اخبار خارجی

عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیت کوین؛ رشد ۱۲۰ درصدی قیمت این ارز از ابتدای ۲۰۲۰!

بیت کوین بار دیگر وارد روند ثابت بر روی کانال ۱۰,۰۰۰ دلار شد اما اتریوم هم چنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. تحلیلگران در خصوص این ارز دیجیتال بسیار خوش بین هستند و معتقدند که این ارز می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشد.

رکورد جدید قیمت اتریوم

قیمت اتریوم به رکورد جدیدی طی ۷ ماه گذشته بر روی قیمت کمی کمتر از ۲۹۰ دلار رسید. هنوز کاهش قیمتی برای اتریوم ثبت نشده است و به افزایش خود ادامه می‌دهد. این ارز در حال حاضر با قیمت ۲۸۱ دلار معامله می شود.

طبق پیش بینی های انجام شده، اتر اکنون به دنبال رسیدن به قیمت ۳۰۰ دلار است. نوسان قیمت اخیر به بالاتر از سطح مقاومتی منجر به افزایش قیمت ۱۲۰ درصدی این ارز دیجیتال از ابتدای سال تاکنون شده است. عملکرد اتریوم در این مدت بهتر از عملکرد بیت کوین با ۴۵ درصد افزایش قیمت بوده است.

سطح مقاومتی بعدی بر روی ۳۲۰ دلار قرار دارد و پس از چیزی جلودار افزایش قیمت اتر به ۳۶۰ دلار نخواهد بود. پس از آن، هدف بعدی ۴۰۰ دلار خواهد بود، قیمتی که در روند صعودی سال ۲۰۱۷ به عنوان سطح حمایتی و مقاومتی مهم عمل کرده است.

جاش راجر تحلیلگر و معامله کننده معروف با اشاره به نمودار جفت ارز BTC/ETH خاطرنشان کرد که قیمت به محدوده انباشت مشابه با سال ۲۰۱۶ رسیده است.

وی گفت:

اتریوم را دست کم نگیرید. این ارز دیجیتال می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشد.

این قیمت های اتر بر حسب بیت کوین است و نه دلار، به همین دلیل است که پتانسیل آن بسیار بیشتر از شرایط کنونی است. اتریوم در کف اولین بازار نزولی مهم خود قرار داشته که این روند تقریبا ۲ سال طول کشیده است. پس از خروج اتریوم از این شرایط، افزایش قیمت شدیدی نسبت به دلار و بیت کوین را شاهد خواهیم بود.

حتی با وجود روند صعودی اخیر، باز هم قیمت دومین ارز دیجیتال برتر ۸۰ درصد کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده خود قرار دارد، در حالی که این رقم برای بیت کوین ۵۰ درصد است. بنابراین اتر در کوتاه مدت افزایش قیمت بیشتری می‌تواند داشته باشد، در حالی که ممکن است بیت کوین تا یک سال پس از هاوینگ به چنین روندی دست نیابد.

جاش راجر افزود قبل از خرید این ارز دیجیتال، منتظر اصلاح قیمت خواهد بود و در خصوص اتریوم در سال جاری بسیار خوش بین است. به علاوه، این موضوع برای ارزهای دیجیتال برتر مرسوم است که شاهد بازیابی قیمت باشند.

راجر اشاره کرد که از اتریوم می‌توان برای کسب بیت کوین بیشتر استفاده کرد اما احتمالا به عنوان وثیقه در بازارهای دیفای استفاده خواهد شد. مقدار اتریوم های مسدود شده در بازار دیفای طی ۷ ماه گذشته بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته است و این روند ادامه خواهد یافت.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا