رپورتاژ آگهی

صرافی رابین‌کش را با مسابقه تجربه کنید

این مقاله یک رپورتاژآگهی است و مجموعه میهن بلاکچین هیچ مسئولیتی در قبال صحت و درستی این محتوا ندارد و بررسی این موضوع به عهده کاربر خواهد بود.

شما برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری و معامله در این بازار از چه پلتفرمی استفاده می‌کنید؟ چه ویژگی‌هایی درباره پلتفرم انتخابی شما اولویت دارد؟ اگرچه کریپتوکارنسی یکی از جدیدترین فناوری‌ها و بازارهایی است که در دهه اخیر کار خود را شروع کرده است اما آن‌قدر شگفت‌انگیز و جالب بود که بتواند به‌سرعت جای خود را در جهان پیدا کند. این استقبال باعث شد صرافی‌های معتبر جهانی و داخلی زیادی تلاش کنند تا بسترهای ورود به بازار را برای کاربران و معامله‌گران آماده کنند. فناوری‌های بلاک‌چین و بیت‌کوین به‌اندازه کافی پیچیده و متفاوت است. اگر قرار باشد پیچیدگی بازارها و پلتفرم‌های مختلف این سختی را چند‌برابر کنند، همه چیز سخت‌تر خواهد شد. بازار برخط رمزارز رابین‌کش یکی از همین امکاناتی است که در اختیار کاربران و معامله‌گران قرار گرفته است تا بستر آسانی برای معامله باشد. شناختی از این بازار دارید؟ مزایا و معایب آن را می‌شناسید؟ اگر جواب شما به این دو سؤال منفی است، این مطلب برای شماست: 

درباره پلتفرم رابین‌کش 

تعداد ارزهای صرافی رابین کش

شرکت رابین‌کش در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد. حوزه اصلی این شرکت خریدوفروش رمزارز است و با بیش از ۵ سال سابقه تا امروز یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها و پلتفرم‌های داخلی فعال در این حوزه است. در ابتدا فعالیت این شرکت فقط محدود به خرید‌وفروش و تجارت رمزارز بود اما بعد از مدتی ورود به حوزه تحقیقات و توسعه بلاک‌چین هم در دستور کار این شرکت قرار گرفت. 

تیم رابین‌کش مجموعه‌ای متشکل شده از دانشجویان و نخبگان برتر دانشگاه‌های کشور است که همواره در تلاش‌اند فضایی مناسب، کارآمد و بازارهای فعال و به‌روزی برای کاربران و معامله‌گران خود ارائه دهند. 

مسابقه تریدر برتر رابین‌کش

تیم رابین‌کش در راستا آموزش ترید کردن و نوسان گیری، سیاست رقابت را بکار گرفته تا کاربران با هدف و اشتیاق کامل در بازارهای موجود در این پلتفرم آموزش ببینند. مسابقه تریدر برتر رابین‌کش که از تاریخ ۲۲ مهر ۱۴۰۰ به مدت یک ماه شروع می‌شود در جهت آشنایی افراد با حوضه کریپتوکارنسی طراحی گردیده است. افراد در این مسابقه بزرگ با یکدیگر در رقابت کسب بیشترین سود در طی ۳۰ روز هستند. نحوه‌ی برگزاری این مسابقه به طور خلاصه به این شکل است که این تیم حساب تریدرها را با پول مجازی به میزان ۱۰ میلیون تومان شارژ می‌کند. پس از گذشت ۳۰ روز به پنج نفر اولی که بیشترین سود را کرده‌اند، تمام سود را به عنوان جایزه مسابقه اعطا می‌کنند. افراد برای شرکت در این مسابقه نیاز به تکمیل فرآیند احراز هویت ندارند اما چنانچه کاربری احراز هویت خود را تکمیل کند در ابتدای مسابقه کیف‌پول آن به میزان ۱۵ میلیون تومان شارژ میگردد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه بلاگ این صرافی مراجعه کنید و از آخرین قوانین و جوایز این مسابقه مطلع شوید.

بازارهای پلتفرم رابین‌کش 

بازار برخط صرافی رابین کش

بازارهای پلتفرم رابین‌کش سه بازار مجزا هستند که هرکدام بسته به نوع، حجم، قیمت و کاربرد تفاوت‌هایی دارند. پرطرف‌دارترین بازار این مجموعه بازار برخط است. سپس بازار اکسپرس با عنوان ساده‌ترین روش و بازار مستقیم در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همان‌طور که در ابتدای صحبت هم گفتیم، در این مطلب قرار است درباره بازار برخط، ویژگی‌ها، مزایا و معایب این بازار با شما صحبت کنیم. در ادامه نگاهی به این بازار و ویژگی‌های آن داشته باشیم.

بازار برخط

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های بازار برخط رابین‌کش شبکه مبادله همتا به همتا (P2P) است. اگر می‌خواهید شناخت بیشتری از بازار برخط رمزارز رابین‌کش داشته باشید، لازم است درباره این شبکه مبادله، اطلاعات داشته باشید: 

 P2P چیست؟

همتا به همتا (Peer to Peer) بسترهایی هستند که افراد می‌توانند از طریق آنها ارز رمزنگاری شده را از یک حساب به‌حساب دیگر و بدون مراجعه به یک مؤسسه مالی انتقال دهند. به‌عبارت‌دیگر، می‌توانید هر مقداری ارز رمزنگاری شده را از حساب خود به‌حساب شخص دومی انتقال دهید بدون اینکه نیاز به‌واسطه و شخص سومی در این معامله وجود داشته باشد. مبادلات همتا به همتا فقط زمانی انجام می‌شود که طرفین معامله خرید یا فروش، به طور مستقیم با یکدیگر تعامل داشته باشند. 

در مبادله P2P چه خریدار و چه فروشنده در یک صرافی یا پلتفرمی که بر اساس شبکه P2P ساخته و مدیریت می‌شود، ثبت‌نام می‌کنند. برای خرید یا فروش رمزارزهای خود، یک بستر و محدود قیمت مشخصی تعیین می‌کنند. 

بر اساس نوع کار صرافی‌های فعال در این شبکه، صرافی‌ها به دو دسته‌بندی مبادله همتا به همتا بر پایه Escrow و تبادل خودکار همتا به همتا تقسیم می‌شود. بازار بر خط رمزارز رابین‌کش بر اساس روش مبادله همتا به همتا بر پایه تبادل خودکار (مشابه صرافی معتبر بایننس) است. 

مزایا و ویژگی‌های بازار برخط

آنچه درباره بازار همتا به همتا رابین‌کش گفتیم یکی از ویژگی‌های مهم بازار است. اما ویژگی‌های دیگری هم دارد که باعث شده کار با این بازار برای کاربران آسان‌‌تر شود. در ادامه نگاهی به این ویژگی‌ها داشته باشیم: 

ثبت سفارش با قیمت مشخص

در این نوع سفارش، کاربران با تعیین قیمت و حجم درخواستی، سفارش را برای معامله و مبادله در بازار آماده می‌کنند. با‌توجه‌به عرضه و تقاضا در این بازار، سفارش کاربر تکمیل شده و به‌صورت سفارش باز، در صف خریداران یا فروشندگان حاضر در بازار قرار می‌گیرد. به‌این‌ترتیب وقتی که بازار، به قیمت پیشنهادی رسید یا زمانی که فروشنده یا خریداری با قیمت پیشنهادی کاربر پیدا شد، پیشنهاد مبادله را قبول کرده و معامله وارد چرخه انجام و نهایی شدن می‌‌شود. 

سفارش‌گذاری با بهترین قیمت پیشنهادی بازار 

کاربران در سفارش با بهترین قیمت پیشنهادی می‌توانند تنها با تعیین حجم ارز، معامله خرید یا فروش خود را به بهترین قیمت پیشنهادی بازار ثبت کنند. در نتیجه این ویژگی می‌توانند سود بیشتر از معامله داشته باشند و یا در نوسان‌گیری‌های روزانه خود، به قیمت بالاتر و مناسب‌تری از رمزارز خروج داشته باشند. 

سفارش با حد ضرر

اگر کمی تجربه یا شناخت از بازارهای سرمایه‌گذاری داشته باشید، به‌خوبی می‌دانید تعیین حد ضرر چقدر برای یک سرمایه‌گذاری یا معامله درست و سودآور مهم است. در مواردی حتی تعیین کردن حد ضرر شامل خود سرمایه اولیه نمی‌شود. بلکه باید برای سودی که بعد‌ازاین از خرید رمزارز کسب کرده‌اید هم حد ضرر مشخص کنید تا از ضررهای بیشتر و ازدست‌رفتن سود سرمایه خود، جلوگیری کنید. 

سفارش با حد ضرر یکی از ویژگی‌های مهم بازار برخط رمزارز رابین‌کش است. در این نوع سفارش کاربران حجم را مشخص کرده و بعد از آن دو قیمت ثبت می‌کنند. زمانی که قیمت آخرین معامله بازار به عدد حد ضرر شما رسید، سیستم به طور خودکار سفارشی با حجم مشخص‌شده و با قیمت دومی که ثبت کرده‌اید، فعال می‌کند. توصیه می‌کنیم فاصله حد ضرر با قیمت دوم، تا حد معقولی زیاد باشد که نه در معامله متحمل زیان بیشتری شوید و نه فرصت‌های بهتر برای کسب سود بیشتر را از دست بدهید. هرچه این فاصله بیشتر باشد، اطمینان از تکمیل معامله حد ضرر بیشتر خواهد بود. 

بازار پایه بیت‌کوین 

معمولاً یکی از دغدغه‌های معامله‌گران حرفه‌ای، پشتیبانی پلتفرم‌ها از بیت‌کوین است. به این معنی که در بازار برخط رمزارز رابین‌کش کلیه ارزها را علاوه بر تومان و تتر می‌توانید با بیت‌کوین هم معامله کنید. می‌توانید ارزهای خود را به بیت‌‌کوین یا بیت‌کوین خود را به ارزهای دیگری تبدیل کنید. 

معایب 

تلاش شده تا بازار برخط رابین‌کش همانند دیگر بخش‌های مهم آن، با کمترین مشکل و عیبی در خدمت کاربران باشد. شاید مهم‌ترین مشکلی که درباره این بازار می‌توان پیدا کرد، نداشتن مارجین تریدینگ (margin trading) است. معامله مارجین روشی برای خرید‌وفروش است که از سرمایه شخص ثالث تأمین و فراهم می‌شود. مهم‌ترین دلیل این مورد هم محدودیت‌های ایرانی در این نوع معامله و نبود قوانین مرتبط برای سروشکل دادن درست به این روش معامله است. 

یکی دیگر از معایبی که نه فقط بازار برخط رابین‌کش بلکه همه بازارهای جهانی یا داخلی وجود دارد، اقدامات هیجانی و بدون تحلیل است. در بازارهای برخط احتمال اینکه کاربر یا معامله‌گر تحت تاثیر هیجانات گذاری بازار قرار بگیرند بسیار زیاد است. 

جمع‌بندی 

رابین‌کش بازار برخط خود را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که قیمت ارزهای دیجیتالی فعال در آن منطبق به بازارهای جهانی باشد. این بازار نسبت به سایر صرافی‌های ایرانی بسیار متفاوت است و ویژگی‌های برتر آن باعث شده تا هم‌ردیف با صرافی‌های معتبر خارجی باشد. تنها تفاوت این بازار با بازارهای جهانی این است که ارز فیات تومان را هم ساپورت می‌کند. اگر دنبال صرافی یا پلتفرم فعالی می‌گردید که بتوانید با استفاده از امکانات و قابلیت‌های آن وارد بازار ارزهای دیجیتالی شوید و از امکانات و مزایای آن استفاده کنید، رابین‌کش یکی از بهترین پیشنهاد‌هایی است که برای شما داریم. می‌توانید همین حالا وارد سایت رابین‌کش به آدرس rabincash.com شوید، حساب کاربری خود را بسازید و بعد از احراز و تأیید هویت خود، در بازارهای مختلف این صرافی، از جمله بازار برخط رمزارز رابین‌کش، معاملات خود را آغاز کنید. 

این مقاله یک رپورتاژآگهی است و مجموعه میهن بلاکچین هیچ مسئولیتی در قبال صحت و درستی این محتوا ندارد و بررسی این موضوع به عهده کاربر خواهد بود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا