مقابله با تورم مشاهده کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا