اخبار خارجی

آیا قیمت بیت کوین طی ۶ ماه آینده به ۲۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید؟

بیت کوین مجددا به روند صعودی وارد شده است و اندیکاتورهای تکنیکال بلندمدت در حال ورود به محدوده سبز رنگ هستند. اگر الگوی سال گذشته تکرار شود، تقاطع طلایی پیش رو می‌تواند افزایش قیمت بیشتری به همراه داشته باشد.

حفظ افزایش قیمت بیت کوین

افزایش قیمت این کوین به بالاتر از ۹۰۰۰ دلار در هفته جاری در حال حفظ شدن است. طبق گزارش Tradingview.com، قیمت بیت کوین به ۹۴۳۰ دلار رسید و رکورد جدیدی را برای سه ماه اخیر ثبت کرده است.

سپس قیمت بیت کوین اندکی کاهش یافت و کمی بالاتر از ۹۳۰۰ دلار رسید و به نظر می‌رسد در این سطح باقی می‌ماند.

از روز دوشنبه، بیت کوین افزایش قیمت تدریجی داشته است و فقط طی ۴ روز تقریبا ۹ درصد افزایش قیمت به دست آورد. تحلیلگران بیان کرده اند که کانال روند نزولی ۶ ماهه با افزایش قیمت اخیر شکسته است.

در نمودار روزانه، تقاطع طلایی قریب الوقوع است به طوری که میانگین متحرک ۵۰ روزه در حال نزدیک شدن به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است. آخرین باری که چنین شرایطی رخ داد در ماه آوریل ۲۰۱۹ بود و پس از آن، قیمت بیت کوین با افزایش ۲۰۰ درصدی از ۴۵۰۰ به ۱۳,۸۰۰ دلار رسید.

اگر تاریخ و الگوی گذشته تکرار شود، روند مشابه دیگری پس از این تقاطع می‌تواند طی روزهای آتی رخ دهد و قیمت بیت کوین را در ماه های پیش رو به ۲۸,۰۰۰ دلار برساند.

تام لی از شرکت فاندسترت نیز بیان کرده است که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه چگونه می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی گفت:

بیت کوین در تاریخ ۲۷ ژانویه به بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برگشته است. نقطه عطف مثبت و شکل گیری الگوی حمایتی در سال ۲۰۲۰ می‌تواند سال بسیار خوبی را برای بیت کوین رقم بزند.

وی افزود هر زمانی که چنین شرایطی رخ دهد، بازار صعودی را تایید می‌کند و منجر به افزایش قیمت شدید طی ۶ ماه بعد از خود خواهد شد.

بیت کوین پس از تایید فناوری بلاک چین توسط شی جین پینگ رییس جمهور کشور چین در اواخر ماه اکتبر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه عبور کرد، اما به حد کافی نبود تا بازار صعودی را فعال کند. این بار به نظر می‌رسد شرایط متفاوت باشد، زیرا بیت کوین برای ۶ هفته در کف قیمت قرار داشت.

به علاوه، پس از پامپ ماه اکتبر، هیچ تقاطع طلایی وجود نداشت اما در ماه آوریل سال گذشته وجود داشت.

کریپتو کینگ (Crypto King) موسس پاکت نودز (Pocket Nodes) در خصوص چرخه های بازار صحبت کرد و این نکته را بیان کرد که هر چرخه جدید با خود سرمایه گذاران جدید به همراه دارد که فکر می‌کنند فرصت سرمایه گذاری اخیر را از دست داده اند.

در حال حاضر احساسات خوش بینانه و گاوی بسیار زیادی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا