متوسط مقالات

آموزش گام به گام تبدیل سیف مون ورژن ۱ به سیف مون ورژن ۲

سیف مون (SafeMoon) در ماه مارس سال ۲۰۲۱ (اسفند ماه ۱۳۹۹) معرفی شد. هدف این پروژه کنترل نوسانات قیمتی در بازار ارز‌های‌ دیجیتال بود. سیف مون با سرو صدای زیاد و شعار پیش به سوی ماه پا به بازار ارزهای دیجیتال گذاشت. در اواسط دسامبر سال ۲۰۲۱ (آذر ماه سال ۱۴۰۰) سیف مون به منظور بهبود سرعت، امنیت و کیفیت پلتفرم خود از SafeMoon ورژن ۲ رونمایی کرد. در این مقاله به این می‌پردازیم که سیف مون ورژن ۲ چیست، چه تفاوت‌هایی با ورژن ۱ دارد و چگونه باید توکن‌های SafeMoon را از ورژن یک به ورژن دو انتقال دهیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

سیف مون چیست؟

سیف مون چیست

سیف مون یکی از پروژه‌هایی است که با جنجال زیادی کار خود را در بازار ارز‌های دیجیتال آغاز کرد. این پروژه توانست در طی مدت کوتاهی بسیاری از کاربران بازار کریپتو را به سمت خود جذب کند و یک جامعه پرطرفدار تشکیل دهد. سیف مون در ورژن ۱ خود قصد داشت به پلتفرمی سریع و ایمن در حوزه دیفای (Defi) تبدیل شود. سیف مون برای کنترل قیمت توکن خود از ۳ مکانیسم بازگشت (Reflection)، جذب نقدینگی (LP Acquisition) و سوزاندن (Burn) بهره می‌برد. این پلتفرم با ترکیب این ۳ روش قصد کنترل ارزش توکن خود و ثبات بخشی به آن را دارد. SafeMoon علاوه بر صنعت دیفای در تولید بازی‌های ویدئویی و کیف پول سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیز ورود کرده است. برای یافتن اطلاعات بیشتر درباره سیف مون مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

یکی از نکات جالب دیگری که سیف مون برای افزایش انگیزه کاربران این پلتفرم استفاده می‌کند، دریافت ۱۰ درصد کارمزد از کاربرانی است که قصد فروش توکن‌های خود را دارند. این ۱۰ درصد کارمزد نصف شده و به دو قسمت مساوی ۵ درصدی تقسیم می‌شود. یکی از پنج درصدها بین سایر مالکان سیف مون توزیع می‌شود و پنج درصد دیگر مجدد نصف می‌شود. نیمی از آن صرف خرید کوین BNB می‌شود و نیم دیگر به‌صورت خودکار با کوین BNB خریداری شده در قالب یک جفت ارز برای تامین نقدینگی وارد صرافی پنکیک سواپ می‌شود. روش به کار برده شده توسط SafeMoon به منظور تشویق مالکان توکن سیف مون به نگهداری آن و گرفتن انگیزه از فروشندگان آن برای فروش است.

سیف مون ورژن ۲ چیست؟

سیف مون ورژن ۲ چیست

سیف مون همچون دوج کوین، شیبا اینو و غیره به نوعی یک نوع میم‌کوین محسوب می‌شود. پلتفرم سیف مون در اواسط دسامبر سال ۲۰۲۱ (آذر ماه سال ۱۴۰۰) تصمیم گرفت با هدف ارتقای سرعت، امنیت، کیفیت، سادگی دسترسی برای کاربران و کاهش تعداد توکن‌های در چرخه نسخه ۲ پلتفرم خود را معرفی کند. در به‌روز‌رسانی پلتفرم سیف مون، هر توکن جدید این پلتفرم معادل یک هزارم توکن‌های قدیمی است و در مقابل قیمت هر توکن جدید حدودا ۱۰۰۰ برابر توکن قدیمی این پلتفرم است؛ به طور مثال اگر کاربری ۱۰۰۰ واحد توکن SafeMoon داشته باشد با انتقال آن به ورژن ۲، ۱ واحد توکن SFM دریافت می‌کند.

هدف از راه‌اندازی سیف مون ورژن ۲ چیست؟

 • طبق گفته سازندگان پروژه سیف مون این به‌روز‌رسانی برای تبدیل SafeMoon به یک پروژه وب ۳ انجام می‌پذیرد.
 • پروژه سیف مون در ورژن ۲ خود سعی داشته تا با یک رابط کاربری (UI) جدید بتواند طیف بیشتری از کاربران را به این پروژه جذب کند.
 • قرارداد هوشمند ورژن ۲ بهبود یافته است.
 • سیف مون قصد دارد تا کیف پول و صرافی اختصاصی خود را راه‌اندازی کند. شبکه سیف مون اعلام داشته تا زمانی که از کارکرد درست شبکه جدید خود اطمینان حاصل نکند، از آن بهره‌برداری نخواهد کرد.

نحوه تبدیل سیف مون به سیف مون ورژن ۲ چگونه است؟

نحوه تبدیل سیف مون به سیف مون ورژن ۲ چگونه است
تویتت پروژه سیف مون درباره انتقال توکن‌های ورژن ۱
 • طبق اعلام رسمی توییتر سیف مون از تاریخ ۲۹ دسامبر سال ۲۰۲۱ (۸ دی ۱۴۰۰) به منظور جلوگیری از کاهش ارزش توکن SFM و ترغیب کاربران به تبدیل توکن‌های ورژن ۱ به ورژن ۲، هرگونه انتقال بین ولت‌های ورژن ۱ با کارمزد ۱۰۰ درصدی همراه خواهد بود. بنابراین کاربرانی که توکن‌های ورژن ۱ را نگهداری می‌کنند، فقط به منظور تبدیل توکن‌های خود به ورژن ۲ اقدام کنند. هر گونه جا‌به‌جایی توکن‌های ورژن ۱ بین ولت‌های مختلف منجر به پرداخت ۱۰۰ درصد کارمزد خواهد شد.
 • همچنین سیف مون به کاربرانی که قصد خرید سیف مون ورژن ۱ را دارند هشدار داده در صورت خرید این توکن، هیچ توکنی دریافت نخواهند کرد و فقط آدرس‌های قدیمی می‌توانند توکن های خود را به ورژن ۲ تبدیل کنند.
 • افرادی که در حال حاضر اقدام به انتقال توکن‌های ورژن ۱ بین ولت‌های مختلف می‌کنند، کارمزد ۱۰۰ درصدی پرداخت خواهند کرد. این کارمزدها مستقیما به استخرهای تامین نقدینگی شبکه سیف مون انتقال پیدا می‌کند.
 • پلتفرم سیف مون اعلام داشته فرایند انتقال برای کاربران فعلا امکان‌پذیر است؛ اما برای انجام این کار به زودی مهلت تعیین خواهد شد. سیف مون به کاربران توصیه می‌کند هر چه زودتر نسبت به تبدیل توکن‌های خود به ورژن ۲ اقدام کنند تا دارایی‌هایشان را از دست ندهند.

آموزش گام به گام تبدیل توکن‌های SafeMoon V1 به SafeMoon V2

آموزش گام به گام تبدیل توکن‌های SafeMoon V1 به SafeMoon V2

طبق اعلام پروژه سیف مون برای انتقال توکن‌های ورژن ۱ به ورژن ۲ باید طبق تصویر بالا عمل شود. در این تصویر سوالاتی مطرح شده و برای هر کاربر روند انتقال فرق می‌کند. در ادامه روش‌های مختلف را بررسی می‌کنیم

+آیا از SafeMoon Wallet استفاده می‌کنید؟ 

پاسخ:

 • بله: مطمئن شوید که ولت سیف مون خود را به آخرین نسخه آپدیت کرده باشید، سپس از طریق همان ولت مراحل انتقال را ادامه دهید.
 • خیر: ادامه دهید.

+آیا از کیف پول‌هایی مثل متامسک، تراست ولت، MathWallet و Binance Chain Wallet استفاده می‌کنید؟

-پاسخ:

 • بله: به این لینک Swap.Safemoon.net بروید و اقدام به تبدیل توکن‌های خود کنید.
 • خیر: ادامه دهید.

+آیا توکن‌های سیف مون خود را در صرافی‌ها نگهداری می‌کنید؟

-پاسخ:

 • بله: صرافی‌ها به صورت اتوماتیک توکن‌های شما را به ورژن ۲  تبدیل می‌کنند. یا خودتان می‌توانید این فرآیند را به طور دستی و با انتقال توکن‌هایتان به کیف پول سیف مون انجام دهید.
 • خیر: ادامه دهید.

+آیا از کیف پول‌های سخت افزاری استفاده می‌کنید؟

-پاسخ:

 • بله: ولت سخت‌افزاری خود را به SafeMoon Wallet متصل کنید و ادامه فرایند انتقال را از طریق این کیف پول طی کنید.
 • خیر: اگر از هیچکدام از این روش‌ها برای نگهداری توکن‌های خود استفاده نمی‌کنید برای راهنمایی از پشتیبانی سیف مون استفاده کنید. 

طبق توصیه پروژه سیف مون قبل از شروع فرایند انتقال موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

۱- همانطور که بالاتر هم اشاره شد، اگر توکن‌های SafeMoon خود را بین کیف پول‌های مختلف جابه‌جا کنید، شبکه سیف مون از شما ۱۰۰ درصد کارمزد معامله می‌گیرد و عملا هیچ توکنی در کیف پول جدیدتان دریافت نخواهید کرد؛ به طور مثال اگر توکن‌های خود را در کیف پول متامسک نگهداری می‌کنید، اگر آن‌ها را به تراست ولت انتقال دهید، هیچ توکنی دریافت نمی‌کنید!

۲- برای تبدیل توکن‌های ورژن ۱ به ورژن ۲ باید مقداری کوین BNB برای پرداخت کارمزد شبکه بایننس در کیف پول خود داشته باشید.

۳- بهتر است پیش از تبدیل تمام توکن‌های خود به ورژن ۲، ابتدا مقداری کمی از آن‌ها را تبدیل کنید.

۴-  پس از انجام موفقیت‌آمیز مرحله ۳ تمامی توکن‌های خود را به ورژن ۲ منتقل کنید.

مراحل انتقال SafeMoon به SFM به صورت گام به گام

به دلیل استفاده اکثر کاربران از تراست ولت در نسخه موبایلی ما نحوه تبدیل توکن‌های سیف مون را در نسخه موبایلی تراست ولت آموزش می‌دهیم. روش انجام در بقیه کیف پول‌ها و توسط کامپیوتر نیز به همین شیوه است. مراحل انجام این کار به شرح زیر است:

۱- با موبایل خود به سایت Swap.Safemoon.net مراجعه کنید. و روی گزینه Connect To a Wallet کلیک کنید.

آموزش مراحل تبدیل ورژن یک سیف مون به ورژن دو

۲- شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) را انتخاب کنید و روی تراست ولت کلیک کنید.

آموزش مراحل تبدیل ورژن یک سیف مون به ورژن دو

۳- در صفحه باز شده دقت کنید شبکه انتخابی بایننس اسمارت چین باشد و روی گزینه Connect کلیک کنید.

آموزش مراحل تبدیل ورژن یک سیف مون به ورژن دو

۴- پس از اتصال کیف پول تراست ولت به سیف مون، به صفحه Swap.Safemoon.net بازگشته و مطمئن شوید کیف پول تراست ولت به صفحه سواپ سیف مون وصل شده است.

آموزش تبدیل ورژن یک سیف مون به ورژن دو

۵- پس از اطمینان از اتصال کیف پول تراست ولت به سیف مون سواپ، روی گزینه Consolidate To V2 SafeMoon کلیک کنید.

آموزش تبدیل ورژن یک سیف مون به ورژن دو

۶- مقدار توکن‌های SafeMoon که قصد دارید آن‌ها را به SFM تبدیل کنید انتخاب کنید و روی گزینه Approve SafeMoon کلیک کنید. شایان ذکر است به گفته سیف مون بهتر است ابتدا مقدار کمی از توکن‌هایتان را سواپ کنید سپس تمامی آن‌ها را تبدیل کنید.

آموزش تبدیل ورژن یک سیف مون به ورژن دو

۷- سپس صفحه‌ای با حالت هشدار برای شما نمایش داده می‌شود. این هشدارها بیان می‌کنند که بعد از تبدیل توکن‌های ورژن ۱ به ورژن ۲، قیمت توکن ورژن ۲ برای مدتی نمایش داده نمی‌شود. دلیل این اتفاق مشخص نبودن مارکت کپ SFM در حین انتقال به ورژن ۲ است. سیف مون بیان می‌کند این موضوع پس از مدتی رفع می‌شود و قیمت توکن SFM نمایش داده خواهد شد و کاربران از این بابت نگران نباشند. تیک I Have Read And I Understand را بزنید روی Continue کلیک کنید و به مرحله بعد بروید.

آموزش تبدیل ورژن ۱ سیف مون به ورژن ۲

۸- روی گزینه Migrate کلیک کنید. در این مرحله انتقال رمزارزهای به ورژن ۲ شما آغاز می‌شود.

آموزش تبدیل ورژن ۱ سیف مون به ورژن ۲

۹- روی گزینه Confirm کلیک و تراکنش را تایید کنید. حتما مقداری کوین BNB برای انجام تراکنش در کیف پول خود داشته باشید.

آموزش تبدیل ورژن ۱ سیف مون به ورژن ۲

تبریک می‌گوییم! توکن‌های SafeMoon شما به SFM تبدیل شدند.

چگونه توکن‌های SFM خود را به تراست ولت اضافه کنیم؟

۱- به این صفحه: SafeMoon.net رفته و آدرس کانترکت جدید شبکه سیف مون را کپی کنید.

اضافه کردن سیف مون ورژن ۲ به تراست ولت

۲- به کیف پول تراست ولت خود رفته و روی علامت زیر کلیک کنید.

اضافه کردن سیف مون ورژن ۲ به تراست ولت

۳- روی گزینه Add Custom Token کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن sfm به تراست ولت

۴- آدرس کانترکت سیف مون را که کپی کرده‌اید در این قسمت Paste کنید و روی دکمه Save کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن sfm به تراست ولت

۵- شما توکن‌های سیف مون ورژن ۲ را به کیف پول خود اضافه کردید و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

آموزش اضافه کردن sfm به تراست ولت

شما توانستید توکن‌ SFM را به تراست ولت اضافه کنید.

مزایای سیف مون ورژن ۲ نسبت به ورژن ۱ چیست؟

 • کاهش کارمزد معامله از ۱۰ درصد به ۲ درصد به منظور استفاده بیشتر توسعه‌دهندگان از سیف مون برای ساخت پلتفرم‌های مختلف.
 • امنیت بالاتر ورژن ۲ در مقابل تهدید‌های مختلف. قرارداد هوشمند سیف مون با استفاده از یک لیست سیاه می‌تواند در برابر خطرات از این شبکه محافظت کند.
 • کارآمدی بیشتر توکن SFM به دلیل کاهش کارمزد معاملات از ۱۰ درصد به ۲ درصد. پس از آپدیت سیف مون به ورژن ۲ توکن‌های SFM فقط به منظور هولد کردن استفاده نمی‌شوند و کاربران برای تبادلات روزانه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
 • افزایش حجم معاملات به دلیل کاهش تعداد توکن‌های ورژن ۲.
 • امکان اضافه کردن استخر‌های نقدینگی جدید در ورژن ۲ سیف مون.

سخن پایانی

سیف مون از ابتدای راه خود به عنوان یک پروژه جنجالی آغاز به کار کرد. این پروژه قصد داشت تا مانند تمامی میم‌کوین‌های دیگر روزی به ماه برسد و قیمتی نجومی پیدا کند؛ اما در ورژن یک خود نتوانست به این امر دست پیدا کند. سیف مون با هدف بهبود شبکه و افزایش کارایی، سرعت و امنیت ورژن ۲ خود را معرفی کرد. این پروژه در تلاش است با اتکا به جامعه کاربری و به‌روز‌رسانی‌های خود در ورژن ۲، بتواند سهمی از بازار دیفای کسب کند. در این مقاله به معرفی اینکه سیف مون ورژن دو چیست و چگونه باید توکن‌های SafeMoon را از ورژن یک به ورژن دو انتقال دهیم، پرداختیم. نظر شما درباره پروژه سیف مون چیست؟ آیا این پروژه می‌تواند در ادامه مسیر خود موفق عمل کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
followchain

نوشته های مشابه

78 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا